11

kadınlar sosyal medyayı sevilmek için kullanıyor

akıllı telefonlar kadınları öylesine nefes kesici inişli çıkışlı bir ilgi ve anlık onaylama durumuna soktu ki, sadece bir erkeğin sevgisi çok sıkıcı gelmeye başladı. şimdi kadınlar, ilk başta sevebilme yeteneklerini ellerinden alan yöntemleri “sosyal medyayı” kullanarak sevgilerini geri almayı deniyorlar.ınstagramdan bir resim paylaşan, facebook’tan durum güncellemesi yapan veya gününün nasıl geçtiği hakkında twit atan kız basit bir şekilde internetteki insanlardan sevgi almayı deniyordur. gerçekten sevgi eksikliği çekmediğin bir an değilse yabancılarla foto paylaşmanın bir mantığı yoktur ki kadınların bunu en çok yalnız başlarınayken yaparlar. kadın anlık bir boşluk hissi veya ilgi eksikliği hissettiği zaman bir selfie paylaşır ve sonrasında gelen beğeni ve yorumlardan ortaya çıkan dopaminin yatıştırıcı etkisiyle rahatlar.

ne yazık ki bu durum kız için gerçek sevgiyi bulmasında bir işe yaramayacak. kız otistik silikon vadisi teknolojistlerinin ona attığı depresyona sebep olan geri bildirim döngülerinin hepsini yuttuğundan dolayı sevebilme mekanizmasına çoktan hasar vermiştir ve bu kız sevgiyi aslında hiç umrunda olmadığı bu insanlardan parça parça, byte byte geri almayı denemektedir. kızın durumu şuna benziyor: bir balyoz kullanarak bacağını kırıyorsun ve aynı balyozu kırık bacağına vurarak kemikleri yerine yerleştirmeye çalışıyorsun. ve sonunda doktor hayatını kurtarmak için bacağını kesmek zorunda kalıyor.

kadın için tek olası tedavi sosyal medyadan tamamen geri çekilmektir. kadın internette asla kişisel bir şey paylaşmamalı ve diğer insanları yorum yapmaksızın takip etmelidir. kadın dopaminini tavan yaptırabilecek olan potansiyel bir cevabın veya karşılığın beklentisinde olmamalı. sağlıklı bir erkek partner arayışıyla birleştirildiğinde kadın tekrar sevebilir fakat biz bu durumun modern bir kadın için fazla bir istek olduğunun farkındayızdır. senin ortalama kadının sosyal medya hesaplarını asla bırakmayacak ve diğer kadınların yabancılardan milyonlarca beğeni alırken kendisinin hiç almadığını görecektir fakat bunun aksini yaparsa kadının tek bir erkeğin sevgisine razı olma olasılığı sıfır olacaktır. sonrasında kadın bacağının kesildiği gibi sevgisi de aynı şekilde kesilecektir.çok sayıda erkeğin de sosyala medyayı sevilmiş hissetmek için kullandığı ortaya çıktı. eğer paylaşım yaptığın şeyin amacı ilgi çekmek, övgüler almak ve anlık onaylanmaysa gerçek hayatta ciddi bir sevgi açlığı çekiyorsundur. paylaşımın hakkındaki tek karşılık senin hakkında bir tartışma olduğunda bil ki internet senin sevgilin haline dönüşmüştür. bu durum kendi instagram hesabımı yönetmemde yetersiz olmamın sebeplerinden biridir. kendi resmimi paylamamdaki tek karşılık resmimim beğenilmesi veya bunun üzerine yarumlar yapılması sevgi açlığını gösteren bir davranıştır. fakat ben hala bir insanım ve sevgi eksikliği hissettiği zamanlar yaşıyorum. ben hala gerçek hayatta sevebilirim ama bu sevgiyi almak için interneti kullanmam bu yeteneğime sadece zarar verecek. işin garibi çok sayıda sürtükle yatmamın hergün selfie paylaşma alışkanlığından daha az zararlı olmasıdır.

eğer tanıştığın bir kadının gelecekte senin sevginle tatmin olup olamayacağı hakkında bir tahmin yapmak istersen kadının akıllı telefon kullanma eğilimlerine bakman yeterli. kadınlar bu duruma daha mı bağlı oluyorlar yoksa daha mı az ? sen cevabı çoktan biliyorsun: kadınlar sosyal medyayı azaltmak için kesinlikle hiçbir emare göstermiyorlar ve aksine bu kullanımlarını ikiye katladılar ki sosyal medya arkadaşlıklarını gerçek hayat arkadaşlıklarına tercih ediyorlar.

bir kaç yüz teknolojistin ütopya yaratmak istemelerinden dolayı bütün bir erkek nesli kadınlarla kötüleşen ilişkilere katlanmak zorundalar. bunun yerine bu teknolojistler öyle bir cehennem yarattılarki biz sadece elimizde minik bir bilgisayar varken kendimizi bir nebze insan gibi hissedebiliyoruz.
women use social networking to feel loved
çeviri:
 • 2
  shewolf 8 ay önce
  yalan mı? tabiki doğru. ınstagrama gir bak %90 kadın kız. botokslu dudaklar kuru ruj make uplar elbise tasarımları. sanki ınstagram kızlar için yaratılmış.

  söz konusu fotoğraflar olunca tabiki kadınlarda daha çok ilgi çekecek. çok şükür onlardan biri değilim. kıytırık bir medyada tanımadığım insanların beni beğenmesini istemek eziklikten başka birşey değildir
  1
  kayipunicorn 8 ay önce
  kadınlar reklam amaçlı kullanılıyor çünkü kadınların da erkeklerin de reklamlarda daha çok ilgisini çeken cins kadındır. kendi cinsini normal kabul edilen bir cevap vererek küçültmen bence seni o instagramdaki insanlardan daha ezik yapıyor.
  0
  shewolf 8 ay önce
  ne yani instagramda mal mal videolar çekip dekolteleri gözümüze sokanlari mı savunucam size? sırf erkekleri etkilemek için türlü şey yapıp sonra da ay biz kadınlar güzel giyinmeyi severiz diyenleri mi savunucam? geçin bu palavraları. öyle kızlar varki orasını burasını açmadan en doğal haliyle sevdirebiliyor kendini. ben feminist falan değilim. gerekirse hemcinsimi de gömerim karşı cinsi de.
  0
  bilmekdemibilmek 8 ay önce
  kimse bence savunma istemiyor, yargılamak yersiz ve gereksiz
  1
  kayipunicorn 8 ay önce
  sanki çıplak fotoğraf çektiren erkek hiç yokmuş gibi konuştuğunun farkında mısın acaba? her şeyi kızlara yüklüyorsunuz. kızlar doğru giyinecek, kızlar doğru konuşacak, kızlar dikkat edecek... bu devirde erkeklere ne iş düşüyor acaba? hemcinsini savunmazsan erkekleri yüceltirsin, onlar da kendini senden üstün gördüğü zaman sana her şeyi yapma hakkına sahipmiş gibi görürler kendilerini. istediğine şiddet, istediğine tecavüz ve bunlar sadece ellerinin kiri. bu yüzden hem cinslerini savunmak zorundasın.
  0
  shewolf 8 ay önce
  yalnız konumuz kızlar erkekler değil. yerinde konuşuyorum ben erkeklere lafım var merak etme
 • -3
  kayipunicorn 8 ay önce
  ne kadar cinsiyetçi bir insansın sen! bütün insanlar bunu yapıyor sadece kızlar, kadınlar değil. kadınları küçük, kendi ırkını üstün görmek asıl senin gururunu yücelten saçma bir şey. senin devrin geride kaldı yaşlı adam.
  0
  cosametrium 8 ay önce
  yaşlı falan değilim genç kız :) 18 yaşında bir gencim :)
  feminist hareketler sergilemek zorunda değilsin, sende erkekler için bir makale çevir veya yaz. kimse buna karşı çıkacak değil. ben olanları istediğim şekilde yazarım.
  0
  kayipunicorn 8 ay önce
  elbette yazarsın, benim de istediğim gibi eleştirme ve cevap verme hakkım var. bana göre düşüncen yanlış ve eski nesilden hiçbir farkı yok.
  istersen feminist hareket diyebilirsin, ben anlamam o işlerden. ama sen burada kadınları küçümsediğini gördüğümde de susamam :)
 • 0
  aydakigunes 8 ay önce
  kesinlikle hakkını vermiş bir makale.
  bununla ilgili bir video da izlemiştim.
  çok acınacak bir hal ne yazık ki. normalde mutsuzken kendilerini dış dünyaya mutlu olarak yansıtıyorlar. diğer insanları etkiliyor bu ve sonsuz bir kısır döngüye giriyorlar.

  zaten bir kızı fotoğrafına bakın, daima erkekler yorum yapmıştır.
  aslında durum gerçekten vahim.
 • 0
  elfhin 8 ay önce
  sevgi açlığı bence şu devrin önemli bir sorunu. evet bazı kızlar bunu sosyal medyada gidermeye çalışıyor. erkekler ise çok fazla kız arkadaş edinerek belki de sorunlarını gidermeye çalışıyor olabilir. selfi günümüzün hastalığı olmuş malesef..
  0
  cosametrium 8 ay önce
  problem büyük haklısın :) ®
  0
  elfhin 8 ay önce
  ha şu da var :d gözlemlediğim kadarıyla erkekler de öyle kızların peşinden gidiyor 😂😂 yani iki tarafa da yarıyor gibi bisey ×d sevgiye ac olanlar açlığını gideriyor, olmayanlar için ise görüntü kirliliğinden başka bisey deil :)
 • 0
  hedap 8 ay önce
  lise zamanlarimda felan böyleydi hakikaten şimdi ne halde pek yorum yapamam.
  en azından benim başımda böyle bir sosyal medya bağımlısı yok:)
  allah düşmanın başına vermesin lan öyle sosyal medyada kendini tatmin eden kadınları.
  1
  cosametrium 8 ay önce ~ 8 ay önce
  halen böyle, sosyal medya var olduğu sürece de devam edecek.
  başında olmamasına sevindim :)
20 saat önce 20 saat önce
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1871 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gaddarus
  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..