5

v for vendetta en güzel sözler

tanrı gibi ben de işimi şansa bırakmam ve rastlantıya inanmam.

fikirlerin gücüne bizzat şahit oldum. fikirler adına öldürülen ve fikirleri savunurken ölen insanları gördüm. yalnız, bir fikri öpemez ona dokunamaz veya onu tutamazsınız. fikirler kan ağlamaz. acıyı hissetmezler. sevmezler.

binalar semboldür, yok etmenin bir sembolü. sembollere insanlar güç verir, tek başına semboller anlamsızdır, ama yeterli sayıda insanla, binaları(sembolleri) havaya uçurmak dünyayı değiştirir.

ama sabret bu müzik adalet için çalacak ve ben bu konçertoyu bizden alındığı günlere ithaf ediyorum ve adalet gözettiğini sanan sahtekarlara tabiki.

artık hiçbir şey hissedemiyorum!

hayır,lütfen… bu maskenin altında bir yüz var, ancak o ben değilim…bu maskenin altında kaslar var ve ardında kemikler.

ve sen bütün alçaklığını ortaya çıkardın ve yine sen kutsallığı kullanarak eziyet ettin. aziz kılığına girerek şeytanın rolünü üstlendin.( piskopos: lütfen merhamet et!)bu gece olmaz, piskopos bu gece olmaz.

insanlar hükümetlerinden değil, hükümetler insanlardan korkmalıdır.

fikirler kurşun geçirmez.

burada 872 tane şarkı var… hepsini dinledim, ama hiç biriyle dans etmedim.

sapkın eski niyetler bile kutsal kitaptan çalınırken, ben en çok şeytanı oynarken aziz gibi görünürüm.

çünkü sözler yerine kaba kuvvet kullanılabilse de kelimeler kudretini hep koruyacaktır ! kelimeler anlama ulaşmanın yollarını ve dinleyenlere hakikatin teleffuzu gösterir.

çünkü o haklıydı. bu ülkenin şu anda bir binadan fazlasına ihtiyacı var. bu ülkenin umuda ihtiyacı var.

uzmanlık alanım ritm sazlardır ama bu gece bütün bir orkestrayı kullanmak niyetindeyim. bana katılırsan büyük onur duyarım.

kurşunlarınız var, ancak silahlarınız boşaldığında ölmüş olmamı ümit edin. şayet ayakta kalırsam silahlarınızı dolduramadan ölmüş olursunuz. ( defalarca kurşunlandıktan sonra ) sıra bende.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.