chp’li vekilden 1 milyon 200 bin liralık haberleşme faturası

  6
  hellomyfriend 28.1.2017 18:06 ~ 18:10
  kaynak


  chp’li vekilden 1 milyon 200 bin liralık haberleşme faturası
  ensonhaber.com 14.03.2016 09:16
  chp’li kâtip üye elif doğan türkmen'in, telefonla konuşma ve seçmene gönderdiği mektupların faturası 1 milyon 200 bin lira tuttu.


  anayasa değişikliğinin ardından tatile giren tbmm’de kulisler ilginç bir haberle çalkalanıyor. haberleşme giderlerini tbmm’nin karşıladığı başkanlık divanı üyelerinden birinin 1 milyon 200 bin tl’lik faturası, meclis’i karıştırdı. divan üyeleri konuyu gündeme getirdi, ancak isim telaffuz edilmedi.
  adana'daki seçmene mektuplar

  habertürk'ün haberine göre dün akşam saatlerinde de, ‘rekor’ kıran vekilin chp’li kâtip üye elif doğan türkmen olduğu ortaya çıktı. bu rakama, türkmen’in hem telefon konuşmaları hem de adana’daki seçmene özel günlerde gönderdiği mektuplar neden oldu.
  "bundan sonra kontrol etmeden kullanmam"

  fatura nedeniyle türkmen’e chp lideri kemal kılıçdaroğlu’nun da tepki gösterdiği öğrenildi. türkmen ise konuyla ilgili olarak: “haberim yok. mesaj, ara ara da mektup gönderiyoruz. kimden kaça aldıklarını hiç bilmiyorum. henüz öğrendim. çok çok üzüldüm. çünkü meclis’teki tuvaletin ışığını bile söndürürüm. gerçekten şok oldum. keşke uyarsalardı, bugüne kadar kimse söylemedi. bu hizmetin bu kadar pahalı olduğunu bilsem kullanmazdım. bundan sonra kontrol etmeden zaten kullanmam.”
  divana sınırsız

  tbmm, vekillerin 1 yıl içinde 2 maaş tutarına kadar olan telefon ve posta masraflarını karşılıyor. ancak, tbmm başkanlık divanı üyeleri için bir üst sınır bulunmuyor.


  başka bir haber sitesi kaynağı

  habertürk gazetesi'nden saliha çolak'ın haberine göre, anayasa değişikliğinin ardından tatile giren tbmm’de kulisler ilginç bir haberle çalkalanıyor. haberleşme giderlerini tbmm’nin karşıladığı başkanlık divanı üyelerinden birinin 1 milyon 200 bin tl’lik faturası, meclis’i karıştırdı. divan üyeleri konuyu gündeme getirdi, ancak isim telaffuz edilmedi. dün akşam saatlerinde de ‘rekor’ kıran vekilin chp’li kâtip üye elif doğan türkmen olduğu ortaya çıktı. bu rakama, türkmen’in hem telefon konuşmaları hem de adana’daki seçmene özel günlerde gönderdiği mektuplar neden oldu.

  türkmen: şok oldum

  fatura nedeniyle türkmen’e chp lideri kemal kılıçdaroğlu’nun da tepki gösterdiği öğrenildi. türkmen ise şunları söyledi:“haberim yok. mesaj, ara ara da mektup gönderiyoruz. kimden kaça aldıklarını hiç bilmiyorum. henüz öğrendim. çok çok üzüldüm. çünkü meclis’teki tuvaletin ışığını bile söndürürüm. gerçekten şok oldum. keşke uyarsalardı, bugüne kadar kimse söylemedi. bu hizmetin bu kadar pahalı olduğunu bilsem kullanmazdım. bundan sonra kontrol etmeden zaten kullanmam.”

  divana sınırsız

  tbmm, vekillerin 1 yıl içinde 2 maaş tutarına kadar olan telefon ve posta masraflarını karşılıyor. ancak, tbmm başkanlık divanı üyeleri için bir üst sınır bulunmuyor.


  **chp'li vekil kendini "ben meclisin tuvaletinin bile ışığını kapatıp çıkıyorum.
  eğer bu kadar gider olduğunu bilseydim çok daha dikkatli olurdum. bu yatırımın tamamı devlet için yapılmıştır şahsi hiç bir iletişim yapmadım"** diyerek savundu.