6

intikam serisi: yan oda

karalama varsayıp çok da takmamak lazım. buyurunuz.

o zamanlar mecidiyeköy'de arkadaşlarla yaşamaktaydım. semtimiz aşağılara doğru indikçe tehlikeli bir mahalleye çıkmaktaydı. ama o ufak sokakta kısa sürede tanımadığımız esnaf, konu komşu da yoktu. işte o zamanlar biz üç kafadar ev planlarımızı sonunda gerçekleştirmiş, her gece kendi çapında partileyen, gece yarılarına kadar takılan durumdaydık. o zamanlarda (kod adı: devil) devil henüz cinsellikle tanışmış, arada sırada eve gelen erkek arkadaşlarıyla görülmekteydi. biz bu duruma ev ahalisi olarak ters bakmıyorduk. genç kızdı, kendi kararıydı vs vs... ki zaten ters baksak, bize terslenecek durumdaydı kendisi.
olayların başlangıcı devil'in çok eşli yaşama geçmesiyle gerçekleşti. o zamanlarda üç kişiyle ayrı ayrı ve plansız takılan devil, tarafımızca güzel bir dille uyarılmıştı. ancak kendisi uyarıları dikkate almayarak bu sinsi planını ilmek ilmek örmeye devam ediyordu.

bir gün kendisinin o zamanlarda eve sürekli getirdiği erkek arkadaşı (kod adı: sosyopat) sosyopat, ilgi çeken bir tipe sahip olmasının yanı sıra bu sinsi plandan habersiz devil'e gönlünü kaptırmıştı. devil de onun ilgisinden hoşlandıkça onu bırakmak istememişti. sosyopat bir ortama girdiğinde sessizce herkesi dinler, sadece sorulduğunda kısa cevaplar verirdi. içer ancak sarhoş olmazdı. hep ayık kafayla takılır, neden olduğunu anlamadığım bir sebeple neon yeşili donlar giyerdi.

bir gün sosyopat kapımızın önünde belirdi. yanında devil yoktu. kavga ettiklerini söyleyip gönül alma bahanesiyle eve sızdı. biz de yapıcı eleştirilere pek mahal vermeyerek geçiştirdik çocukcağızı... biraz sonra devil eve giriş yaptığında, bir anda koşar adımlarla mutfağa yürüdü. elinde bıçakla koridorda adeta balıkesir'in çılgın eşekleri gibi koşturuyordu. durdurmaya, elindeki bıçağı almaya çalışıyorduk. elimde sosyopatı sakinleştirmenin peşindeydim... nihayet bıçak havada uçma suretiyle yere düştüğünde, türlü tehditler savurarak sosyopat'ı apartmandan uzaklaştırdım. devam eden günlerde sosyopat'ın devil'in telefonundaki her türlü fotoğraf ve mesajı yedeklediğini öğrendik. sonraları kendisi üstü başı kan içinde çalıştığım yere gelerek şaşılası bir şov gerçekleştirdi. sosyopat tarihleri ve saatleriyle ne zaman ne konuştuğumuzu hatırlamaktaydı!

işte bundan sonra eskisi gibi gitmedi hiçbir şey. devil artık seks manyağı olmuştu. yan odamda sabahlara kadar bağırarak zevk naraları atıyordu. ben de kısa süre sonra duvara vurmak suretiyle tepkimi ortaya koyuyordum. sessizliğin ardından devam eden sesler, ev sahibesinin bile kulağına gitmişti.

devil o zamana kadar görmediğimiz yüzüyle karşımızdaydı. hep bize özenmiş, kendi kişiliğini bulamamış ve yalan söyleyerek lanse ettiği olaylarla hepimizin ağzını açık bırakmış biri olarak evde yaşıyordu artık. o zamanlarda en yakın arkadaşım dediği (kod adı: gavat) gavat'la yatıp kalkamaya başlamıştı. sonraları gavat üzerime yürüdü ancak bu darbe girişimi pek hüzünlü sonuçlandı.

devil evden ayrılacağı zamanlarda avizeleri falçata ile sökmek suretiyle adeta güzel evimizin ağzına etmişti. tabak çanaklarımızı çalmaya kalkmış, bir de bunların üstüne gavat'ı arkasına alarak üzerimize yürümeye çalışmıştı. evin içinde adeta cennet mahallesi yaşıyorduk.

nihayet devil evden ayrıldığında herkese soğuk bir su ikram etmiştim. devil'i de unutamadığım karakterler arasına eklemiştim. sonraları ufak karşılaşmalar haricinde onun kem gözlerinden kaçmak adına sokak bile değiştirdiğim olmuştur. intikam serimin başına devil'i almamın sebebi, gidişiyle zafer elde etmiş kadar sevinmiş olmamdır.

umarım layığını bulmuşsundur devil!
ve umarım hala aptal değilsindir gavat!

intikam serisi: yan oda bitti.