duyanlara, duymayanlara şarkısı ne anlatır

  6
  ibrahimisbilir 17.3.2017 23:38
  duyanlara, duymayanlara, soranlara, sormayanlara ben onu çok seviyorum.

  dünyanın en güzel mısraları bunlar olsa gerek. o tamamen hüzün ve keder dolu seslede buluşunca insanın haline tercüman oluyor.

  düşlerim, bakışlarım hep seni söylüyor şarkılarım...

  herşeyinde o var düşün nasıl birşey sadece yanında biri varken bazen kafa dağatmaya çalışırken 101 deyken, düzdeyken, renklideyken aklından çıkar. batak olur görürsün kupa kızını gene akkın onunla dolar, cestıra kutusuna kattığın en kötü tütünden yapılmış sarmanı yakarsın öyle bi çekersinnki hırsla öksürtür hemen namussuz. el gider oyun gider.

  ben onu seviyorum çok, seviyorum, seviyorum, seviyorum....

  sadeceniçinde kalır dışa vuramazsın üstat gibi şarkılarla türkülerle. vurmuş olanları dinlersin. senin yerine konuşuyorlar, senin yerine söylüyorlar sanırsın. kim bilir onlarda geçti bu yoldan, yok ya kesin geçmiştir yoksa böyle söyleyebilir mi? kafan dağılır tam tak gene gider hayallerin, duyguların, bakışların değişir. çekersin bi soluk daha son soluğun olsa gıgın çıkmaz. b

  biri söylesrde herkes duysa sevgimi dersin ama kimse söylemiyecektir. kimsen yoktur.  sonra yanlız kalaırsın gece kafanı yastığa koydun mu gene çalarsın o söyler sen hayellere dalarsın. niye lan niye niye böyle oldu? diye düşünürsün.

  sonra dersin bitti aga yok bu sefer gelecek yoktu zaten.


  biraz sonra bi kez daha sarlayım be bir kez daha öpeyim öyle son olsun dersin. içinden birşey der hemen noldu lan hani bitmişti?

  bitmez lan bitmez bitmez işte bitemez kolay mı sevdik, kolayca sevmeyelim. kaç kadehe eskir lann bu aşk i, kaç kadeh daha kırdırır? orasını bilemezsin işte şarkıyı tekrar açarsın tekrar, tekrar tekrar tekrar.

  hayata, gelmişe geçmişe sövdükden sonra, uyuyabilmel için dua edersin allaha.

  aha işte bu şarkıda bunu anlatır....
 • 0
  baturolog 22.3.2017 01:41
  ben onu seviyorum çok seviyorum bu şarkıyı duyduğumda aklıma gelen tek şey annem ve babam onlar iyi ki yanımdalar.