iyi parti: 'yüz bin imzayı geçtik'

  5
  altaydangelenbarbar 5.5.2018 16:37
  ysk'nın 100 bin imza ile cumhurbaşkanlığına aday olacaklar için belirlediği takvimde ilk gün tamamlandı. iyi parti 100 bin imzayı geçtiklerini açıkladı.
  100 bin imza ile cumhurbaşkanı adayı olacağını açıklayan iyi parti genel başkan meral akşener, imza kampanyasına seçim bölgesi olan üsküdar ilçe seçim kurulu’nda imza vererek başlattı.

  ‘cumhurbaşkanı meral akşener’ sloganları atıldı
  meral akşener’i desteklemek ve imza vermek için yüzlerce vatandaş sabah saatlerinden itibaren ilçe seçim kurulu’nun önünde toplandı. türk bayrakları ve parti bayraklarıyla akşener’in gelmesini bekleyen partililer, ‘cumhurbaşkanı meral akşener’ şeklinde sloganlar attı.

  "sadece milletimize güvenmemiz bize yeter"
  imza attıktan sonra dışarıda bekleyen partililere konuşan akşener, “biz milletimize güvenerek yola çıktık. 100 bin imza dedik. bu 100 bin imza için tek güvendiğimiz yer milletimizin iradesi ve bugün itibarıyla görülüyor ki bu 100 bin imza tercihimiz son derece doğru. başka hiç bir yere güvenmeden, sadece milletimize güvenmemiz bize yeter. allah milletimize ve hepimize hayırlı eylesin. şimdi ysk’nın içindeyiz. o nedenle bunun dışında bir şey söylemek istemiyorum. söyleyecek çok söz var. allah’ın izniyle inşallah bu ülkede ali kıran baş kesen sistem sizlerin iradesiyle değişecek. şunu söylemek zorundayım. buradan sayın erdoğan’a sizin adınıza, milletimiz adına bir soru sormak istiyorum, o da şu, ‘kıbrıs’la ilgili yaptığın yanlış politikalar sonucunda kıbrıs’ı verdin mi?’ buna müsaade etmeyeceğiz. ayağınızı denk alın’ diye konuştu.

  iyi parti genel başkan yardımcısı koray aydın, adaylık için gerekli olan 100 bin imzanın üzerine çıkıldığını aktardı.
  resmi twitter'da görüntüle
  iyi parti genel sekreteri aytun çıray da ilk günden 100 bin imzanın üzerine çıkıldığını söyledi.

  onedio.com/.../iyi-parti-yuz-bin-imzayi-gectik-821044
 • 1
  sonjedi 5.5.2018 16:50
  ysk sanki bir anda 1 milyon imza açıklaması yapacak diye bekliyorum
 • 0
  maledisant 5.5.2018 16:50
  hayırlısıyla şu kadın engellenmeden bir seçime girseydi.