5

demokrasi, cumhuriyet, eğitim, vesaire

demokrasi üzerine notlarım;

demokrasi, eğitimdir. sadece eğitim. eğitim sisteminin ortalama 4, 5 yılda bir değiştirilmesiyle eğitim yani demokrasi sağlanamaz. gerekli altyapıyı bulamayan cumhuriyet çöküşe, kaosa ve partizanlığa sürüklenmeye mahkumdur. insanların arasındaki demokrasi anlayışının yanlışlarla dolu oluşu ve sokağa çıkıp demokrasinin ne olduğunu sorduğunuzda alacağınız cevaplarda ülke demokrasisinin nereye gittiğini göstermektedir. zira matematikten de öte gerekli olan demokrasi bilincidir. ülkemizde holiganlık mı denir, partizanlık mı, militanlık mı, fanatiklik mi bilmem ama şu açık ve nettir ki sokakta iki farklı ideolojiden yada partiden insanın anlaşabilmesinin imkanı yoktur.
çünkü biri birine fetöcü. diğeri gerici olarak bakar. bunun önlenmesi ise eğitim ile sağlanacak ve sağlanmalıdır. eğitim dediğimiz şey ise teori bilgilerin dışında sahip olduğumuz milli değerlerdir. kültürümüzün özündeki kurallar ama doğru ama yanlış, kim ne derse desin bir insanlar topluluğunu arada ve birlikte tutmaya yetecek ve sağlayacak en büyük güçtür.
 • 1
  pentaigo 8 ay önce
  bence haklısın, şuanda eğitim tüm dünya'da bir sorun değil mi zaten?
 • 1
  hitus 8 ay önce
  doğum kontrolünü unutma
  0
  adolfbey 8 ay önce
  valla anlamadım espri çok iyi ama özdün mü? sözdün mü ?
 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  276 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  mortal
  kaygusuzyazar
  sbb3

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın