0
mafia ıı hakkında bilgiler.
mafia ıı (veya mafia 2), mafia: the city of lost heaven 'ın devam niteliğindeki piyasaya sürülen sandbox tarzı üçüncü şahıs nişancı türünde bir video oyunudur. önceleri ıllusion softworks diye bilinen 2k czech tarafından geliştirilmiş, 21 haziran 2010 yılında 2k games tarafından yayımlanmıştır.

ayrıca oyunun demo versiyonu pc, xbox 360 ve ps3 için aynı anda 26 nisan tarihinde 2k games'in resmi sitesinden indirelibilir olarak yayınlanmıştır.

demo bir bölümden oluşan ve empire bay şehrini tanımamız için şehirde özgürce dolaşabilmemize imkân sağlayacak kapsamdadır. ancak demo içersinde 10 dakikalık süre ve harita kısıtlaması bulunmaktadır.

oyun 1950'li yıllarda san francisco ve new york baz alınarak tasarlanmış empire bay (türkçe: imparatorluk koyu) adlı kurgusal bir şehirde geçecektir (oyun yapım aşamasına girmeden önce adı empire city idi). bu ad new york'un devletinin lakabı "imparatorluk devleti" referans alınarak koyulmuştur. oyun 10 mil kare büyüklüğünde tamamen açık uçlu bir harita takdim edecektir. oyunun başlangıcında herhangi bir yasaklı alan olmayacaktır. yaklaşık 50 taşıtın yanı sıra devirden alıntı lisanslı müzikler de oyunda vardır.

önceki oyundaki birçok küçük silah geri dönecek, örneğin thompson m1928, colt 1911 ve pompalı tüfek. ekran görüntülerinden idrak edildiği kadarıyla, mp40 ve m3 grease gun gibi yeni ikinci dünya savaşı devri silahlarlarının yanı sıra mg42 de oyunda boy gösterecek.

çevredeki nesnelerle etkileşim iki eylem tuşuyla gerçekleşecek - varsayılan eylem ve bağlama duyarlı durumlarda kullanılacak "sert" eylem. özgün mafia oyununda olduğu gibi bir harita da oyuna dahil edilecek. kontrolnoktası sistemi ise tamamiyle revize edilmiştir.

ön rendere olmuş kesit sahnelerden çok oyun dünyası ve gerçek zaman için yapılmış kesit sahnelerin oyunda bulunmasına geliştirici şirket 2k czech tarafından açıklık getirilmiştir

vittorio "vito" antonio scaletta: oyunda yönetilen ana karakterdir. 2 mayıs 1925 doğumlu olup, ailesi bir sicilya göçmenidir.

joe barbaro: 1 ve 6'ıncı bölüm dışında her bölüm vito ile birlikte olan adamdır ve vito'nun en iyi arkadaşıdır. oyunun son bölümünde ölüp ölmediği belli değildir ve mafia ııı te durumu belli olacaktır. ayrıca mafia 2 - joe's adventure's 'in baş kahramanıdır ve vito'nun hapisanedeyken yaptığı oyunun dlc'sidir.

mr. pen: henry ağzına silah soktuğunda cebindeki silahla henry i vurmuş ve ayağa kalktığında vito ve joe tarafindan delik deşik edilip ölmüştür.

mrs. scaleta: vito nun annesidir ve vito hapisteyken hastalanıp ölmüştür.

francesca frankie scaletta: vitonun kardeşi'dir. 11. bölümde vitonun bahçesinde ağlarken vito onu bulur. ve kocası eric'in onu dövdüğünü söyler. vito'da eric'i dövüp onu uyarır. vito döndüğünde kardeşi onu arar ve seni tanıyamıyorum artık vito, bizden,bizden uzak dur! der ve telefonu kapatır.

tommy angelo: salieri'ye ihanet ettiği için joe tarafından sawn-off shotgun ile vurulmuş ve oracıkta ölmüştür.serinin 1. oyununun baş kahramanıdır.

oyunda arabaların önemli bir rolü olacak. arabalar, oyundaki tarihe uygun bir şekilde olacak.
restorantlardan alınan yiyecek ve içecekler sayesinde sağlık yükseltilebilecek.
oyunda araba modifiye etme imkânı olacak.
çevre ile olan etkileşim daha da artmış bir şekilde oyuncunun karşısına çıkacak. radyolardan o günlerin tanıdık şarkıları duyulabilecek.
gta serisindeki gibi araçlar hasara uğradığında, arabanın kaportası çökecek. araba, zaman geçtikçe kirlenecek. ayrıca arabaların benzinleri de bitebilecek. oyuncu kendi arabasını satın aldığında istediği takdirde arabanın plakasını bile değiştirebilme şansına sahip olacak.
ingilizcesi npc olan oyuncu olmayan karakterler sigara içecek, gazete okuyacak ve otobüs durağında bekleyecek, şehir içinde dolaşacak, bir araçtan inip bir binaya girebilecektir..
ingilizcesi checkpoint olan denetim noktası sistemi bütünüyle onarılmıştır. oyun içi yönlerdirmelerde hiçbir sorun olmayacağı söylenmiştir.

multiplayer

multiplayer: mafia ıı oyununun çoklu oyuncu modu sayesinde arkadaşlarınızla birlikte oyunu oynayabilirsiniz tek ihtiyaçı'ınız mafia ıı oyununa sahip olmaktadır.

geliştiriciler: mafia ıı multiplayer'in yapımcısı ve geliştirici aaron'dur mafia ıı multiplayer'in oyunun yanında bir yama olarak yayınlanmaktadır.

oynayış: oynamak için ilk önce mafia ıı'ye sahip olmanız gerekmektedir ondan sonra resmi mafia2 multiplayer yamasını yayınlayan sitelerden modu indirmeniz gerekmektedir. sonra açılan pencere karşısında serverleri göreceksiniz ve herhangi birine girip oynayabilirsiniz.

yayınlayanlar: mafia ıı multiplayer yamasını resmi olarak yayınlayan siteler.

https://tr.wikipedia.org/wiki/mafia_ıı sitesinden alınmış ve üzerinde oynanmıştır.

iyi niyetlerine sığınılarak yayım yapılmıştır.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...