4
intihar
23 mart 1994’te ronald opus’un cesedini inceleyen adli tabip, onun kafasından yediği kurşunla öldüğü sonucuna vardı. ronald opus, on katlı bir binanın tepesinden, intihar niyetiyle aşağıya atlamıştı. umutsuzluğunu, geride bıraktığı bir notta açıklıyordu. ancak, dokuzuncu katın önünden geçerken pencereden gelen kurşun başına isabet etmiş, hayatı bu kurşunla sona ermişti.

apartmanın sekizinci kat penceresi düzeyinde cam silicileri korumak için konulmuş bir ağ vardı; ama bu ağın varlığını ne silahı çeken ne de müteveffa ronald opus biliyordu. açıkçası, kurşun olmasaydı, opus’un intihar girişimi başarılı olamayacak; zemine çakılmadan, sekizinci kattaki ağa takılıp kalacaktı.

opus’un dokuz kat aşağıda yere çakılmayıp da dokuzuncu kattan düşüyor olduğu anda başına gelen kurşunla vurulmuş olması, yere çakılmış olsaydı, muhtemelen onun ölüm sebebini intihardan cinayete çevirmeyecekti. fakat, opus’un intihar girişiminin başarılı olamayışı, savcıyı elinde bir cinayet vakası olduğu düşüncesine itti.

silahın patladığı dokuzuncu kattaki odada yaşlı bir adam ve karısı yaşıyordu. tartışıyorlardı ve adam kadını silahla tehdite diyordu. öyle sinirlenmişti ki, tetiği çekti fakat mermi kadını ıskalayarak pencereden dışarı yöneldi ve opus’a isabet etti. bir insan a şahsını öldürmeye teşebbüs eder fakat b şahsını öldürürse, o b şahsını öldürmekten suçlu sayılmalıydı. savcının ulaştığı sonuç buydu. dolayısıyla, dokuzuncu kattaki yaşlı adam, cinayetten suçluydu. bu suçlamayla karşı karşıya kaldığında, adam da, karısı da çok şaşırdılar. çünkü, tetiği çekerken adam da, karısı da silahın dolu olmadığından kesinlikle emindiler. yaşlı adam uzunca bir süreden beri boş silahla karısını korkutmayı alışkanlık haline getirmişti. bunu karısı da bilir, o yüzden adamın tehdidine pek aldırmazdı. kısacası, adamın karısını öldürme kastı yoktu; silahın dolu olduğunu dahi bilmiyordu. böylece, opus’un öldürülmesi bir kaza oluyordu; silah kazara doldurulmuştu.

araştırmalara devam edilince, ölümcül kazadan yaklaşık altı hafta önce yaşlı çiftin oğlunu silahı doldururken gören bir tanık ortaya çıktı. anlaşıldığına göre, yaşlı kadın oğlundan mali desteğini çekmişti ve babasının annesini silahla korkutma temayülünü bilen oğul, annesini cezalandırmak kastıyla, babasının annesini vuracağını umarak, gizlice silahı doldurmuştu. annesi ölecek, baba cinayetten suçlanacak, mallar oğula kalacaktı.

artık olay yaşlı çiftin oğlunun, ronald opus cinayetinden sorumlu olduğu noktasına gelmişti.

tam bu sırada savcının karşısına yeni bir viraj çıktı. araştırmalara devam edilince, geçen altı hafta içinde anneyle babanın silahla tehdide varan bir tartışma yaşamamaları, dolayısıyla annesinin ölümünü bir türlü başaramayışı nedeniyle, oğlun umutsuzluğunun arttığı anlaşıldı. bu, onu 23 mart’ta on katlı binanın tepesinden atlayarak intihar etmeye itmişti. ancak, ölümü planladığı gibi olmamıştı; dokuzuncu katın önünden geçerken babasının boş zannettiği silahı tetiklemesiyle annesine isabet etmeyip pencereye seken kurşunun kafasına isabet etmesi nedeniyle ronald opus’un hayatı sona ermişti!

dosya intihar olarak kapatıldı.
 • 1
  sadurra 1 yıl önce
  kadın'ın oğlundan mali desteği çekmesi de oğlanı böyle bir yola itmiş sonuçta. bence olay cinayet, kadın katil.
  ayrıca oğlanın kadının ölmemesinden dolayı umutsuzluğa kapıldığını nereden biliyoruz? belki de kendi annesine böyle bir girişimde bulunduğu için pişman oldu ve silahın içindeki kurşunu fırsat olmadığı için çıkaramadı. bu da onu intihara sürükledi.

  şaka şaka. oğlan ava giderken av olmuş işte. öyle analiz kasayım dedim.
  0
  keyiftuccari 1 yıl önce
  hahaha :)
  0
  delared0 1 yıl önce
  haksızda sayılmazsın aslında bro. olayın bide bu yüzü var.
 • 1
  oxygen 1 yıl önce
  şeytan doldurur dedikleri bu olsa gerek


 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  261 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • küfür ve +18 başlıklar yasaktır..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...