erkeği hamile kalan tek canlı türü !!!

  0
  hayalperestgezgin 18.2.2018 01:25
  denizatı
  denizde yaşayan hayvanlar içerisinde en dikkat çekici canlılardan bir tanesidir.denizatlarının yaşamış olduğu ve yaşam alanı bulduğu yerler soğuk olmayan ılık ve sıcak denizler ve okyanuslardır.
  sert bir kabuğa sahiptirler.
  su içerisinde hareket etme ve yüzme şekilleri dikey şekillidir.
  denizatlarının geneli tekeşli canlılardır.
  denizatlarının ata benzemesindeki en önemli pay olan burun yapıları oldukça uzundur.
  denizatlarını diğer canlılardan ayıran en önemli özellik canlılar içerisinde “erkeği hamile kalan” tek canlı türü olmasıdır.
  eee iyi güzel de bu canlılar nasıl hamile kalıyor?

  denizatlarının erkek ve dişi bireyleri üreme zamanında bir araya gelirler. bu bir araya gelme esnasında erkek denizatı karın kısmında bulunan kesenin ağzını açar veya ağzı bu bir araya gelme durumunda açılır. dişi denizatı ise açılan bu keseye vücudunda bulunan ince bir tüp vasıtasıyla yumurtalarını bırakılır. erkek denizatı dişi yumurtalarını bıraktıktan sonra kesenin ağzını kapatır. daha sonra kesenin içinde bulunan bu yumurtalar burada döllenir. daha sonra yavrular bu kese içinde gelişmeye başlar. yaklaşık olarak 150-200 civarındaki denizatının gelişmesi ile birlikte erkek denizatının karın bölgesi de şişmeye başlar ve zamanı gelince erkek denizatı kesesini açar ve burada bulunan yavru denizatları dışarıya çıkarlar. işte denizatlarının üreme şekilleri bu şekilde olmaktadır.
  https://i.hizliresim.com/D77E6z.jpg denizatı

 • 1
  gokkusaklikus 18.2.2018 01:46
  çok tatlılar, keşke denizaltı olsam
  1
  hayalperestgezgin 18.2.2018 02:34
  biz türk denizatı olsak herhalde okyanusu birbirine katardık :)