the last of us

  7
  raniajacobs 2.2.2018 21:15
  zannımca, naughty dog'un (pi: uncharted serisi) ile başlayan ustalığını taçlandırdığı oyundur. ps3'ün son dönemlerinde çıkmış bu oyun, oyunculara neslin ilerisinde bir grafik deneyimi sunmaktadır. hikayesi oldukça duygu yüklüdür, kimi zaman gülümser kimi zaman hüzünlenir, bolca heyecanlanır, tedirgin olur ve yeri geldiğinde korkarsınız. karakter gelişimi çok iyi işlenmiş bir yapımdır.

  post-apokaliptik bir otamda geçen oyun, dünyayı saran bir virüsün yayılması üzerine başlar. yapımcılar bu fikri belgesel izlerken bulmuşlar. gerçek bir mantar türü olan ve böceklerde görülen kordiseps mantarınını görmüşler ve "acaba bu virüs insanlara da bulaşsaydı ne olurdu?" sorusundan yola çıkarak oyunun senaryosunu yazmaya başlamışlar. post-apokaliptik bir ortamda ne kadar cephane bulabilirseniz o kadar bulabildiğiniz bir oyundur ki bu gerçekçiliği artırmaktadır. öyle çatır çutur mermi falan harcayamazsınız çünkü yok. gizli ilerleme ve strateji gerektirmektedir kimi bölümlerde.

  piyasaya sürüldüğü yılın en iyi oyunu seçilmiştir ve bunun dışında gerçekten çok fazla ödül almıştır.

  the last of us part 2 de yolda fakat çıkış tarihi net değil. çoğu kişi 2019'un ilk yarısında piyasaya sürüleceğini tahmin etmektedir.

  bu tarz oyunları sevenlere şiddetle tavsiye ettiğim bir oyun. görüşlerinizi beklerim.
 • 2
  zenginmutfagi 5.2.2018 11:07
  bilgisayar oyunlarının da artık bir sanat dalı olarak kabul edilmesi gerektiğini bize gösteren oyundur kendisi. bu oyundaki kadar duygu yüklü anlara bir çok filmde bile denk gelemeyebilirsiniz. oyunun oynanabilirliği, grafikleri, bunlar zaten kusursuz. harika bir yol hikayesidir bu oyun, bu yol acılarla yüklü bir adam ve hayat dolu iken içinde bulunduğu ortamdan dolayı hayata şüpheyle bakan vahşi, sevimli bir kızın serüvenir. yol daha nice olaylara gebedir, korku, acı, hüzün, neşe, hayal kırıklıkları, şiddet, hepsi bu oyuna mükemmel yedirilmiştir. oynayın ve bu harika eseri yaşayın. muhakkak oyun bittikten sonra ellie'nin joel ile karşılaşmasından öncesini anlatan left behind dlc sini de oynayın, hikaye de eksik kalan kısımları çok iyi tamamlıyor. yazsam sayfalar yetmeyecek, yapabileceğim tek şey naughty dog'a binlerce kez teşekkür etmek ve part 2 yi bize bir an önce vermelerini beklemektir.
  1
  romica 5.2.2018 11:08
  öyle güzel yazmışsın ki oynamak istiyorum şu anda
  0
  zenginmutfagi 5.2.2018 11:15
  eğer oynamana teşvik edebildiysem çok sevinirim, emin ol hiç pişman olmayacaksın, çünkü gerçekten mükemmel bir oyun bu, en kısa sürede oynayıp, yorumlarını almak isterim.
 • 0
  mrdj 8.3.2018 18:01
  gün gelecek ve ben seni oynayacağım
dün