-2
ev dekorasyon fikirleri
doğru bir ev dekorasyonu nasıl yapılır?
ev dekorasyonu yapmak elbette zevke bağlı ve tamamen kişisel bir iştir. ancak evinizi düzenlerken doğadan ilham alabilirsiniz. etrafınıza bir bakın; doğada hiç gözünüze batan yada yoran bir detay gördünüz mü? kusursuz uyum dekorasyonda oldukça önemlidir. hangi mobilyanın nerede durağından daha çok renkler, desenler ve şekillerin uyumuna özen göstermelisiniz.
doğru ev dekorasyonundaki en önemli püf nokta kuşkusuz renk uyumudur. yine doğadan yola çıkarak evinizde kullanacağınız renk geçişlerini ayarlayabilir, kullanmanız gereken renk ve tonlarını belirleyebilirsiniz. önemli nokta yumuşak geçişli ve ahenk içinde renkler tercih etmektir. ev dekorasyon önerileriile evinizi baştan aşağı yenileyebilir, kusursuzluğu yakalayabilirsiniz.
ev dekorasyonunda püf noktaları nelerdir?
evinizin dekorasyonunu yaparken ilk olarak kullanacağınız ana renge karar vermeli ve yerden yukarı doğru kullandığınız tonları açmalısınız. hangi rengin kullandığınız renk ile uyumlu olacağı konusunda endişeleriniz varsa hemen gözünüzü doğaya çevirebilir ve doğru cevabı alabilirsiniz. örneğin; bir kelebeğin büyüleyici renklerindeki uyuma bakın. bir kuşu da ilham kaynağınız olarak kullanabilirsiniz. tercihleriniz tıpkı onlar gibi göz yormamalı ve birbirini tamamlamalıdır.
önemli bir diğer nokta ise renk uyumu kadar az renk kullanmaktır. çok fazla rengi bir araya getirmek yalnızca yaptığınız dekorasyonun düzenini bozmayı sağlar. bu nedenle yumuşak tonları ana renk olarak kullanmalı, canlı renk tercihlerinizi dozunda yapmalısınız.
doğru ev dekorasyon fikirleri ile kendi cennetinizi yaratabilirsiniz. bunun için mobilyalarınızı, dekoratif eşyaları, renkleri doğru seçmeniz kadar evinizin ufuk çizgisini yani pencere ve duvarları doğru kullanmanız da önemlidir. nefes alan bir ev dekorasyonu yaratmak için eşyalarınızı duvara ve pencerelere yaslamaktan kaçınmalısınız. aynı tarzda, birbiriyle uyumlu mobilyalarınızı bir arada kullanarak doğru ev dekorasyonunun mimarı olabilirsiniz. temel eşyalarınızı tamamlayan aksesuarları abartılı kullanmaktan kaçınmalısınız. kalabalık eşyalar evinizin dağınık görünmesine neden olabilir.
ev dekorasyonunda aydınlatmanın önemi?
evinizin dizayn ve dekorasyonunu en iyi yansıtan unsur ışıktır. bu nedenle gündüz ve gece aydınlatmanız çok önemlidir. gündüz evinizin ışığını en iyi yansıtacak doğal aydınlanma şekli kuşkusuz güneştir. burada önemli olan ise perde seçimidir. ince perdeler doğal ışık kaynağı güneşin evinize dolmasına izin verir. gündüz perdelerinizin kalın olmamasına dikkat etmelisiniz. bu ev dekorasyon fikirleri veren uzman kişilerin ortak fikridir. güneş yaşam enerjisi verir. yeni güne evinizde güneşin enerjisiyle uyanmak için tercihlerinizi ince perdelerden yana yapmalısınız.
ev dekorasyonunu tamamlayan faktörlerden birisi de gece aydınlanmasıdır. doğa kadar mükemmel bir görünüm için ay ve yıldızlardan feyz alabilirsiniz. temel kaynağın ay olduğunu yardımcıların ise yıldızlar olduğunu düşünürsek; tercih ettiğiniz avize gibi temel aydınlanma araçlarını doğru yıldızlar ile tamamlamalısınız. tek bir aydınlatma ürününün yanına lambader gibi yardımcı ürünler ilave ederek, aydınlanmanızı güçlendirebilirsiniz.
ev dekorasyonunuzu yaparken herkesin tercih ettiği standart ürünler yerine daha orijinal ev dekorasyon önerileri ile kendi şıklığınızı yaratabilirsiniz. rahatlığınız şıklık kadar önemlidir. bu nedenle sizi yansıtan ve evdeki hareket özgürlüğünüzü kısıtlamayan doğru parçalar tercih etmelisiniz. her oda, mutfak, banyo ve tuvalet için farklı dekorasyon fikir ve önerileri bulabilirsiniz. kafanızda planladığınız düzen için tercih edeceğiniz parçalar için ilk olarak temel bir renk belirlemeli ve ardından uyum sağlayacak parça ve tonlara karar vermelisiniz. doğru dekorasyon için illa ki bir dekoratöre ihtiyacınız yoktur. bunu tek başınızı da başarabilirsiniz. unutmamalısınız ki dekorasyon için en muhteşem ve güvenilir örnek doğadır. sizde evinizde yerden gökyüzüne kadar yakalanan renk uyumunu kullanarak muhteşem dekorasyonu yakalayabilirsiniz.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...