league of legends

  10
  fakir 17.3.2019 06:09 ~ 06:18
  salak saçma lig sistemine sahip oyun. ve daha da saçması kimsenin bu lig sistemini eleştirmemesi.

  not: aşağıdaki yazılar oynamayanlar için bir değere sahip olmayabilir. oldukça boş bir yazı oldu ama o kadar yazdıktan sonra silmeye kıyamadım :)

  şimdi bilmeyenler için açıklayayım; bu oyunda demir > bronz > gümüş > altın > platin falan diye bir lig sıralaması var. ve bu liglerin de 5 ayrı aşaması var. örneğin ben şu anda bronz liginin 1. aşamasındayım. bunun bir üst aşaması ise gümüş 5. gümüş 5'ten sonra gümüş 4 diye gidiyor. bir de aşama ve lig atlamak için seri muhabbeti var. onlar da 3 oyunun 2'si, 5 oyunun 3'ünü kazan, üst lige çık prensibinde bir şey. işte özeti böyle sistemin.

  olayın saçma kısmıysa şu, dün 10 oyunumu atıp bronz 1'e yerleştirildim. sonrasında seriye çıktım. ilk 2 oyunumdan 1'ini kazandım. kalan 3 maçtan 2'sini kazanıp, bir üst lige çıkmayı planlıyordum. bu maçlardan birini ezerek, 16 öldürme/3 ölme ile kazandım. o maçta sorun yoktu, oynadığım takım arkadaşlarım ve karşı takım benimle yakın aşamalardaydı, bazısı silver 5, bazıları bronz 2 falandı.

  sonra işte ben de heveslendim, bir oyun daha girdim. sonra sonuç: 2 öldürme/6 ölüm, mağlubiyet. ancak bu maçın sonunda rakiplere baktım, 2 tane platin, 2 altın, 1 tane de gümüş rakibim vardı.

  yani lig sisteminin olayı bu. sen kötü oynarsan karşına düşük rakipler geliyor. eğer iyi oynarsan, karşına yüksek rakipler geliyor. bu işin sonunda ne oluyor? olduğun aşamada kalıveriyorsun.

  bu ptt 1. ligdeki denizlispor'un, bir üst lige çıkması için beşiktaş ile maç yapmasıyla aynı mantıktaki bir şey. yani sözün özü, yenilip hırsımı alamayınca sinirden buraya yazı yazıp sistemi kötülemeye geldim :)

  gerçek öz ise şu, eğer burada lol oynayan arkadaşlar varsa, artık sıralı sistemler 24 saat açıldı. dereceli falan oynamayın. hiç dereceliyle kendinizi kasmayın. gidin sıralıdan rahat rahat oynayın. ha ben illa dereceli oynayacağım diyorsanız, gidin 4 kişi bulun, beraber girin.

  bu arada faydalı bir şey olsa bu kadar uzun yazmazdım, ne boş adamım ben.
 • 0
  banabubade 17.3.2019 07:17
  hacı ben zaten bıraktım arada zevkine gidiyorum cafeye
  birde pc yandı onunda etkisi var :)
  0
  fakir 17.3.2019 13:27
  valla oynanacak oyun değil de işte herkes bunu oynuyor valla.
 • 0
  sewo 17.3.2019 08:40
  maalesef seçkin yanlış bilgi; lig aşamadı dört aşamadan oluşur beş değil. elmas4-elmas1...

  biraz boş bir yorum olmuş. senin internet sitelerinde gördüğün altın,platin,grandmaster...vb. doğru değildir. önceki sezonlarda en yüksek lig sıralamasını veritabanına kopyalar, bunun dışında erime denen bir olay vardır. yani benim gibi 5-10 tane smurf hesabı olan adamın elmas ve platin 1 eloda erimeye bıraktığı karakterin lig düşmesi 4 gün yeterlidir.
  en önemlisi ise mmr kimse çok bilmese bile maalesef türkiye de herkes her haltı bildiğini sandığı için kda ve win rate oranı çok önemlidir.
  lol'ün eşleştirme sorunu veya eleştirisi yok demişsin bu da gayri ciddiyetsiz bir açıklama olmuş.
  ben kda yüksek oyuncuları challenger eloda görmek istemiyorum veya yüksek eloda bunlar maç satan insanlar veya kda win rate ile 2 şer 2 şer lig atlayıp erimeye bırakıp tekrar challenger çıkıp sorunlu tipler.
  bu eleştiriler o kadar ayuka çıktı ki.
  tüm elmas elo oyuncuları bir lig düşürülecek, elmas dört elo olan oyuncular sabit kalıp plat bir inmicek.
  master ve grand master hepsi sıfırlanıp ustalık aşamasından 0 lp ile başlanacak.

  keşke biraz araştırsaydın bu eleştiri olayını ancak bura türkiye gardaş araştırmaya ne gerek var.
  0
  fakir 17.3.2019 11:08
  aşamalar eskiden 5'ti, şimdi 4'e düşürmüşler. internet sitelerine gelirsek, tamamen doğru gösteriyorlar. örneğin op.gg sitesini gösterebilirim. yenile tuşunu kullanarak şu anki bilgilerinizi gösterebilirsiniz. önceki sezon falan yok. erime, düşürme muhabbetlerinin ise benim söylediğim konuyla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. ben bronz liginde 1. aşamadaysam karşımdakiler de bronz liginde 1. aşamada olması gerekli.
 • 0
  meqt 17.3.2019 12:45
  kazandikca elon yukselir daha disli rakiplerle karsilasirsin da bronz 1ken de plat eloyla eslestirilmezsin bea o kadar da degildir
  0
  fakir 17.3.2019 12:58
  nickte ad soyad olmasa göstereyim de, gösteremiyorum. hadi normal oyunlarda altına kadar adamlar çıkıyor da dereceli de görünce şaşırdım.

  evet elom yükselir de benden yüksek olan insanlarla eşleşmek pek adaletli değil işte. 5 yıldır bu oyunu oynarım, ilk defa dereceli deneyeyim dedim, sinir oldum daha da girmiyorum valla.
 • 0
  orangutan13 17.3.2019 14:56
  :d bronzların temel sorunu... elmas adam nasıl çıktı elmasa diye düşündün mü hiç? veya gizli elo diye bir şey duydun mu?
  0
  fakir 17.3.2019 15:09
  gizli elo diye bir şey duymadım. elmasa çıkan adamın uğraşarak, düşe kalka oraya geldiğini düşünüyorum. ayrıca ilk yerleştirmelerin bronz-gümüş arasında bir lige yerleştirildiğinden bende de öyle oldu.

  sonuç: şu anda elmasta birilerinin olması, bu garip sistemin doğru olduğunu göstermez.
  0
  orangutan13 17.3.2019 15:14
  gayet uygun bir sistem. böyle büyük çaplı bir oyunda insanları mağdur etmeden en iyi bu şekilde liglere yerleştirebilirler.
  gizli elo konusunu araştır derim
 • 2
  nesquik 17.3.2019 18:56
  benden yüksek elodaki arkadaşlarımla beraber esnek girdiğimde hiç zorlanmazken kendi ligimden çıkabilmek için adeta sürünüyorum iğrenç bir sistem afklar feederlar sövenler lane beğenmeyenler ve nicesi saolsun
 • oyunlar

  Oyunlar hakkındaki düşüncelerinizi veya paylaşmak istediklerinizi,tavsiyelerinizi,yeni kişiler ile tanışıp yeni oyunlara katılmak isterseniz bölümümüze bakmanızı tavsiye ederim. -Bölüm Yetkilisi;KnighT

 • küfür ve argo içerik yasaktır.

  pornografik görüntü paylaşmak yasaktır.

  spam,flood yasaktır.


  kuralları çiğeneyenler bölümden engellenir veyahutta siteden engellenebilir.