22

ciddili şeyler # tsk

öncelikle burada varsa, yoksada buradan takım elbiseli diplomatlara değilde, metehan'ın kurmuş olduğu tsk'ne hizmet eden, bunu maddi bir getiri olarak görmeyen, askerlik için askerlik anlayışını benimsemiş, bu mesleğindede yükselmeye çalışan binlerce ana kuzusuna selam olsun.

zira bunların dışında bir düşünceye hizmet eden, yada tsk ve birimlerini en son durak olarak gören günümüz gençlerinin ben içlerinde gram vatan sevgisi olduğuna inanmıyor, çıkarcı düşüncelerini "milliyetçilik, ülkücülük, vatan sevgisi" gibi kavramlar ile gizlediklerini düşünüyorum.

bir diğer konu ise tam olarak şu;

günümüzdeki yeni nesil genç jenerasyonunda şöyle bir algı var. bunu çok rahat seziyebilirsiniz. sosyal medyada popüler olan, hayatında popüler olan insanları bir düşünün 20 k 30 k takipçisi olan, kıçını başını açmaktan esirgemeyen bir hanım ablamızın ağzından duyamazsınız böyle şeyler. veya sanat konusunda ilerlemekte olan, popüler kültürün kurbanı olmuş bir gençtende göremezsiniz.

çünkü onlar "cool gözükmek adı altında girdikleri amcıkça yansımaların farkında değiller"

bu insanların, ilk paragrafta anlattığım şeyler uğruna hizmet etmiş ve eden insanları görmezden gelmek,

gördüğüm en çaresizce eylem.

sizler kıçınızı başınızı açın binlerce beğeni alın, youtube'da video çekin para kazanın, sosyal medyada reklam alın para kazanın, stüdyoda şarkı yapın para kazanın, oyun oynayıp para kazanın diye;

bu insanlar can veriyor.
bu insanlar savaşıyor.
bu insanların sevdikleri üzülüyor.

size bir şey diyeyim mi?

(+18, sansür yok kusura bakmayınız. sonuçta hayvanada anlayacağı dilden konuşman gerekir)

sizin vicdanınızı sikeyim. batının piçleri sizi. tarihinden yoksun, popüler kültür kurbanı olmuş, milli bilinci kıçından anlayan, soysuz, vefasız zirzolar sizi. allah evlerinize ateş salsın. bir kez olsun minnet etmediğiniz, bir kez olsun bu insanlara şükran duymadığınız, ve bir kez olsun akıllarınıza dahi gelmediği için. sizin yatacak yeriniz yok.

size bir şey diyeyim mi? (buradan devam etmek daha mantıklı sanki)

bence bu çok yanlış bir düşünce. ben insanların böyle düşünüyor olmasını anlayamıyorum. bir kez olsun minnet yada şükür edilmesi gerektiğini düşünüyorum böyle insanlara.

bir diğer konu ise şu;

tsk ve her türlü birimlerine gereken saygının asla gösterildiğini düşünmüyorum. ve bu konu hakkında konuşan herkesin yada konuşmanın sanki bir eziklik yada karizmayı çizen bir mevzu bahismiş gibi lanse edilmesinden artık çok bıktım.

her şeye ve bütün bu modellere rağmen.

var olsun türk silahlı kuvvetleri
var olsun türk cumhuriyetleri

yaradan sizleri başımızdan eksik etmesin. haklarınız ödenmez. ödenmeyecekte. kılıcınız keskin, bahtınızda yürekleriniz kadar temiz olsun.

iyi ki varsınız.

bu zor günlerde yaradan yar ve yardımcınız olsun.

ve son olarak tsk ciğeri beş para etmez insanların ağzına sakız olacak bir konu değildir. tsk 3000 bin küsür yıllık geçmişi ile, onlarca imparatorluk ve devlet görmüştür. milyonlarca can vermiş can almıştır. hepsinin tek bir amacı vardır.

vatanı korumak,
vatanı genişletmek,

üçüncü bir seçenek hiç bir zaman olmadı. nasıl ki dini kavramları ağzınıza alırken 3 kez düşünüyorsunuz, tsk ve birimleri hakkında bir yorum yaparken lütfen 3 kez düşünün.

tsk demek türkiye demektir.


unutmayın ki, bizler tarihimiz boyunca savaşçı bir toplum olduk. hiç bir zaman batılılar gibi günlük gülistanlık yaşayan, medeni medeni takılan birileri olmadık.

anamız devlet deriz ya,
babamızda tsk'dır.
 • 3
  banabubade 5 ay önce
  +
  1
  sjense 5 ay önce
  teşekkürler :)
 • 3
  cwinq 5 ay önce
  gerçekten +
  1
  sjense 5 ay önce
  teşekkürler :)
 • 1
  ofsaytsizburak 5 ay önce
  ne kadar savaşın saçma gereksiz ve zalim bir olgu olduğunu düşünsem de hayatın gerçeklerine dayanarak kendimizi korumamız adına bu tür kurumlara gerekli saygıyı ve desteği vermemiz gerektiğini düşünüyorum. dediğin gibi popüler kültüre sırtını dayayarak antimilitaristlik adı altında küstahça davranmamamız gerekiyor. fakat gerek yöneticiler gerek halk bahsettiğim desteği vermiyor. özellikle yöneticiler. yıl 2019 hala soğuktan askerimiz vefat ediyor. fazla sıcakta antrenman yapmaktan askerimiz vefat ediyor. en basitinden fetö gibi bir alçak terör örgütünün bu şanlı kurumu lekelemesine göz yumdular. yatacak yerleri yok.
  ayrıca düzelteyim vatanı genişletmek bir hedef olamaz. biz yayılmacı değiliz. bizim kültürümüzde yayılmacılara karşı çıkmak,direnmek var. onlar gibi davranamayız.
  1
  sjense 5 ay önce
  söylediklerinin çoğuna katılıyorum, fakat vatanı genişletmek dediğimi politika ve ideoloji sadece günümüz ülkemizde pek yok gibi gözüküyor. geçmişe dönelim, türk imparatorlukları, osmanlı imparatorluğu, böyle bir gayemiz olmasaydı, niçin fetihler düzenlendi? eskide kalmış olabilir, günümüze kalmamız olabilir. ama bu yinede olduğu gerçeğini değiştirmez diye düşünüyorum.

  güzel yorumun için teşekkür ederim güzel dostum.
 • 1
  specular 5 ay önce
  ordumuzu çok yıprattılar, çok. yine de canımız feda bu millete. ben askere koşa koşa gitmiştim. komutanlarım çok kötüydü ama yine olsa yine giderim.
  0
  sjense 5 ay önce
  işte bizi özel kılan sebeplerden biride bu, diğer ülkelerde insanlar askeri bir bela olarak görüyor ve gitmek istemiyor bizde ise tam tersi bir durum var. zevkle gidiyoruz.
 • 1
  altiniser 5 ay önce
  selam olsun bu memleketi ve milleti korumak için canını hiçe sayan binlerce personele. allah yar ve yardımcıları olsun.
  1
  sjense 5 ay önce
  amin güzel kardeşim amin..
 • 1
  hedap 5 ay önce ~ 5 ay önce
  başka amaçlara hizmet etmek için içeride olanlar hala var ve palazlaniyorlar.
  feto gidiyor yerine nurcular, menzilciler geliyor.
  atatürk'ün şeyhler müritler devleti olmaktan çıkardığı bu devleti her alanda ele geçiriyorlar.
  tehlike hiç hiçe sayılmayacak kadar büyük.
  örgütlü bir şekilde büyüyen gelişen ve askeriyeye sızan bu cemaatlerin örgüt üyeleri yakında bizim başımıza büyük işler açacak.
  komutanından değil, sakallı şeyhlerinden aldıkları emirleri uygulayacaklar.
  yaşadık gördük. bunları tekrar yaşayıp görmemek için tüm bunlardan tsk arındırılmali.

  gittik -19 da nöbet tuttuk sınırlarda. ateş yaktık ayağımiz donmasin diye botlarimizi yakana kadar. 15 ayimizi verdik. bir canımız var onu da veririz. ama bu örgüt üyeleri, bizim gibi vatana hizmet etmiyorlar.
  bu tür örgütlere üye olup, torpille rütbe alan, ergenekon denen çökmüş bir kumpas davasının vesileyle kan emici gibi mevkilere saldıran hak etmediği yerlere gelip maaş alanlar, hepsinin allah belasını versin.
  memleketin amına koydu orospu çocukları.
  tsk nin da adını lekeledi.
  ama elbet bir gün bir istiklal mahkemesi daha kurulur. kurulmasa bile bu şerefli kuruma gözünü diken o şerefsizlerin tüm yaptıkları burunlarından getirilir.
  burda çekmeyeceklerse de ahirette allah'ın adını kullanarak yaptıkları tüm pislikler bizzat hüküm sahibi tarafından verilir.
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1887 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gaddarus
  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..