8

çocuklarımız yani yeni nesil bizimle dalga geçecek

bizden önceki nesille biz dalga geçemezdik çünkü onlar bizlere yüzlerce işleyen fabrika, kurumlar ve kazanılmış bir devlet teslim ettiler.

biz ise çocuklarımıza bomboş bir ülke, yığınla beton ve 1 samanı bile ithal eden bir sistem hediye edeceğiz.

diyeceğiz ki biz anasını belledik sistemin artık siz tamir edersiniz. tarihe ülkeyi hiç eden nesil olarak geçeceğimizi düşünüyorum. sonuçta bunu siyasiler yapsa da onları oraya getirerek bunun müsebbibi biziz.
 • 0
  aydakigunes 1 yıl önce
  z nesli gümbür gümbür gelecek
 • 0
  morengiyiyenpanda 1 yıl önce
  enes patur putur abim bizi kurtarır öyle deme
 • 1
  denene 1 yıl önce
  1995 - 2000 arası doğmuş nesil gerçekten tarif edilemez şekilde iğrenç bir nesil. buna ben de dahilim.

  sadece "akp samanı ithal ediyor" goygoylarıyla kısıtlı değil bu. ben tüm dünyanın bu halde olduğunu düşünüyorum. hiçbir şey üretmeyen, üreten filozofları ve yazarları dahi sıkıcı bulan ve/veya umursamayan, bunun tam aksi üretmeye düşman düşünürleri el üstünde tutan (nietzsche gibi schopenhauer gibi), "mutsuzluk erdemdir" gibi insan aklına aykırı aforizmaları bir bok sanan, müzik algıları göt sallayan kliplerle kısıtlı, her şeyi üç gün içinde unutan, önüne gelenleri sorgulamaya üşenen, borumbok bir nesiliz.

  hey yavrum hey böyle yüzyıl olmaz olsun be kardeşim, vallahi billahi olmaz olsun, tarihin en boktan yüzyılı 21. yüzyıldır, karanlık ortaçağ dediğimiz dönemlerden beterdir. distopik bir kitabın konusu gibidir. ölmek istiyorum.
 • 0
  literarysizo 1 yıl önce
  peki sizce geçen nesil de böyle düşünmedi mi?
  onlarda aynı bizim gibi dalga geçileceğini düşündüler ancak böyle olmaz :(