1
artvinde gerginlik devam ediyor

Artvin'in kafkasör yaylalarındaki cerattepede yapılan maden çalışmalarıyla başlayan gerginlik devam ediyor. Şehirde günlerdir protesto gösterileri yapan insanlar ve polis arasında ki olaylar, protesto gösterilerine yardımcı olmak için çevre illerden gelen insanlarla birlikte farklı bir boyut kazandı. Polis çevre illerden gelen insanların Artvin'e girişine izin vermedi ve uzun araç konvoyları oluştu. 

Peki tüm bu protesto gösterileri neden yapılıyor? Cerattepenin bir doğa harikası olduğunu söylemek gerekiyor öncelikle. Burada ki maden çalışmalarının sürdürülmesi bu doğa harikasına zarar verecek endişesiyle protesto gösterileri başladı. Korkulardan biride altın madenciliğinde kullanılan siyanür havuzları. Hükumet ne kadar siyanür kullanılmayacağını söylense de onca şeyden sonra bu söze güvenmek oldukça zor. Peki madencilik ekonomide bu kadar önemli mi? 2014 yılında Türkiye'de madenciliğin GSMH'daki payı yalnızca %1,5 seviyesinde. Bakalım neler olacak.

Dipnot: GSMH(gayri safi milli hasıla)

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. • haberler

  haberlerin paylaşıldığı bölüm.

  87 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  sadurra

  canki
 • yapılabiliteler:


  - haber linkleri paylaşılabilir.

  - haber videoları, fotoğrafları paylaşılabilir.

  - haber yazıları paylaşılabilir.

  - yazarlar video ve fotoğraf destekli olarak kendi haberlerini paylaşabilirler.

  paylaşım yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

  - tarih vermekten çekinmeyin.

  - abartıya kaçmayan, açıklayıcı başlıklar kullanın. 

  - link paylaşımına ''yorum'' eklemek istediğinizde başlığa önce haberin ne olduğunu yazıp eğer yorumunuz kısaysa yorumunuzu parantez içerisinde belirtmeniz çok çok rica olunur. 

  örnek: kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı (nereye gidiyor lan bu ülke?) 

  yani başlığa ''ülke nereye gidiyor beyler?'' şeklinde sadece yorumunuzu yazmayın. gireceğimiz link'in ne olduğunu bilelim biz. 

  - ''ya kardeşim ben bir haber okudum, valla içim çok dolu, ben şuraya sayfalarca yardırmak istiyorum'' diyorsanız haberi ''yazı'' formatında paylaşın ve lütfen başlığınız haberin ''ne olduğunu'' söylesin. yazıda ise önce kaynağı belirtip ardından yorumunuza geçin.

  örnek:

  başlık: ''kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı''

  yazının ilk cümlesi: (kaynak) abuksabukhaber.com/haberler/ankara/avm/bomba

  yazının devamı: ya ben bu ülkeyi anlayamıyorum kardeşim...

  bunu neden istiyorum? çünkü bu bölüme giren kişinin ilk amacı ''haber'' okumak. o yüzden önce haberi okuyup sonra sizin yorumunuzu görmeli.


  - link'i paylaşıp içeriği ekledikten sonra sanki içeriği ekleyen siz değilmişsiniz gibi paylaşıma girip yorum yapmak da bir seçeneğiniz, siz bilirsiniz.


  uyarı: bölümle alakasız ve reklam kokan içerikler silinecektir. 
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...