11

puvolar acil tavsiyeye ihtiyacım var!!

selamlar puvolarım,
dün buraya bir başlık açmıştım yorum yapanlar görmüştür. (pi: hoşalanılan çocuğun bu hafta sonu başka kızı istemeye gitmesi) . şimdi, o dediğim arkadaş dün beni almaya gelmemişti ama bugün geldi sabah.
neler mi oldu dersiniz? abi çocuk resmen bana "o kadar belli ettim sana benimle evlenmedin" dedi yahu. o kadar belli ettim dedi, yarın cidden istemeye gidiyoruz ailecek dedi, yüzük aldım dedi ama istersen sana takabilirim dedi, omg aklımı yitirecektim bi ara.
yani sevmediği biriyle evlenecek yazmıştım önceki mailimde, sevdiği insan cidden ben çıktım ya. ne yapacağımı bilemiyorum. güldük filan sabah ama hani kaçırdım seni filan dedim gülerek, o da güldü ama cidden bilmiyorum yahu puvolar.
şimdi, çocuk çok iyi, tatlı birisi ama benim cidden evlilik gibi bir niyetim yok bundan belki de on yıl sonraya kadar. belki de hiç evlenmem. o da beni beklemez o zamana kadar ki ben kimseye öyle bir umut da vermek istemem. ne yapayım puvolar? nasıl davranayım, ne diyeyim? iştahım kaçtı resmen. acil tavsiyelerinizi bekliyorum.
 • 0
  horseman 8 gün önce
  zenginse çocuk bana yönlendir ben evlenirim
  0
  mavimetilfetamin 8 gün önce
  yahu puvo sen erkek değil miydin ya :d
  0
  horseman 8 gün önce
  paranın cinsiyeti mi olur ayol :d şaka tabi puvo goygoy maksatlı yüreğinin sesini dinle derim
  0
  mavimetilfetamin 8 gün önce
  yüreğimin sesini dinlemeyi gerektirecek bir şey yok puvom, yalnızca sen olsan nasıl davranırdın? veya sen onun yerinde olsaydın benim nasıl davranmamı beklerdin? aydınlat beni..
  0
  horseman 8 gün önce
  sonuçlardan çok nedenlerini bilmeden konuşmak yüzeysel kalır. senin kafandaki planın hayatın yaşamak istediğin ideallerin hayallerin neler vs. bi de bunun ciddi boyutu var ailen ne düşünüyor onun ailesi seni biliyor mu .. soruların ardı arkası kesilmez iyi ölçüp tartmak lazım:d
  0
  mavimetilfetamin 8 gün önce
  benim herhangi bir evlilik gibi planım yok puvom, normalde evlenmeyi de düşünmüyorum ama belki ilerde olabilir kesin konuşamam ilerde dediğim de cidden bi yirmi sekiz otuz yaş gerekli. boşuna o kadar okumadık puvo, az ekmeğini yiyelim istiyorum. bunun yanında ben zaten öyle evlilik gibi büyük işlerden korkan bir insanım cidden. kimsenin haberi filan yok, haberleri olmasını gerektiren bir şey de yok. ben sadece nasıl davranmalıyım diye tavsiye istiyorum.
  0
  horseman 8 gün önce
  aileni öne sürerek bizimkiler çok katı kendi gelenek ve goreneklerimizden birisine başka vermezler de. örfümüz böyle flan
  0
  mavimetilfetamin 8 gün önce
  ahahash olabilir :d
 • 0
  senanur_ebibli 8 gün önce
  gerçekten seviyorsa bekler senin hazır olmanı. bence bir şans vermelisin
  0
  mavimetilfetamin 8 gün önce
  beklemesi demek en az yedi yıl veya daha fazlası puvo, böyle bir şeyi isteyemem kimseden. ayrıca yarın kız istemeye gidiyor haha :)
  0
  senanur_ebibli 8 gün önce
  evlenmeyi neden düşünmüyorsun
  0
  mavimetilfetamin 8 gün önce
  en az otuz yaşında evlenmeyi düşünüyorum puvom :)
  0
  senanur_ebibli 8 gün önce
  anladım hayırlısı
 • 1
  piiuv 8 gün önce
  bence çocuğu 10 sene kadar bekletmeyi düşünmektense evlenmeyi düşünsen daha mantıklı olur 10 sene değilde 1 2 sene içinde evlenirsiniz hem dünya hem ahiret işte en büyük kariyer bence bu ahireti unutmadan tabi 😊
  0
  mavimetilfetamin 8 gün önce
  ben evlenmeyi düşünmüyorum puvom. kırmak da istemiyorum kimseyi aynı zamanda.
  0
  piiuv 8 gün önce
  evlenmeyi düşünmüyorsan bu heyecanın neden puvo fazla kasıyorsun sanki ?
  1
  mavimetilfetamin 8 gün önce
  doğru diyorsun puvo, kasmıyorum artık. akşam olunca bi rehavet çöktü üstüme.
 • 2
  helianthus 8 gün önce
  uf tam bir yavşaklık ya sinir oldum. ne demek yüzük aldım istersen sana takarım bu ne amk bir parmak olsun da fark etmez yani. kocaman insanlar ailelerinin sözüyle evleniyor zorla, işi olan gücü olan, üstelik erkek insanlar. az omurgalı biri olsa ailesine ben bu kadını sevmiyorum evlenmek istemiyorum falan der. ailesi de normal insanlar olsa oğlum sen evlenmeyi istiyor musun diye sorardı zaten. nereden tutsan elinde kalıyor. senin cidden kafan mı karıştı bu adam konusunda yani.
  0
  gerekvarmi 8 gün önce
  bak bu abi bilgili bir abiye benziyor. buna güven derim ben..
  0
  mavimetilfetamin 7 gün önce
  hepinize güveniyorum puvolarım :)
  0
  mavimetilfetamin 7 gün önce
  yok puvom, benim kafamın karışacağı bir durum yok ortada zaten :) ben sadece bundan sonra nasıl davranacağım onu düşünüyorum.
  0
  helianthus 7 gün önce
  sen bir şey olmamış gibi davran. aklınca sana şaka yapmış ama öyle bir şaka ki ciddiye alsan kendi de ciddiye çevirecek olayı. üstte biri yazmış kaçmak için kullanıyor diye aynen katılıyorum kendisine.daha gençsin hayatta başarmak istediklerin var boşver evlenip falan ne yapacaksın
  0
  mavimetilfetamin 7 gün önce
  teşekkür ederim puvom. hiçbir şey yokmuş hiç duymamışım gibi davranacağım. umarım öyle davranınca ters bir şey olmaz. bu nedenle az uzak durup normal davranacağım :)
 • 0
  magic 8 gün önce
  evlilik kariyerine engel olacaksa sktir et zaten o evliliği. öyle birine hiç bulaşma. ama evlenmekten bu kadar çekinme bence
  1
  mavimetilfetamin 7 gün önce
  bu çekinme değil puvom, yalnızca benim için erken yani. etrafımdaki müdürlerime filan bakınca ister istemez onları örnek alıyorum. kafa olarak bana gerçekten uyan birini bulursam neden evlenmeyeyim :)
  0
  magic 7 gün önce
  puvo, örnek al al ama; şöyle bi durum var ki başkasının hayat basamaklarına dönüm noktalarına bakıp birebir aynılarını yapmaya çalışırsan çok pişman olursun. çünkü yapamazsın milyarlarca ihtimal bir araya gelmiş ve müdürün şu an o konumda. sen kendi yolundan giderek müdürünün geldiği yerlere hatta daha iyi yerlere gidebilirsin. görmen gereken müdürünün hayat basamakları değil, olaylar karşısında tutumu, aldığı riskler, planlama vs gibi daha daha çok genel şeyler olsun. evlenen kimse kariyer yapamaz gibi bi durum yok. çocuk da yaparım kariyer de demişler. ama hemen evlenmekten bahsediyorsan bence boşver; çünkü iki
  -üç ay tanıyarak evlenince nasıl biri olacağını kestiremezsin. bırak o yoluna gitsin, evlenirse servisi değiştirirsin
  0
  mavimetilfetamin 6 gün önce
  haha ben zaten hiç tutmamıştım ki çocuğu bırakayım puvom banane yahu :)
 • 0
  susuzsusamuru 8 gün önce
  ben talibim kendisine.
  0
  mavimetilfetamin 7 gün önce
  bugün kızı istediler puvo, kaçırdın :)
  0
  susuzsusamuru 7 gün önce ~ 7 gün önce
  ben oğlana taliptim aslında?
  -kadınım yahu-
  0
  mavimetilfetamin 7 gün önce
  tamam işte çocuk bugün kız istemeye gitti. kaçırdın benim şoförü :d
  0
  susuzsusamuru 7 gün önce
  hee, şimdi anladım. üzüldüm. neyse artık.
  0
  mavimetilfetamin 7 gün önce
  hayırlısı puvocum başka bulursun :)
  0
  susuzsusamuru 7 gün önce
  :)
 • 1
  alalade 8 gün önce
  seni kaçış yolu olarak görüyor bence
  0
  mavimetilfetamin 7 gün önce
  bana da öyle geldi puvom, bence bu çocuk sevmediği biriyle evlenmekten gayet doğal bir şekilde korkuyor.. ama yapacak bir şey yok galiba onun için. böyle aileler de var, hayat çok zor.
  0
  alalade 7 gün önce
  maalesef evet. sende düğüne gider takarsın bi ellilik pastanı yersin ikide göbek atarsın gelirsin olmadı. takma kafaya

 • puivesor

  Puiv üyelerine sorular sorulan bölüm.

  581 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  magic

  banabubade
  • soracağınız soruyu başlığa tam olarak yazın
  • soruyu yarım bırakıp içerikten devam etmeyin
  • soru cümlesi olmayan başlıklar açmayın
  • belli bir konudaki soruyu ilgili bölüme sorun (örnek: tarih)
  • kural dışı açılan başlıklar değiştirilecektir.


16. @hedap | saygı