5

komunizme mi gidiyoruz?

baş kumandanımız, uzun boylu aşkımız reis şöyle buyurmuş: marketlerde ne varsa satmaya başlayacağız...........................

nerede kaldı serbest ekonomi?

sorunun marketlerin fırsatçılığı olduğunu düşünen var, bence net geri zekalıdır veya erkektir.
 • 1
  ofsaytsizburak 8 ay önce
  türkiye serbest ekonomi politikaları yüzünden bu halde zaten.
  hala savunan var mı ya serbest piyasa ekonomisini. çok garip. sanırım dünyayı takip etmeyip hayal dünyasında yaşamak gerekiyor. zaten pratiğe dökülünce de işe yaramıyor. sosyal çevreyi hesaba katmayan bir ekonomik model işe yaramaz. yarasa da doğayı ikinci plana atacağı için insanoğluna zarar verir.
  0
  zeynepgm 8 ay önce
  yanlış yorumlamışsın. elbette serbest ekonomi işlemiyor türkiye'de fakat bunun çözümü şu an yapılan şey değil. şu an yapılan şey, ekonominin dibine birkaç tane daha dinamit atmak. sorunun kaynağı satıcılar veya aracılar değil, sorun ülkede yeterince üretimin olmaması ve paramızın değersiz olması nedeni ile enerjideki dışa bağımlılığın zarar verici boyutlara gelmiş olması.

  patatesi 2 liraya alıp 2 liraya satmak, aradaki farkı halka yapıştırmak eğer sosyal çevreyi hesaba katmaksa, yorum yapamayacağım.
  1
  ofsaytsizburak 8 ay önce
  canım benim serbest ekonomi türkiye'de değil dünya'da işe yaramıyor. aslında bu terimi de kullanmak yanlış çünkü serbest ekonomi teorisi uygulanmıyor uygulansaydı en basitinden tekelcilik diye birşey olmazdı. uygulanıyor diye gösteriliyor prosedürde. günümüz sistemi kriz=fırsat şeklinde ilerliyor. 5-10 yılda bir küresel kriz çıkıyor milyarlar etkileniyor ve hala bu sistemi savunuyorsunuz vallahi kerizlik. gerçi feminizmin şuan liberal bir çizgide ilerlediğini düşünürsek feministlerin mevcut sistemi desteklemeleri beklenir.
  farkettiysen o uygulamayla ilgili hiçbirşey demedim sadece nerede serbest ekonomi? cümlene tepki gösterdim. hala kalkınmanın bu yönde olduğunu düşünmene tepki gösterdim.
 • 0
  horseman 8 ay önce
  marketlerde olan eşyalar marketlerde mi satılacak yoksa kendi marketlerinde mi satılacak
 • 2
  hedap 8 ay önce
  nerede kaldı serbest ekonomi mi? ulan bu sektörün kaymağını yiyen hep pkk destekçisi mafyalardi zaten. devlet inşallah komple el atar bu işe daha da fazla yayilirda çiftciden aldığı ürüne yüzde 500 zam yapan o. çocuklarınin soyları kurur gider.
  1 liraya aldıkları domatesi 6 liraya satan toptancıları serbest ekonomi diye savunmak nasıl bir kafa anlamıyorum. bu serbest ekonomi değil şerefsizliktir.
  bu etnik döküntü hal mafyalari da ne olduysa birden bire fiyat düşürdü.
  hayırdır ne oldu? 1 hafta içinde dolar mı düştü? yakıt mı ucuzladı? vergi indirimi mi geldi ne oldu? toptancı fiyatlarına bakıyorum en az 2 lira düşmüş. market fiyatlarini saymiyorum bile.
  0
  adolfbey 8 ay önce
  işte mabad kaynaklı bilgiler kardeşim değmezler bu açıklamalara bile
 • 0
  anarchist 8 ay önce
  millete 2 katından patlıcan satarken düşünecektiniz
 • 0
  lazcoder 8 ay önce
  zekalıdır veya erkektir??? ne demek oluyor bu?
  0
  circlepit 8 ay önce
  ablamız aşırı feminist
  0
  lazcoder 8 ay önce
  artılayanlar var şaka gibi.
 • 1
  adolfbey 8 ay önce
  amına koduğumun feminist piçi
 • soruyorum

  SOR CEVAPLA KATIL ABONE OL

  43 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  samurai
  reelsamurai

 • bu bölüm #sor bölümünün alt bölümüdür.
 • küfürsüz ve kardeşce takılacağınız bir ortam  

  lütfen abone olmayı unutmayınız

  puiv kuralları geçerlidir!

  her türlü soruyu saygı çerçevesinde sorabilirsiniz.