arif v 216'nın zaman kaybı olması

  7
  incekalem049 30.1.2018 19:27
  hayranlık derecesinde cem yılmaz hastası olan bir arkadaşın daveti üzerine topluca filme gittik salon tam olmasa da dolu sayılırdı yahşi batı,arog ve gora'dan sonra beklentiyi yüksek tutarak filmi izlemeye başladım filmin çok yüksek bir bütçeyle hazırlandığı çok büyük emekler harcandığı açıkça ortada fakat bir türlü akmadı akşam erken bir saat olmasına rağmen uyuyanlar gördüm bir cem yılmaz filminde uyuyan insan olduğunu duysam inanmazdım fakat film ciddi manada ağır tamam espriler çok ince nükteler yerinde fakat cem yılmaz doğrudan sanat sanat içindir şeklinde bir projeye imza atmış verdiği mesajlar anlamlı fakat bunu bir sinema filmi olarak değilde belgesel çekerek anlatmaya çalışsaydı daha faydalı olurdu hani hep cem yılmaz filmlerinde salon toplu olarak kopup gülme krizine girer ya hiç yaşanmadı film boyunca tek tük bir iki izleyici yaptı bunu onlarda sessiz bir salonda çıkardıkları sesin ilginç gelmesinden dolayı anında susmak zorunda kaldı.
  ilk arada bizi filme götüren arkadaşımın tepkisini merak ettiğimden yüzüne baktım daha ben ben bir şey söylemeden ne diyeceğimi anlamış olmalı ki;
  olmamış dedi üzülerek
  çünkü cem yılmaz'ı çok seviyor
  yazık etmiş bu kadar emeğe zaman kaybı oldu
  ayrıca size de mahcup oldum hadi gidelim dedi
  bizde ikinci yarısını izleyelim belki açılır diye ikna edip izlemeye devam ettik fakat yok tempo biraz artar gibi oldu fakat o da kurtarmadı filmi
  yüzümüz asık bir şekilde terk ettik salonu...
 • 0
  birakinlanbeni 30.1.2018 19:34
  ben izlemedim ama biraz cem yılmaz etkisi yüzünden oluyor herhalde. adamı görünce kendimizi gülmeye şartlıyoruz. bu yüzden çok güzel olan hokkabaz filmi de çok beğenilmemişti.

  ben gülse birselin filmine gittim, o fena değildi ama çok da bir esprisi yok. gidilmese de olur yani.
 • 0
  hebelehubele 12.2.2018 14:41
  annem bazen bazı yemek denemeleri yapar. aklına her geleni içine koyar. içinde her şey olan bu yemekler bir tat vermez. işte film annemin yemeği gibi olmuş.
 • 0
  mrnoworry 14.2.2018 15:47
  ben liseli bir kardeşime tavsiye ettim, abi film güzeldi fakat bazı esprileri anlamadım dedi. açıkçası ben dahi 2.kez izlediğimde bazı esprileri kaçırdığımı farkettim. mesela önceki filmde de bu tarz çok espri vardı. hastane sahnesinde "bilemiyorum altan" repliğine gönderme vardı. her şey çok güzel olacak'ı izlemeyen arkadaşım buradaki noktayı nasıl farketsin.

  ayrıca cem yılmaz filmlerini farklı bir kategoride eleştirmek lazım. çünkü pekte film gözüyle bakmıyor yaptığı işlere. örn: arabaya bindirilirken "besim toker'i kim oynuyor" diye soruyor. "zafer abi" cevabı veriliyor. bu normal filmde yaşanacak bir sahne değil :))
  şöyle bakıyorum olaya, maddi, manevi bir çok hazzı yaşamış, hatta doyum noktalarına çoktan ulaşmış biri olarak herhalde amaç "keyif almaktır". cem yılmaz da filmlerini çekerken keyif almaya bakıyor. yoksa gişesi şuymuş, hasılatı buymuş veya bi film yapalım da bütün ödülleri toplayalım gibi bir amaç gütmediği ortada.

  filmleri içerisinde de hokkabaz'ı ayrı seviyorum :)
 • 1
  therosa 4.3.2018 10:59
  gerçekten aşırı aşk içeren bir filmdi. yani mizah hep fesat yollardan yapılıyordu ve ayrıca evimde gora, arog gibi filmlerini izlemeyi tercih ederdim. millet karakterleri arkadaşlarına benzeterek eğlense de film gerçekten cem yılmaz'a göre: cringe.
  0
  incekalem049 4.3.2018 14:58
  katılıyorum :) +