tüm sosyal medya hesaplarımı sildim

  12
  aliveli49elli 13.7.2019 03:33
  biraz zor oldu belki ama farkettim ki cidden harcanan onca boş zaman gereksiz insanlar olduğunu ve samimiyetsiz bir ortam olduğu kanısına vardım.

  zaten ortada olan bir şeydi ancak çekirdek gibi işte başladım mı bırakamıyosun.

  kaliteli zaman geçirmek istiyorum.boş düşünceler ve boş insanlardan uzak durmak gibi. neler önerebilirsiniz benim için ?
 • 3
  ankaravukat 13.7.2019 10:02
  kod yazmayı öğren üstat :)
 • 1
  ploreterdevrim 13.7.2019 10:04
  sosyal medyadan kasıt instagram işe yerinde bir davranış. ama twit silmek saçmalık.
  0
  aliveli49elli 13.7.2019 12:40
  insta sildim
 • 0
  caytiryakisi 13.7.2019 11:07
  bak bu çok güzel haber. boş vakitlerinde gezmeye çalış, en güzeli gezmek. hele istanbuldaysan seçeneklerin sınırsız.
 • 10
  sewo 13.7.2019 11:17
  çok güzel bir adım bunu yıllar öncesinde facebook'un patladığı dönemde yapmıştım, bıraktım o günden sonra twitter, ınstagram çıktı hiç bulaşmadım.
  derhal kendine plan yap ve bunu dolabına yapıştır.
  içinde olacaklar;
  spor: 2 saat koşma, 10 kilo dambıl ile falan değil, ısınma hareketleri, en yakın markete değil uzaktaki markete git. bunu zamanla ileriye al şuan nerdeyse şehir değiştiricem markete gitmek için shjfjdjd

  eğitim: kendine öğrenmek istediğin bir konu seç. mesela ben ziraat mühendisi olmama rağmen. kodlama ve bilişim konusunda kendimi o kadar geliştirdim ki 2 yıl boyunca google türkiye'de görev yaptım. yıllarını bu işe harcamış yüzbinlerce kişi arasından seçildim.( not: istifa ettim geçen ay )

  sosyalleşme: kız, erkek diye ayrım yapma. tanış, sohbet et ve düzenli olarak yeni insanlarla tanış.sevgilin yoksa bile karşı cins konusunda tut kendini. inan bana yeni insanları tanımak, yeni kişilik ve karakterler görmek seni olgunlaştıracak.

  cinsellik: bir süre aklını kurcalamasına izin verme yoğun tempo oluştur kendine program içersinde boş vaktin kalmasın. hormonlar, kişiliğin gelişmesinde çok negatif rol oynar. düzenli cinsel yaşamı olanlar veya çok fazla mastürbasyon yapanlarda özgüven eksikliği görülür. tamamen bırak demiyorum bu süreçte azaltabildiğin kadar azalt.

  okuma/yazma: keyif aldığın şeyleri okumayı kenara bırak. senle alakası olmayan bir aşk ve tutku tarzında kitabı bile sana çok şey katar. günlük duygu ve düşüncelerini sürekli not al. ülkenin günlük konuları hakkında boş konuşmalar yerine bunları not düş bir deftere, gündelik yaşam içerisinde normalden farklı bir olayı not al.
  sebebi ney dersen geçmişte anılar saklanır ancak duygu ve düşünceler hatırlanmaz. 5 yıl sonra bu notlara bakınca eski kendinin ne kadar saçma düşüncelere sahip olduğunu göreceksin.

  yabancı dil: çok önemli, açıklama yapmama gerek bile yok:)

  kendi branşın veya mesleğinle ilgili makaleler, anekdotlar, literatür araştırması yap kendini sürekli güncelle, çok spesifik örnekler verdim aklında bir şeyler canlansın diye benim programım çok daha farklı sende özelleştirebilirsin.
  son olarak boşa geçen ömre hayat denir mi...  0
  horseman 13.7.2019 11:35
  fava ekliyim bunu boş zamanımda çok lazım olur :d
  1
  sewo 13.7.2019 11:44
  spesifik örneklerdi belki bir şeyler canlanır aklında dedim. daha özelleştirilmiş hali lazım. insanlara direk akıl vermeyi veya kendi programımdan bahsetmeyi sevmiyorum. kolaya kaçan insan hayatta hiçbir şey öğrenemez:)
  0
  horseman 13.7.2019 12:11
  dediğin gibi oldu sayın yazarım. bisilerin canlanması adına bi taslak oluşturdu gibi. o taslağı hayata geçirme konusunda gerekli enerji ve boşluğu yakalarsam kulağını cinlatabilirim, ansızın :d
  0
  sewo 14.7.2019 00:44
  enerji; vardan yok, yoktan var olmaz. sen onu kazanıcak şeyler yapmalısın. beklediğin sürece boşluk nasıl yaratasın. program yapıcaksan boş vaktin olmaz zaten:)
  0
  horseman 14.7.2019 07:44
  çalıştığım is sektörü şu an hiç bisi yapmama fırsat vermiyor. fırsat bulduğum her boşlukta uyuma ihtiyacı duyuyorum. bazen hiç boşluk olmadan 24 saat çalıştığımız da oluyor :d
  0
  omfg 13.7.2019 15:52
  pazar kahvaltısının ekmeğini en uzak marketten mi alıyorsun xd (pi: @sewo)
  0
  sewo 13.7.2019 17:50
  maalesef bu programa uymuyorum çok daha farklı bir programım var sadece kişinin aklında bir örnek oluşsun diye verdim o örnekleri, ancak eğer programımda o olsaydı. herhalde şehir değiştirip geri gelmem gerekirdi:)
  0
  alkoritma 13.7.2019 17:15
  valla bravo benim gibi rutinini sığınak görenler için bile tetikleyici bi yorum olmuş👏🏻
  0
  sewo 13.7.2019 17:51
  düzen ve tertip olmazsa, şansa ve ihtimale göre hareket ederiz. şans ise her zaman risktir. risk almayı sevmiyorum.
  1
  simbilli_55 13.7.2019 19:27
  hayatının iplerini hayallerinin yönüne çevirmek isteyenler için yazın çok yararlı olmuş puvoli, hayatından klima eksik olmasın ;)
  2
  sewo 14.7.2019 00:42
  tesla, yaşadığımız dünya'da farkında olmadan kullandığımız şeylerin %90 kendisi yaptı. bunları yaparken canından oldu, evet.
  ancak yatağa uzanıp veya işi, gücü sırasında hayaller kurup bunları yapmazdı.
  başarmak için önce hayal kur olayı külliyen yalan. hayal kuran eden insan bunu hiçbir zaman gerçekleştiremez. çünkü ütopik şeyler ister. benim hayallerim, hedeflerimden ibaret. umarım kişilerin işlerine yarar kafalarında farklı şeyler oluşturmuşumdur.
  1
  ofsaytsizburak 14.7.2019 17:31
  türkiye'de ziraat mühendisliği okuma cesaretini gösterdiğin için tebrik ediyorum :d
  1
  sewo 14.7.2019 19:04
  normal bir ziraat mühendisinden farkım var. benim işim genetik, yani ıslahçıyım diyelim. laboratuvar, besi doku, melezleme, çeşit varyasyonu...vb. gibi şeylerde mevcut.

  mesela bu yaz. süs ayçiçeği ıslah ettim. dünya'da eşi benzeri olmayan, yan dilleri tabla ortasında çıkardık, mor ve kırmızı rengi melezledik artı olarak koku testi yapıyorum 2 haftadır uyuşma bekliyorum.

  bunun yanında kafası kesilmiş ayçiçeğinin bir türünü elde ettik, düşün bir ayçiçeği kafası kesilince tekrar onarıp yeni tabla çıkarıyor. oxford'a mail attik geri dönüş olmadı çok spesifik bir buluş.

  mesele meslek değil, idealist olursan başarılı olursun. google girmek için uykusuz geçen yıllarımı bilirim. rakiplerim yıllarca kodlama ve bilişimle ilgilenmesine rağmen torpilsiz, dayısız hepsini yargılamıştım.

  "vatanını en çok seven işini en iyi yapandır. bir mahalle çok temizse o mahallede vatanını en çok seven o mahalle ile ilgilenen çöpcüdür ama kimse fark etmez ."derdi hocam.
  1
  ofsaytsizburak 14.7.2019 19:14
  nükteyle karışık söyledim de gerçekten tebrik ediyorum. alanım değil fakat alandan tanıdığım insanlar var çoğu bakanlıklara girme peşinde. zaten önü açık bir bölüm de biz ülkece farkında değiliz. avrupa ülkelerinin bu konuda ciddi yatırımları var. idealinin olması da güzel bir şey elbet karşılığını alırsın.
  üniversitede mi çalışıyorsun şuan tam olarak nerede yapıyorsunuz deneyleri?
  0
  sewo 14.7.2019 19:22 ~ 19:24
  şuan bu çalışmayı üniversite arazinde yapıyorum ancak, bu çalışmaları almanya bmelden destek alarak yaptım türkiyeden bir tek cumhurbaşkanlığı ufak bir fon gönderdi sağ olsunlar( okul arazisini kullana bilmem için )almanya'da zamanında onların başarısız olduğu bir konu normalde, ben başardım ve bu çalışma sonrası şuan burs teklifi aldım ancak kabul etmeyi düşünmüyorum, vatanımı seviyorum ve burada hizmet vereceğim.
  ( parası gerçekten çok iiiidi kafam karışmadı dersem yalancı olurum.)

  o tür kişileri çözemiyorum. neden kolaya kaçıyorlar anlamış değilim. ben ziraati kazanıcam ve sonrasında tüm gün ofis boy mu olucam, toprakta gezmek varken:)
 • 1
  leopoldiye 13.7.2019 12:23
  güzel dizilere başla burada aktifliğini arttırabilirsin kitaplar oku gez dolaş yeni insanlar edin.ben de sınav zamanı değil sınavdan sonra kapatmıştım baya kafa rahat oluyor
 • 0
  lacmiras 13.7.2019 16:41
  doğru bir yaklaşım.
dün
 • sosyal medya

  Sosyal medya ile ilgili her şey!


 • harici paylaşımlar yapmayınız.