3

kayseri forum faciası

kayseride okuyan eski bir puiv yazarı olarak bu gün gördüğüm gerçekleri sizler ile paylaşmak istedim.

okulum erken bitti. herkes gibi tramvaya bindim. kayseri büyükşehir belediyesinin önüne geldiğimde ise hiç olmadığım olmayada çalışmadığım günümüz modern insanı gibi davranmak geçti içimden. hemen o durakta inerek foruma girdim. önce mağazaları turladım amaçsızca. sonra her alışveriş merkezinde olan modern insanlar gibi gidip bir parlement aldım. ellerimde hazırlık kitaplarım ile yemek bölümüne çıkıp bir mcdonalds menüsü söyledim ve her modern insan gibi terasa çıkarak yemeğimi yemeye başladım. uzun zaman boyunca psikolojik kitapları okumanın bana kazandırdığı şey oturduğum her mekanda 3. kişi formuna geçerek insanları gözlemlememdi. her ne kadar terasa çıkarken bunu yapmayacağıma dair kendime nutuklar atsamda tutamadım tabii ki.

kayseri oldukça büyük bir memleket doğrusu...
oldukça hızlı gelişmesi sebebi ile iki nesil arasında ki fark inanılmaz derecede açılmış gençler kültürel bir şoklanma ile kendilerini bulamaz olmuşlar. buraya geldiğim günden beri geliştirdiğim varsayım bu gün kesinleşti .yemeğimi yerken bir taraftan insanları gözlemeye başladım. çoğunluğu türbanlı olan bu kardeşlerim daha terasa çıkar çıkmaz öncelikle etrafı hızlıca süzüyor ardından kapıya en uzak olacak olan masaya oturuyorlardı. 3. kişi formuna geçtiğim yer mekanda ki en gizli saklı yer olduğu için yanıma oturdular . birbirlerine hızlıca bakışlar atan bu arkadaşlarım birden çantalarından sigaralarını çıkardılar ve içmeye başladılar. bir yandan etrafı keserek (yakalanma korkusu) girdikleri muhabbetede maalesef kulak misafiri oldum. kendilerinden beklenmeyecek şekilde cinsellik ve erkeklerden konuşan bu kızlarımızın beni affedin fakat eteklerini burada katladıklarını fark ettiğimde büyük çaplı bir kriz geçirmiştim. konu klasik tumblr başta olmak üzere sosyal medyaya dönünce kendime yeni denekler aramaya başladım.sırada ki deneğimde benim gibi üniversite öğrencisi olan bir bayandı. oldukça afilli giyinmiş ve ben dahil herkesi kendisine kitlemişti. gelen garsona beyaz çikolatalı mokasını söyledi ve gelene kadar yaklaşık bin fotoğraf çekindi.mokası gelince partnerini bulan bu arkadaşımız mokası soğuyana kadar fotoğraf çekinmeyi bırakmadı tabii. bu sırada kendime lanetler ediyordum. sözde modern insan gibi olacaktım. o kadar sıkılmıştım ki ingilizce kitabımı açıp hafta sonu ödevimi çözmeye başlamıştım. ödevimin çeyreğini bitirdiğimde etrafımda ne liseliler vardı ne de o hanım abla. kolamın hala yarısının durduğunu fark edince bari şunu içip kalkayım dedim ve parlementimden 1 dal yaktım. bu sırada bir üniversite öğrencisi yaklaşık 16 yaşında ki sevgilisi ile çapraz masama oturdular. sohbet içeriği dudak uçuklatıcı olduğu için yazmıyorum bile. daha fazla dayanamadım ve yurdumun yolunu tuttum. yolda giderken bu kişileri düşünüyordum. alışveriş mağazalarının kölesi olan bencil ve yozlaşmış bireyleri... yolda giderken meydanda ki camii de cuma namazı kılınıyordu. kaşısında ki banka oturdum ve camel marka sigaramdan yaktım bir tane. bu kızlar burada ki insanların çocuğuydular. iki nesil arasında ki fark elbet olacaktı fakat bu biraz fazlaydı elbet. gelir düzeyi normal ve düşük olan insanlarla doluydu kayseri ve bu kişiler babalarından aldıkları harçlıkların hemen hemen tamamını hamburgere yatırıyor ve kolaları ile karınlarını şişiriyorlardı. belkide okula gidince acaba kimin kırakerini araklasam diye düşünüyorlardı. düşüncelerim o kadar karışıktı ki inanın bu gri sayfaya yazamıyorum...
bu günün bana tek yararı ingilizce ödevimin önemli kısmını bitirmem oldu. zararları ise 13.25 liralık bir menü , 12.50 liralık sigara , doymamış bir karın ve aklıma takılmış binlerce problem...
 • 0
  oxygen 2 yıl önce
  parliament, camel falan :d

  adam dönmüş ya la.

  neyse. konu televizyonlardan ve internetten birilerine monte edilen "modernizm" arkadaş baskısıyla yayılan "modernizm" bu "modernizm"i başkalarıyla da yaşama arzusu.
  kısaca özentilik
 • 0
  mewthree 2 yıl önce
  özet geç insan okuyacak

 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1859 takipçi

 • aboneliği iptal et

 • moderatörler

  gaddarus

  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion
 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..