0
mübariz ibrahimov (azerbaycan türk kahramanı ramboyu herkes biliyor)
19 haziran 2010 tarihinde gece saat 23.30 civarında mübariz ibrahimov kimseye haber vermeden, sadece “şehit olursam üzülmeyin. vatan sağolsun” diye bir mektup bırakarak tekbaşına 1km mayın döşeli sınırı aşarak, ermenistan silahlı kuvvetleri’nin bulunduğu karakola baskın düzenler. 45 ermeni asker ve subayını öldürür. ermeni destek kuvvetleri ile 5 saat, ermeni silah ve mühimmatını kullanarak çarpışır.


bu çarpışmanın sonunda nihayet sabaha karşı şehadet şerbetini içer.hakkın rahmetine kavuşur.ermenistan ise bu olayla adeta şok olmuştur. ve görmüştür ki allah diyen askerlerin bileğinin bükülmez. allah rahmet eylesin. bu kahramanımızı , bu şehidimizi unutmayacağız.

azerbaycan cumhurbaşkanı ilham aliyev azerbaycan silahlı kuvvetlerinin uzman çavuşu mübariz ağakerim oğlu ibrahimov'a "azerbaycan'ın ulusal kahramanı" unvanının (ölümünden sonra) verilmesi hakkında kararını onayladı. şehit askere bu unvan azerbaycan cumhuriyeti'nin erkinliğinin ve toprak bütünlüğünün korunmasında gösterdiği üstün hizmet ve reşadet sebebiyle verildi.
bıraktıgı mektup :
"canım babam ve anam. benim için üzülmeyin. inşallah cennette buluşacağız. benim için bol bol dua edin. vatanımın zor günlerine artık kalbim dayanmıyor. allah rızası için bunu yapmalıyım. en azından kalbim biraz sakinleşir. şehit olana kadar bu şerefsizlerin üzerine gideceğim. şehit olsam ağlamayın. aksine sevinin o makama yükseldiğim için. allah'a ibadetlerinizi tam olarak gerçekleştirin. çok çok sadaka verin. seyid torunu olarak bunu yapmalıyım. allah büyük'tür. vatan sağ olsun. oğlunuz mübariz. hakkınızı helal edin."

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. • burası türkiye

  Türkiye'de olan her türlü güncel olayın paylaşımı; *başka ülkede yaşayamam *yurdum insanı *sıradan bir güm Diye başlayan cümlelerin başlığı

  3 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ilteris

  rick

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...