12

tüm sosyal medya hesaplarımı sildim

biraz zor oldu belki ama farkettim ki cidden harcanan onca boş zaman gereksiz insanlar olduğunu ve samimiyetsiz bir ortam olduğu kanısına vardım.

zaten ortada olan bir şeydi ancak çekirdek gibi işte başladım mı bırakamıyosun.

kaliteli zaman geçirmek istiyorum.boş düşünceler ve boş insanlardan uzak durmak gibi. neler önerebilirsiniz benim için ?
 • 2
  kun 5 ay önce
  kitap oku falan demicem vaktin de varsa hemen dil ogrenmehe çalış
  0
  aliveli49elli 5 ay önce
  evet var ingilizcemi geliştirmek istiyorum
  1
  kun 5 ay önce
  ıngilizcen upper int seviyelerindeyse 2. yabanci dile gec hatta
 • 3
  ankaravukat 5 ay önce
  kod yazmayı öğren üstat :)
 • 1
  ploreterdevrim 5 ay önce
  sosyal medyadan kasıt instagram işe yerinde bir davranış. ama twit silmek saçmalık.
  0
  aliveli49elli 5 ay önce
  insta sildim
 • 0
  caytiryakisi 5 ay önce
  bak bu çok güzel haber. boş vakitlerinde gezmeye çalış, en güzeli gezmek. hele istanbuldaysan seçeneklerin sınırsız.
 • 10
  sewo 5 ay önce
  çok güzel bir adım bunu yıllar öncesinde facebook'un patladığı dönemde yapmıştım, bıraktım o günden sonra twitter, ınstagram çıktı hiç bulaşmadım.
  derhal kendine plan yap ve bunu dolabına yapıştır.
  içinde olacaklar;
  spor: 2 saat koşma, 10 kilo dambıl ile falan değil, ısınma hareketleri, en yakın markete değil uzaktaki markete git. bunu zamanla ileriye al şuan nerdeyse şehir değiştiricem markete gitmek için shjfjdjd

  eğitim: kendine öğrenmek istediğin bir konu seç. mesela ben ziraat mühendisi olmama rağmen. kodlama ve bilişim konusunda kendimi o kadar geliştirdim ki 2 yıl boyunca google türkiye'de görev yaptım. yıllarını bu işe harcamış yüzbinlerce kişi arasından seçildim.( not: istifa ettim geçen ay )

  sosyalleşme: kız, erkek diye ayrım yapma. tanış, sohbet et ve düzenli olarak yeni insanlarla tanış.sevgilin yoksa bile karşı cins konusunda tut kendini. inan bana yeni insanları tanımak, yeni kişilik ve karakterler görmek seni olgunlaştıracak.

  cinsellik: bir süre aklını kurcalamasına izin verme yoğun tempo oluştur kendine program içersinde boş vaktin kalmasın. hormonlar, kişiliğin gelişmesinde çok negatif rol oynar. düzenli cinsel yaşamı olanlar veya çok fazla mastürbasyon yapanlarda özgüven eksikliği görülür. tamamen bırak demiyorum bu süreçte azaltabildiğin kadar azalt.

  okuma/yazma: keyif aldığın şeyleri okumayı kenara bırak. senle alakası olmayan bir aşk ve tutku tarzında kitabı bile sana çok şey katar. günlük duygu ve düşüncelerini sürekli not al. ülkenin günlük konuları hakkında boş konuşmalar yerine bunları not düş bir deftere, gündelik yaşam içerisinde normalden farklı bir olayı not al.
  sebebi ney dersen geçmişte anılar saklanır ancak duygu ve düşünceler hatırlanmaz. 5 yıl sonra bu notlara bakınca eski kendinin ne kadar saçma düşüncelere sahip olduğunu göreceksin.

  yabancı dil: çok önemli, açıklama yapmama gerek bile yok:)

  kendi branşın veya mesleğinle ilgili makaleler, anekdotlar, literatür araştırması yap kendini sürekli güncelle, çok spesifik örnekler verdim aklında bir şeyler canlansın diye benim programım çok daha farklı sende özelleştirebilirsin.
  son olarak boşa geçen ömre hayat denir mi...  0
  horseman 5 ay önce
  fava ekliyim bunu boş zamanımda çok lazım olur :d
  1
  sewo 5 ay önce
  spesifik örneklerdi belki bir şeyler canlanır aklında dedim. daha özelleştirilmiş hali lazım. insanlara direk akıl vermeyi veya kendi programımdan bahsetmeyi sevmiyorum. kolaya kaçan insan hayatta hiçbir şey öğrenemez:)
  0
  horseman 5 ay önce
  dediğin gibi oldu sayın yazarım. bisilerin canlanması adına bi taslak oluşturdu gibi. o taslağı hayata geçirme konusunda gerekli enerji ve boşluğu yakalarsam kulağını cinlatabilirim, ansızın :d
  0
  sewo 5 ay önce
  enerji; vardan yok, yoktan var olmaz. sen onu kazanıcak şeyler yapmalısın. beklediğin sürece boşluk nasıl yaratasın. program yapıcaksan boş vaktin olmaz zaten:)
  0
  horseman 5 ay önce
  çalıştığım is sektörü şu an hiç bisi yapmama fırsat vermiyor. fırsat bulduğum her boşlukta uyuma ihtiyacı duyuyorum. bazen hiç boşluk olmadan 24 saat çalıştığımız da oluyor :d
  0
  omfg 5 ay önce
  pazar kahvaltısının ekmeğini en uzak marketten mi alıyorsun xd (pi: @sewo)
  0
  sewo 5 ay önce
  maalesef bu programa uymuyorum çok daha farklı bir programım var sadece kişinin aklında bir örnek oluşsun diye verdim o örnekleri, ancak eğer programımda o olsaydı. herhalde şehir değiştirip geri gelmem gerekirdi:)
  1
  simbilli_55 5 ay önce
  hayatının iplerini hayallerinin yönüne çevirmek isteyenler için yazın çok yararlı olmuş puvoli, hayatından klima eksik olmasın ;)
  2
  sewo 5 ay önce
  tesla, yaşadığımız dünya'da farkında olmadan kullandığımız şeylerin %90 kendisi yaptı. bunları yaparken canından oldu, evet.
  ancak yatağa uzanıp veya işi, gücü sırasında hayaller kurup bunları yapmazdı.
  başarmak için önce hayal kur olayı külliyen yalan. hayal kuran eden insan bunu hiçbir zaman gerçekleştiremez. çünkü ütopik şeyler ister. benim hayallerim, hedeflerimden ibaret. umarım kişilerin işlerine yarar kafalarında farklı şeyler oluşturmuşumdur.
  1
  ofsaytsizburak 5 ay önce
  türkiye'de ziraat mühendisliği okuma cesaretini gösterdiğin için tebrik ediyorum :d
  1
  sewo 5 ay önce
  normal bir ziraat mühendisinden farkım var. benim işim genetik, yani ıslahçıyım diyelim. laboratuvar, besi doku, melezleme, çeşit varyasyonu...vb. gibi şeylerde mevcut.

  mesela bu yaz. süs ayçiçeği ıslah ettim. dünya'da eşi benzeri olmayan, yan dilleri tabla ortasında çıkardık, mor ve kırmızı rengi melezledik artı olarak koku testi yapıyorum 2 haftadır uyuşma bekliyorum.

  bunun yanında kafası kesilmiş ayçiçeğinin bir türünü elde ettik, düşün bir ayçiçeği kafası kesilince tekrar onarıp yeni tabla çıkarıyor. oxford'a mail attik geri dönüş olmadı çok spesifik bir buluş.

  mesele meslek değil, idealist olursan başarılı olursun. google girmek için uykusuz geçen yıllarımı bilirim. rakiplerim yıllarca kodlama ve bilişimle ilgilenmesine rağmen torpilsiz, dayısız hepsini yargılamıştım.

  "vatanını en çok seven işini en iyi yapandır. bir mahalle çok temizse o mahallede vatanını en çok seven o mahalle ile ilgilenen çöpcüdür ama kimse fark etmez ."derdi hocam.
  1
  ofsaytsizburak 5 ay önce
  nükteyle karışık söyledim de gerçekten tebrik ediyorum. alanım değil fakat alandan tanıdığım insanlar var çoğu bakanlıklara girme peşinde. zaten önü açık bir bölüm de biz ülkece farkında değiliz. avrupa ülkelerinin bu konuda ciddi yatırımları var. idealinin olması da güzel bir şey elbet karşılığını alırsın.
  üniversitede mi çalışıyorsun şuan tam olarak nerede yapıyorsunuz deneyleri?
  0
  sewo 5 ay önce ~ 5 ay önce
  şuan bu çalışmayı üniversite arazinde yapıyorum ancak, bu çalışmaları almanya bmelden destek alarak yaptım türkiyeden bir tek cumhurbaşkanlığı ufak bir fon gönderdi sağ olsunlar( okul arazisini kullana bilmem için )almanya'da zamanında onların başarısız olduğu bir konu normalde, ben başardım ve bu çalışma sonrası şuan burs teklifi aldım ancak kabul etmeyi düşünmüyorum, vatanımı seviyorum ve burada hizmet vereceğim.
  ( parası gerçekten çok iiiidi kafam karışmadı dersem yalancı olurum.)

  o tür kişileri çözemiyorum. neden kolaya kaçıyorlar anlamış değilim. ben ziraati kazanıcam ve sonrasında tüm gün ofis boy mu olucam, toprakta gezmek varken:)
 • 1
  leopoldiye 5 ay önce
  güzel dizilere başla burada aktifliğini arttırabilirsin kitaplar oku gez dolaş yeni insanlar edin.ben de sınav zamanı değil sınavdan sonra kapatmıştım baya kafa rahat oluyor
 • 0
  lacmiras 5 ay önce
  doğru bir yaklaşım.
 • sosyal medya

  Sosyal medya ile ilgili her şey!

  14 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gugudaa61

 • bu bölüm #medya bölümünün alt bölümüdür.

 • harici paylaşımlar yapmayınız.