27 mayıs darbesi

  4
  hasyazar 27.5.2020 19:58
  37 düşük rütbeli subay tarafından yapılmıştır. öyle ki liderleri bile tümgeneraldir. bu 37 subaydan 1 tanesi, milliyetçi hareket partisi'nin kurucusu türkeş'tir. hatta darbe konuşmasını da bizzat kendi isteyerek hazırlamış ve radyo aracılığı ile tüm türkiye'ye duyurmuştur.

  bu akşam ise yani darbeden tam 60 yıl sonra, aynı partinin lideri devlet bahçeli 27 mayıs darbesini lanetlemiştir. yani doğal olarak türkeş'i de lanetlemiştir.

  erdoğan'a helal olsun demekten başka bir şey kalmıyor geriye. siyaseti profu resmen adam.
 • 0
  tesla52 27.5.2020 20:53
  bence bahçeli ve kılıçdaroğlunun haysiyetsiz ve şerefsiz olmasını erdoğanın başarısı olarak göremeyiz. çoğu kişi erdoğanı eleştirir ama siyasetçi olarak başarılı bulur, ben bunada katılmıyorum, oy çalarak, mühürsüz oyları geçersiz sayarak, trafolara kediler sokarak, ondan sonrada çıkıp, atı alan üsküdarı geçti diyerek nasıl siyasi başarı kazanılabilir anlamıyorum, bunun diktatörlükten başka adı yok.
 • 0
  hedap 27.5.2020 21:09
  27 mayıs üzerinden sağ-sol siyaseti yapmak doğru olmaz. çünkü iki tarafta 27 mayısı desteklemiştir.
  karşı çıkanlar daha çok muhafazakar kesimdir. o zamanlar muhafazakarlar sağ veya sola yatkın değildi.
  bugün bu darbeyi veya geçmişte ki her hangi bir darbeyi kim desteklemisse onun bu desteğinin yanlış olduğu konusunda rahatça fikir belirtilebilir ve olması gerekende budur.
  türkeş işin içindeydi diye aynı görüşe sahip bir insanın bu hareketini doğru bulmasını ve elestirmemesini bekleyemezsiniz. doğru olan burdur.