6
fizik tedavi
hakkında duyduklarınız ve görüşleriniz neler ? ayrıca fizyoterapist kimdir ve ne iş yapar desem araştırmadan ne söyleyebilirsiniz ?
 • 0
  cayou 1 yıl önce
  bakkalım ben. görüşüm yok
  0
  hain 1 yıl önce
  altıma sıçtım lan :d
  0
  fztburak 1 yıl önce
  eski trollerin bile tadı yok :)
 • 0
  oxygen 1 yıl önce
  fizyoterapistim :) ayrıca çok aktif olmasa da bölümümüz var. (pi: #fizyoterapi)
 • 2
  bohac 1 yıl önce
  yardımcı sağlık personeli sayıldıklarını ve türkiyemiz şartlarında teşhis koyma ve ilaç yazma yetkileri olmadığını biliyorum. (4 yıl okulunu oku, fakat teşhis koymana izin vermesinler.) teşhis koyup ilaç yazabilmek için illaki 6 yıl tıp okuyup, tus'a girip fizik tedavi uzmanı olmak gerekiyor. fizyoterapistler, fizik tedavi doktoru tarafından teşhis koyulan hastanın tedavisiyle ilgileniyorlar. egzersizler vb.
  ayrıca halk arasında bilgisizlikten olsa gerek, genelde masajcı falan denir fizyoterapistler için.
  buradan sonrası için biraz araştırma yaptım.
  bazı fizyoterapistler fizik tedavi doktorluğunun gereksiz olduğunu, kendilerinin de teşhis koyup ilaç yazabilecek kadar bilgileri olduğunu söylerler (ki doğruluk payı var 4 yıl boyunca eğitimini alıyorsun). aynı şekilde bazı fizik tedavi doktorları da fizyoterapistleri doktorculuk oynadıklarını söylerler. (sen tıp kazan, 6 yıl oku, tus'da da başarılı ol, fizik tedavi ve rehabilitasyon okumuş adam seni kendine denk saysın, bunlar da haklı tabii). genelleme yapmadım, içlerinde böyle olanlarının olduğunu söyledim. herkes her mesleğe saygılı olmalı ve herkes sınırlarını bilmeli bence. saygı göstermeyenden uzak durmak lazım. yanlışım varsa affola.
 • 0
  meryan95 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  fizik tedavi okuyan 2 arkadaşım da bölümünden çok şikayetçi durumdalar.devlette calistiginda kucuksemek olarak demiyorum ama hemşire ile hemen hemen aynı parayi kazaniyorlar.kimdir ne iş yapar girmedim sanırım tercih yapicaksin ben seçme derim kardeşim ama tercih senindir tabi.
 • 0
  fztburak 1 yıl önce
  evet cevaplar fena değil. konu günceldir up up up
  edit: fizyoterapi ve rehabilitasyon son sınıf.
 • 0
  meftunreyiz 1 yıl önce
  bunları burda yazdığına göre senden bi sik olmayacağını söyleyebilirim hadi arv.pr çalışması yaptığın yere bak msnki.


 • sağlık

  Tıp ve alternatif tıp,tıp etiği,toplumsal sağlık,güncel sağlık problemleri,yeni tedaviler,hayvan sağlığı ve benzeri haberler.

  14 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  semaarslan

  meryan95
 • argo ve dalga amaçlı yorumlar kesinlikle yasaktır.

  sorularınızı öncelikle yorum olarak sormanızı tercih ediyoruz.ancak gerekli yerlerde bizler de birer sağlıkçı olarak özelden sorularınızı seve seve cevaplayabiliriz. 

  ilgilerinizi eksik etmezseniz seviniriz. 

  paylaşımlarınızı bekliyoruz.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...