2

bilal göregen çıkmazı (deneme)


arkadaşlarım her zaman olduğu gibi bugün de aralarında en eğlenceli, komik çocuğun ben olduğumu hissettiriyor bana. bana kalırsa bu grubumuzun mizahşör zayıflığından kaynaklanıyor. genel olarak o kadar ciddiyiz ki binde bir yaptığım aptal espiri, şebeklik bile kahkahaya boğabiliyor bazen bizi, bu yüzden mizah ve komedi konusunda hep ben ön plana çıkıyorum.

iş çıkışını beklediğimiz sait ile birlikte çok beklenen twitch yayınımızı açıp, cs go rekabetçi maçına dalıyoruz. sait gözünün önündeki adamı göremiyor. mikrofon açık bir şekilde söyleniyorum: bilal göregen'e bağladı yine, gözünün önündeki adamı görmüyor. gülüyoruz, eğleniyoruz, yayını kapatıp yatıyoruz.

sabah oluyor elimi yüzümü yıkadığım gibi sait'i arıyorum. "abi kahvaltıya götüreceksin bugün, öyle anlaştık dimi?"

sait daireme inip beni alıyor, epey bi yol gidiyoruz ve arabamızdan inip istanbul'un en güzel kahvaltı salonuna yürürken gençlerin benim hakkımda konuşup eğlendiği bir muhabbete kulak kabartıyorum, bir videodan, daha doğrusu yayından bahsediyorlar. o sırada çoktan mekâna girmiş bulunuyoruz ve dikkatim dağılıyor. kokular epey bi güzel geliyor, etrafta kalabalık ve nezih insanların gülücükleri yankılanıyor, ne bileyim belki de ben öyle hissediyorum, ya da sait'in beni iyi bir yere getireceğine çok güveniyorum.

sait'in de yardımıyla birkaç müzikal işimi hallettikten, bolca da güzel vakit geçirdikten sonra, akşam iyice çökünce evlerimizin yolunu tutuyoruz. akşam olduğunu sait kendi dairesine çıkınca anlıyorum tabi, seslerin kuytulaşması, havanın serinliği...

telefonuma defalarca sesli komut veriyorum, çaresizce görmediğim ekrana tıklamaya çalışıyorum ama bir türlü açamıyorum gençlerin benim hakkımda konuştuğu o videoyu. dayanamıyorum sait'in kapısını çalıyorum.

-sait şuna bi baksana ya, kaldı böyle ses yok, komut yemiyor.
+hallettim hemen abi bi saniye.
(tahminimce sait için iki saniyelik işi var, hemencecik üzerinde parmaklarını gezdirir verir şimdi bana)

bir anda video açılı veriyor ve sesi epeyce de tanıdık gelen bir gencin ağızından şu kelimeler dökülüyor;

"bilal göregen'e bağladı yine, gözünün önündeki adamı görmüyor"

bilemiyorum. bazen yani bilemiyorum. sadece bilemiyorum işte. keşke neler döndüğünü bilsem...
 • edebiyat

  kitaplar, şiirler, oyunlar ve niceleri. doldurun efenim

  108 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  mahmoud

 • bu bölüm #kültür-sanat bölümünün alt bölümüdür.

 • 1-) spoiler olabilecek şeyleri ''-spoiler-''alt başlığı attıktan sonra yazınız ki kimsenin keyfi kaçmasın sayın dostlar.

  sanırım şu anlık tek kural bu .