5

çoğu insanın anlayışsız olması

ilk önce bu platformda deneyimlediğim gözlem sonucu artık emin olduğum anlayışsızlık.
kaliteli başlıklar açarak sözlüğe farklı bir atmosfer katma derdindeyim şu aralar. bu sebepten ötürü eski başlıkları sildim.

en basitinden burada bile bir toplumsal sıkıntıdan bahsederken yazarların 'haklısın furis, toplum bu konuda çok sıkıntıda' minvalinde yazıp başlığın dikkat çekmek istediği konuyu savunsada puiv içinde bu anlayışsızlıkta devam etmekte.

whatsapp gurup projemiz vardı. öyle böyle kuruldu. belki yanlış, belki doğru. çoğu yazara davetiye mesajı gönderildi. uçuklanmıştım hatırlarsınız. sebebini sorduğumda ise 'şikayet gelmesi' anlam veremedim. kibar ve uygun bir türkçe dili ile yazılmış mesaj neden şikayet edilsin?

yahu, en basitinden katılmak istemeyenler şunu yazdı 'hayır, teşekkürler.' bu kadar basit. ama davetiye gönderilen yazarlarımız bile bunu yazmaktan erinip, doğrudan şikayet ettiği için uçuklanmıştım. keza sanki terör örgütü kuruyormuşuz gibi whatsapp grup başlığının linçe uğraması, eksilenmesi, adeta hor görmek için yazarların elinden geleni yapması ayrı bir anlayışsızlık ironidir.

bakın isteyip istememek değil, istemiyorsan bunu belirtirsin. her şey saygı ve sevgi çerçevesinde olmalı. tıpkı bizim kurduğumuz gurubun sohbet ortamı gibi. bu arada terör örgütü kurmadım merak etmeyin, devlet içinde yapılanma falan da değil.

asıl meseleye gelecek olursak; başlık ile doğrudan ilgili olan sıkıntıdır. çünkü artık yeni türkiye'de işsizlik, enflasyon, geçim sıkıntısı, faturalar, vergiler derken insanlarda bırakalım anlayışı bir tebessüm belirtisi görmek bile zorlaşıyor.

ama iyi yada kötü çoğunluk anlayışsız. trafikte araçla seyrederken aniden bir başka aracın makas atarak ilerlemesi de anlayışsızlıktır, tıpkı sinyal vermeden akan trafikte şerit değiştiren şöför gibi.

anlayışsızlıktan kastımız çok. empati seviyemizin düşük olması, birbirimizi anlamıyor olmamız, birbirimize saygı göstermiyor olmamız. o kadar çok anlayışsız bir toplumuz ki, bir gün anladığımızda çok geç olacak.
 • 0
  hitus 15 gün önce
  sana katılıyorum adminler bazen hiç olmadık şeyleri siliyorlar
  0
  gaddarus 15 gün önce
  başlık açıldığı bölüm kurallarına ve puiv kurallarına uymuyorsa silinir
  0
  furis 15 gün önce
  bana moderatörlük vermiştin, geri almışsın puvo.
 • 0
  bizanskurdu 15 gün önce
  yav yine mi wp grubu :)

  empatiyi galiba çoğumuz benim düşüncelerimi herkes anlamalı, ben en doğruyum şeklinde yorumluyoruz. empati isteyen kişiler, karşı tarafa hiç empati yapmadıklarını fark etmiyorlar bile.
  0
  furis 15 gün önce
  wp konusunu araya sıkıştırdım. wp grubunun alakası yok konuyla.

  genel bağlamda anlayışsızlıktan bahsettim.
8 saat önce 8 saat önce 8 saat önce 8 saat önce dün dün dün
 • insanlar

  İnsanlarla ilgili ne konu varsa paylaşabilirsiniz. Farklı toplumları tanıtabilirsiniz

  12 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  shewolf
  delibiri

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • +küfür yasaktır.

  +uygunsuz içerik paylaşmayınız.