isimsiz duygular 3

  7
  gamzeszgin 20.4.2020 20:35
  hissettiğimiz ama adlandırmadığımız duyguların devamında kendimi bulduklarım ve bulacaklarınız var. iyi okumalar dilerimmm:))


  11)occhiolism
  küçük ve sınırlı bir perspektife sahip olduğumuzun farkında olma durumuna verilen isim.

  12)onism
  hepimiz bazı anlarda birden fazla yerde olmak istemişizdir. teknolojinin yetersiz kaldığı yerler de var diyebiliriz:) tek bir yerde olmak veya tek bir vücutta sıkışmış olma farkındalığı ile hissedilen hayal kırıklığı.

  13)ruckkehrunruhe
  her güzel tatil sonsuza kadar sürmüyor maalesef. keyif aldığımız bir tatilden dönerken oluşan o iç burukluğuna verilen isim.

  14)altschmerz
  her gün sorunlarla karşı karşıya geliyoruz. ama bazı sorunlar yıllarca bir sonuç bulamıyor(aklıma gelen tek örnek hastalıklar veya aile kavgaları) işten bu durumların verdiği bezginlik hissine verilen isim.


  15)nodus tollens
  herakletios'un dediği gibi değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. bazen yaşam bize ifade edemez bazı şeyleri. bunun farkında olmanın verdiği his.


  16)liberosis
  zaman geçtikçe bazı şeylerin değerini kaybetme duygusu. bu hepimizin hayatında vardır. bazı insanlar, eşyalar belki de duygular zamanla önemini yitirir.


  17)mauerbauertraurigkeit
  bazen yalnız kalmak ve kafamızı dinlemek isteriz. kimseyle görüşmek istemeyiz, çevredekilere, sorulara tahammül bile edemeyiz. böyle durumlarda en yakınımızı bile uzaklaştırma isteğine verilen ad mauerbauertraurigkeit.  18)kenopsia
  terk edilmiş pik hissi. bazen onlarca kalabalık olur ama ürkütücü ve terk edilmiş hissederiz. bu gerçekten yıpratıcı ve zor bir durum.


  19)rubatosis
  en sevdiğim durum galiba ama gerçekten çok rahatsız edici ve hastalıklı hissettiriyor. özellikle canım sıkıldığı zamanlarda kalp atışlarımı hissetmeye, fark etmeye çalışırım ama çok kötü hissederim. aklımdan çıkarmak da kolay olmuyor :d neyse kalp atışımızı fark etmemizde oluşan o rahatsız edici huzursuzluk hissine verilen isim rubatosis.  20)anecdoche
  sanırım günümüzün sorunlarından biri. kalabalık ortamda herkes kendini duyurmak ve birilerine dinletmek ister. ama bir bakmışız kimse kimseyi ne dinliyor ne de susuyor. bu duruma da anecdoche ismi verilmiş.


  21) exulansis
  başıma en sık gelen durum. hevesle birilerine bir şeyler anlatmak istiyorum mesela değer verdiğim birine. hani içimdeki duygular taşacak falan. isterim ki o da öyle hissetsin, en azından öyle göstersin ama yok. beklediğimiz sonuç ve tepkiyi bulamayız. sonra ise tüm anlatma hevesimiz kaçar. bu duruma denilen şey exulansis. (aklıma hep üniversite tercih sonuçlarıma bakarken (pi: @horseman)ın benden çok heyecanlanmasi gelir:))


  22)lachesism
  kötü bir olayın içindeyken duyduğumuz güçlü kurtulma arzusu. sayısal derslerdeki arzum bunu tek yumrukta alır gibi.


  23)dysania
  o muhteşem sabah uykuları… ve aklıma gelen (pi: @incekalem)bu duygu sana gelsin.
  sabahları yataktan kalkamama hissi tam olarak bu.


  24)nyctophılıa
  fazla aydınlık bazen yorucu olabilir. karanlığı sevme ve karanlıkta huzur bulma durumuna verilen isim.


  25)fınıfugal
  hahahaha ismi çok tatlı geldi. bu da sonlardan nefret etme durumu
 • 1
  kayipunicorn 20.4.2020 20:37
  karanlığı severim ama bir o kadar da korkarım ondan hehe 😂😂
  1
  gamzeszgin 20.4.2020 20:40
  :))
 • 1
  athenaa 20.4.2020 20:43
  artik hissederken ismi neydi deyip buraya gelecegim 😅
  2
  gamzeszgin 20.4.2020 20:44
  beklerizzz.:)