7

bir sylvester stallone kolay yetişmiyor

sylvester stallone, aktör olmak için new york'a ilk geldiğinde sıkıntı zamanlar geçirmiş, sokaklarda yatmış ( new jersey otobüs terminalinde ) , çoğu iptal edilen uyduruk yan rollerden sonra iş bulamamış, en parasız kaldığı bir anda da köpeğini tanımadığı birine 25 dolara satmak zorunda kalmış.

sonra bir haftasonu muhammed ali izlerken aklına gelmesi ile rocky senaryosunu yazmış. prodüktörler senaryoyu beğenip 125 bin dolar önermişler ama "sen oynama ayı" demişler. parasızlıktan köpeğini bile satmış olan,tek istediği oyuncu olmak olan kahramanımız bunu kabul etmemiş. ardından başka produktör senaryoya 325 bin dolar önermiş ama sylvester stallone kendisi oynamak istediğinden yine kabul etmemiş. sonra aynı şirket o'nun oynamasını kabul etmiş ama 35 bin dolar önermiş, sylvester stallone kabul etmiş.

35 bin doları alan sylvester stallone, ilk iş olarak, satmak zorunda kaldığı köpeğinin peşine düşmüş,15 bin dolar masraf yaparak, köpeği bulup geri almış.

bu köpek, rocky'de, sylvester stallone ile beraber oynamış, ve film 200 milyon dolar hasılat yapmıştır.

78.media.tumblr.com/...1qigmtao1_500.jpg
 • 0
  kuss 1 yıl önce
  vay be ne hayat hikayeleri
 • 0
  orr 1 yıl önce
  rambo ı' de uçurumdan atlama sahnesi de orijinaldir. yani bildiğin ağaçlar üzerine uçuyor adam. dublör kullanmıyor. her ne kadar porno sektöründe başarısız bir çalışma sonrası rocky senaryosunu yazmışsa da, buraya gelmesinde hep çalışması önemli faktördür. genindeki italyan savrukluğuyla bir yandan da inat da barındırıyor. her ne kadar işi propaganda gibi düşünseler de, rocky ı ciddi anlamda motive edici ve amerikan şansını gösteren de güzel bir ayrıntı.

  bazıları katılmayabilir ama amerikan sinemasında ve tabi dünya çapında motivasyon konusunda her daim öncü filmler yapmıştır. her ne kadar cehennem melekleri serisi de çoğunun ' yıldızlar karmasından ben de film çıkarırım' demesine sebep olsa da, over the top mental aritmetiğiyle ayrı karakterler üzerinden yeniden bir motivasyon çizgisi de belirleyip çekmiştir.

  işine ve emeğine saygı duyulması gereken insanlardandır.
 • bilin istedim

  Her türlü az bilinen, çok bilinen, duyulsada ne olduğu tam olarak bilinmeyen kavramların açıklandığı. puivin bilmesini istediğiniz bilgi, anı,fıkra, makale, görselleri paylaşabileceğiniz, sesinizi özgürce duyurmak istediğinizde seçeceğiniz bölüm

  422 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ibrahimisbilir

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.   ilgili bölüm;

  kara delik