hollanda'nın bakanlarımıza uyguladığı yaptırımlar

  2
  oxygen 12.3.2017 11:21 ~ 11:51
  önce kendimi türk hükümeti yerine koyuyorum: kimsiniz lan siz kimsiniz beni ülkenize almıyosunuz?

  sonra kendimi hollanda hükümeti yerine koyuyorum ve düşünüyorum. ülkeye bi ülkenin dış işleri bakanı geliyo. niçin geliyo? bilmiyom ki valla niye geliyo. uluslararası anlaşma falan mı yapcaz acaba. benle görüşmeyecekmiş. hatta bizim yanımıza uğramadan direk başka yere gidecekmiş. acaba bi iş mi çeviriyo lan yoksa? tamam koskoca bakan ama niye benimle görüşmek istemesin ki? referendum mu varmış? hee benim ülkeme gelip bana sallayacak değil mi bu? "bu batı var ya bu batı" diyecek, beni kastedecek. "onlar bizi çekemiyor" diyecek. bana sallayacak durcak burda ben de bakıcam öyle mi?

  e bu adam dışişleri bakanıysa gelsin uluslararası protokolde yanıma otursun meramını anlatsın. basın açıklamasında bir iki şey söyler biz de alkışlarız. ama bu adam politik pasaportla normal vatandaş gibi girmeye çalışacak, sonra da hiç kimsenin yapamayacağı şekilde izinsiz insanları örgütleyip kongre yapıcak. vay anasını, gelmesin.

  ya bu kadına noluyo? diğerine gelme dedik bu gelcem diye tutturdu. üstelik herhangi bir bağlantımız da yok. o da mı rotterdam'a gidecek? lan bunlar kongre ayağına bizi skiyo olmasın? gelmesin.

  düşünüyorum da hollanda hükümetinin yaptığı şey mi hukuksuz bizimkilerin yaptıkları mı? rusya dışişleri bakanı türkiye'ye geliyor. bizimkilere selam bile vermeden hop antalya'ya inip rus vatandaşlarına sesleniyor. burada 500milyon komplo teorisi yazılırdı. biz izin verir miydik tabi ki vermezdik.

  boşuna çocuk kandırmanın anlamı yok. tabii hükümet böyle olacağını bilmiyor muydu? biliyordu. o zaman? akıllara tek bişey geliyor: avrupaya gücümüzü gösterces .mnıza bile koyucas olm sizin reis bi gelsin başa siz kimsiniz lan köpekler reis gelmesin hayır çıksın diye her şeyi yapıyosunuz o yüzden evet evet evet
 • 0
  ninja 12.3.2017 11:23
  dış basının tamamı bizimle afedersin ta*ak geçiyor.

  mağdur olduğumuz tek yer bizim basın.

  dingonun ahırı değil tabi her şeyin bir raconu var. kafana göre gidip orada propaganda yaptırmazlar adama hele hele birde adamın birliğinin en güçlü ülkesi almanya'ya 1 gün önce hitler vurgusu yapmışsan.
  0
  ofsaytsizburak 12.3.2017 11:27
  verdiğin örneğe bak dış basın bizi aptal durumuna düşürmek için zaman kolluyo az yazılarını takip et.
 • 1
  www 12.3.2017 13:45
  türkiye'nin itibarını yerlerde süründüren bir olay.
  2
  oxygen 12.3.2017 13:47
  itibar falan kalmadı ki, son 3 4 yıldır 100 yıllık türkiye tarihinin içine içine ettiler. en zor dönemlerimizde bile türkiye adının bir ağırlığı vardı. şimdi kuş kanadından hafif