tüp bebek tedavisinde dondurulmuş embriyo transferi

  0
  kadinvsaglik 30.4.2018 19:04
  dondurulmuş embriyo transferi
  çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin bir çoğu tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmaya çalışmaktadır. tüp bebek yöntemi anne adayından alınan yumurta ve baba adayından alınan spermin birleştirilmesinin ardından oluşan embriyonun, bir sonraki gün anneye transfer edilmesi işlemidir. bu tedavi yöntemi ile annenin rahmine aktarılan bu embriyonun tutmaması halinde, maalesef yeniden tedavinin başına dönerek yumurta toplama işlemine devam etmek gereklidir.
  www.kadinvsaglik.com/.../...ansferi.html
  bu yöntem ile gebeliğin gerçekleşmesini beklerken, oluşan diğer embriyolar boşa gidiyorlar ve onları bir daha kullanmak söz konusu olmuyor. her yumurta toplama işlemi anne ve baba adayı için son derece sıkıntılı ve zahmetli olan bir işlemdir. hayal kırıklıklarının yaşandığı ve umutla her toplanan yumurtanın bir dahaki sefere tutması beklenmektedir.
  tüp bebek tedavisinde dondurulmuş embriyo transferi
  dondurulmuş embriyo transferinde ise hamileliğin gerçekleşmediği durumlarda anneden her seferinde yumurta toplamaya gerek kalmadan dondurulmuş embriyolar anne rahmine aktarılarak işlem tekrarlanmış oluyor.
  www.kadinvsaglik.com/.../...ansferi.html