-2
sutlunun, takke ve basortulu basligi ile alakali
(pi: akke ve başörtülü çocukların bulunduğu eğitim kurumuna soruşturma)
(pi: @sutlu)(pi: @dirtcinciyazar)(pi: @filozofunsakali)(pi: @hedap)


oncelikle cok fazla yorum yapilmis arada kaynayacagi icin buraya yazmak istedim.

oncelile boyle bir kurumun ilk farkedildigi anda eminim ki rte facede dolanirken bulmadi, bir sikayet olmus olmali. ınsanlar oraya geleceklerini birakiyor, kimisi işe kimisi okula gidiyor birakiyorlar cocuklarini eglensin ogrensin diye.

hristiyan, yahudi belki ateist vir ailenin cocuguna oyle kiyafetler giydirilse, ya da empati yapalim.

bir musluman. aile cocugunu oraya biraksa ve cocuklarin ellerinde darwinin fotografi arkada evrimin gecislerini gosteren fotograflar olsa, cocuklar evrimist bir dusunce sistemi ile izinsiz olarak yetistirilse... ne hissederdiniz?

dort yasinda ki cocugu cinsel bir varlik olarak gormek...
 • 1
  coder 9 ay önce
  normal insanlar oraya bırakmaz zaten çocuğunu yöneticileri çünkü az çok belli etmiştir kendini.

  ben baktım gelinlik falan da giydirmişler. çok itici geldi bana. benim ailem komple kapalıdır, 5 vakit namaz kılarım kendimce ama yine de çok itici.

  bir kız ancak kendi istediği zaman kapanmalı yoksa kapanmamalı. çünkü benden korktuğu için değil allaha iman ettiği için kapanması gerekiyor.
 • 0
  filozofunsakali 9 ay önce
  4 yaşındaki bir çocuğa ideoloji, din bağlamaya çalışmak, benim anlayışımda yok, kabul edemem. tepkim bunadır. kimsenin inancı beni alakalar etmez fakat sessiz kalınamayacak şeyler var, o da bunlardan biri. ayrıca mini etek ve başörtü tartışması olmuş. mini etek herhangi bir şey temsil etmez, sadece giysidir fakat başörtü sadece bir giysiyi temsil etmez. bir inancı, dini temsil eder. arasındaki büyük uçurum budur. açıklamak istediğim noktalar bunlardı. daha da tartışmaya gerek yok aslında, hiçbir yere varamıyoruz çünkü.
 • 1
  sutlu 9 ay önce
  bu yapılan şey gizli mi yapılıyor? aileleri bilmiyor mu? son cümleni anlamadım?
  0
  hellomyfriend 9 ay önce
  aileleri belki ogrendikleri icin sikayet etmislerdir dedim. hangi aile 5 yasinda ki cocuguna gelinlik giydirilmesine izin verir? o fotolari gorunce sikayet etmislerdir belki de senin gordugun yerde sadece onu elestirip o gelinligi goz ardi etmislerdir

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...