gideni getirmeye çalışmak

  2
  cagrialaf 26.12.2020 01:17
  üzerine kafa yorduğum bir o kadar doğaçlama yazıdır. okumanız size bir şey kaybettirmez ancak belki zamanı geldiğinde kazandırmış olabilir.

  birilerinin illa ki bir gün aklından geçireceği bir konu hakkında enstanteler; tüm yazılanlar şahsım @cagrialaf'a aittir tavsiye değildir. kelimeleri olabildiğince ilk anlamları ile kullandım umarım akıcı bulursunuz.

  bölüm ı

  taşıtlar ev dışında sevdiklerimiz ile en çok vakit geçirdiğimiz ev ortamına en yakın hareketli yaşam alanlarıdır. her insanın normal olarak yapacağı gibi biz de bazen cansız nesneler ile belki canlı nesneler ile olabileceğinden daha fazla duygusal bağ kurabiliyoruz. bu nesnelerin en başında belki de araçlar geliyor.


  kimisi için sosyal ilişkileri kendisi adına güçlendirdiğine inandığı yakışıklı, kimisi adına kendisini a noktasından b noktasına götüren metal parçası, kimisi için evlat, kimisi içinde baba. baba kısmında şöyle biraz duraksadığınızı tahmin ediyorum. eğer duraksamış ve ne demek istediğimi anlamamış iseniz hayat size acı tokatlarından birisini henüz atmamış demektir umarım uzun seneler de bu tokadı yemezsiniz.

  bir taşıtın "babanız"(!) olması koşulu tek bir olaya bağlıdır ; bir zamanlar babanızın olan bir taşıtı artık babanızın kullanamayacak olması desem galiba en üzücü şekliyle durumu izah edebilmiş olurum. işte bu noktada çevremden gördüğüm bir çok üzücü hadiseye dayanaraktan önünüze iki seçenek çıkacağını söyleyebilirim, bunlardan ilki ; yadigar olarak kalan aracın saklanması muhafaza edilmesi. ikincisi aracın daha fazla giden kişiyi hatırlatmamasının istenmesi ve ne kadar para ettiğine bakılmaksızın anahtarın birilerinin eline tutuşturulması.

  eğer ikinci ihtimali seçmek size daha mantıklı geldiyse ve yazıdan sıkıldıysanız burada okumayı sonlandırabilirsiniz. zira algoritmik olarak size daha fazla kapı açılmıyor.

  eğer ilk ihtimali seçen kişilerdenseniz karşınıza bu noktada yine 2 seçenek çıkıyor. ilki aracın üzerine branda çekip her tarafından halatlar ile bağlayarak çürümeye terketmek. bu hatayı sizden öncekiler yapmış olabilir ama telafi etmek sizin elinizde. ikincisi ise bence en doğru şeyi yapıp şu an yazdıklarım üzerinde ne yapılabileceği hakkında düşünmek.

  bölüm ı'in fazla sıkıcı olmaması adına yazıya daha sonra aynı başlık adıyla devam edeceğim. umarım giriş kısmı bile olsa beğenmişsinizdir.

 • 1
  illedeo 26.12.2020 13:29
  ben beğendim, ikinci kısma geçiyorum.
  0
  cagrialaf 26.12.2020 14:19
  <3