darbe başarılı olsaydı sizce şu an ne durumda olurduk?

 • -1
  kismailhakan 18.7.2016 01:11
  ne biliyim ölçmedimkı dıbına koyim
 • 0
  hellomyfriend 18.7.2016 21:19
  öncelikle güzel bir soru. darbe olsaydı şuanda büyük ihtimalle elektrik kesik olurdu ve güzel halkımız çilek kokusu ve bilmem ne aşk filmlerini yada sörvayvırda turabinin ipten nasıl atladığını konuşamazdı. sokakta askerleri görürü her sokaktada bir tank görürdük. 1 hafta sonra tüm hakları verilen askerler kısa sürede dağlara 200 300 kişilik gruplar halidne çıkarak doğuyu temizler tüm hdpli ve pkk yandaşı piçler idam edilirdi.

  ülkenin bulunan neredeyse bütün sözleşmeler yok sayılır rusya ile olan anlaşma fes edilir belki gaz bile alınamazdı.

  şuanda rusyadan gaz alınmaması takdirinde azerbeycan bize yüklü miktarda gaz vereceğini açıklamıştı ama azerbeycan cumhurbaşkanı "eğer darbe olsaydı askerlerimle türkiyeye gelirdim." dediği için gaz vereceklerini sanmazdım.

  2 3 hafta sonra erzak yardımı yapılır özel sokaklarda sıra ile yemek alınır sonra yerlere yerleşilirdi tekrardan. tüm ülke darbe elinde olduğunda ise halk sokağa çıkar istediği şeyi karşılayabilirdi.

  yaşam normale döner tek eksik demokrasi olurdu.


  2 3 ay sonra şuanda ne yapıyorsak onu yapardık ama o tüm aşk boku bok böceği gibi diziler kaldırılır gazi mustafa kemal atatürkü ve tarihi anlatan belgeseller yayınlanırdı. 1 2 yıl sonra düzelir bir başbakan ve zamanla tüm vekiller seçilir çok daha iyi bir türkiye olurdu tabi vekiller ve bşabakan vb seçildikten sonra
  0
  hedap 31.12.2016 23:20
  çok daha iyi bir türkiye olurdu mu ?
  ben pek sanmıyorum öyle olacağıni.
  -1
  hellomyfriend 31.12.2016 23:43
  şuan iyi miyiz birader? darbe olduğunda demiyorum başbakan vs secildiginde diyorum ve o zamanlar darbeyi normal askeriye yaptı diye düşünüyordum. fetö falan bilsem yazmazdım
 • 0
  shado 26.7.2016 18:14
  sizi bilmem de evde yatardım ben aq. bankalar kapalı olurdu