ingiliz bilim adamı insan beyinlerinin birbiriyle bağlı olduğuna dair bir hipotez geliştirdi

  4
  kalcasever 22.1.2018 02:03

  birçok kişi kendisinde yüksek bir altıncı hissin ya da sezgilerin olduğunu düşünür? ancak bunun sebebi nedir? birleşik krallık sheffield üniversitesi’nde psikoterapi profesörü olan digby tantam, bir cevabının olduğunu yeni kitabında açıklıyor.

  tantam’ın ortaya attığı yeni kurama göre insan beyinleri birbirleriyle bağlı ve başka kişinin ne düşündüğünü ortaya koyan küçük mikro işaretlerle birbiriyle iletişim kuruyor. insanları beynini birbirine bağlayan wi-fi, diğer kişinin nasıl hissettiğini ve düşündüğünü algılayabiliyor.
  bilim insanı, “doğrudan başkalarının duygularını ve neye dikkat ettiklerini biliyoruz” açıklamasında bulunuyor. briya ismini verdiği bu sistemin beyin ve diğer insanların beyinlerini doğrudan bağladığını ifade ediyor. konuşmamızın büyük bir kısmının sözsüz sinyaller vasıtasıyla yapılması fikri yeni değildir. fakat veriler sadece görsel ipuçlarıyla ilgili değildir.
  tantam, duyguların kokular vasıtasıyla da algılanabileceğini söylüyor. birisinin kimyasındaki ufak değişikliklerin; korku, şehvet benzeri duyguları dağıtacak parçacıklar üretilebileceğini savunuyor.


  ileri okuma ve kaynak