hyaluronik asit bazlı dermal dolgu / dermyal dolgu nedir?

  1
  erdagimedikal 15.3.2017 13:43 ~ 13:44
  - dermyal hyaluronik asit bazlı dermal dolgu* , hyal ıntertrade firması tarafından isviçre, cenevre’de üretilmektedir.
  - 2007 yılından beri, italya, isviçre, almanya, ingiltere ve fransa başta olmak üzere birçok avrupa ülkesinde kullanılan ve son dönemlerde orta doğu ülkelerinde ve rusya’da kullanılmaya başlayan son derece kaliteli ürünlerdir.
  - ürünler bakteriyel fermantasyon sonucu üretilen hyaluronik asidin, farklı miktarlarda bdde çapraz bağlama ajanı kullanılarak retiküle forma getirilmesi sonucu üretilmiştir.
  -alerjik herhangi bir reaksiyona neden olmaz, üretim teknolojisi sayesinde oldukça akışkandır; uygulama esnasında hasta ve doktor konforunu maksimum derecede sunar.
  - yüz, el ve dekolte bölgelerine kullanım için uygundur.

  **essız hyaluronık asıt dolgusu**

  *
  dermal dolgu
  dermyal: hyaluronik asit & dermyal hyaluronik asit bir gag’tır. ismi keşfedildiği vitröz cisme atfen yunanca “hyalos” yani vitröz ve içerdiği yüksek düzeyde üronik asitten dolayı üronik sözcüğünden gelir. hyaluronik asit bağ dokudaki ekstrasellüler matriksin temel bileşenlerinden biridir. birbirine glikozid bağlarla bağlı d-glukuronik asit, d-n-glukuronik asit ve d-n-asetil glukozamin birimlerden oluşan disakkarit polimerdir. karl meyer ve john palmer tarafından 1954 yılında keşfedilen, ayrıca hyaluronan olarak da adlandırılan hyaluronik asit doğrusal ve üniform kimyasal yapısı, yaygın ve tür veya organ spesifitesi göstermeyen oldukça uzun bir polimerdir. fiziksel koşullarda, sodyum hyaluronat olarak sodyum tuzu formunda bulunmaktadır. dokularda doğal olarak bulunan hyaluronan 2.5 ila 10 milyon dalton arasında değişen moleküler ağırlığa sahiptir. dermisteki ortalama moleküler ağırlığı 2.5 milyon dalton olup fibroblastlarda sentezlenmektedir. hyaluronik asit dermisteki bağ dokunun vizkositesinden büyük ölçüde sorumludur. endüstride, temel olarak iki farklı yöntemle elde edilir:

  taşlama, kimyasal uygulama ve pürifikasyon sonrasında horoz ibiğinin ekstraksiyonu.
  bakteriyel fermentasyon: hyaluronik asit iplikçikleri genetik olarak modifiye edilmiş bakteriler tarafından sentezlenir.
  dermyal®, derinin kalınlığında hızlı bir artış sağlayarak hyaluronik asidin yerini kolaylıkla ve etkili bir şekilde alır. önceden bir tahlil yapılmasını gerektirmez ve dolayısıyla ilk konsültasyondan başlayarak tek defada enjekte edilebilir.
  dermyal®, yüzün bölümlerine yeniden şekil vermesinin yanı sıra kırışıklıklara dolgunluk sağlanmasına olanak sağlar. dermyal®, bakteriyel fermentasyonla elde edilmiş hyaluronik asitten oluşmuştur, yüksek moleküler ağırlığa (2 ila 3 milyon dalton) sahiptir ve bdde (butanediol diglisidil eter) ile birkaç aşamada çapraz bağlanmıştır.
  dermyal® monofazik bir üründür: çapraz bağlık hyaluronik asidin tekil ve homojen fazıdır. kırışıklıkların doldurulmasında kullanılan dermyal® hyaluronik asit dolgularının toleransı ile alakalı binlerce hasta üzerinde çeşitli çalışmalar yapılmıştır; ancak son derece nadiren advers olay (geçici kızarıklık) görüldüğünü kanıtlanmıştır.