15

ateist gencin televizyon programından kovulması.

olay mısırda bir televizyon programında gerçekleşiyor. çocuk çok sakin şekilde neden inanmadığını, yaratıcının olmadığını savunacakken yine sözde islam bekçisi spiker, genç adamı sözleriyle linç etti. yani arkadaş insanlar şu çağda kendini ifade edemeyecek mi? genç sakin sakin anlatıyorken çığrından çıkmanın anlamı ne? dinine küfretmedi, tanrına hakaret etmedi... neden saldırıyorsun bre mankafa!
kaynak
 • 0
  hedap 9 ay önce ~ 9 ay önce
  çocuk tam bir cehalet içerisinde. keza spiker de öyle. bu zaman dabig bang teorisinin hala bir yaratıcının olmadığına delil olduğunu sanmak aşırı derecede bağnaz ve bilim dışı bir düşünce. tam tersine big bang teorisi bir yaratıcı olduğu fikrini desteklemektedir.
  topluma faydalı bir birey olmak için dine ihtiyacın yok ama aslında din dediğin o toplumun ilerlemesinde rol oynayan bir mühendisliktir.
  (pi: din aslında toplam mühendisliği demektir.)

  devamında iyi birisi olmak için yaratıcıya ihtiyacım yok diyor ki bu da basit bir ateist safsatası.
  (pi: iyi olmak için yaratıcıya ihtiyacim yok)

  tanrıya inanmak için bilimsel bir kanıt yok diyor:) bu en saçması. kimsenin tanrıya inanmak için bilimsel bir kanıta ihtiyacı olmamalı. inanç denilen değerlerin alt yapısını bilim değil maneviyat oluşturur.
  ve geçmiş tarihte nobel ödülü almış birçok inançlı bilim adamı mevcuttur.
  (pi: nobel ödülü alan bilim adamlarının sadece %10 ateist veya deist.)

  en büyük kelime hatası; varlığimizin "sebebini"anlatmaya çalışan teoriler var diyor. devamında başka teoriler de var ve onlar daha inandırıcı diyor.
  senin bilimsel olaraktan sunacağın hiç bir teori varlığının "sebebini açıklamaz" neden sonuç ilişkisini açıklar. hiç bir bilimsel teori senin niçin var olduğunun sorgusunun cevabını vermez.
  kısacası aşırı derecede cahilce ve hazırlıksız çıkılmış bir programdan kovulması, bence karşısında ki adamın da cehaletinden kaynaklanıyor. şahsen ben olsam onu ciddi anlamda yanlış bildiklerini gösterebilirdim.
  1
  1024byte 9 ay önce ~ 9 ay önce
  ı. paragraf cevabım: big bang teorisinin yaratıcı kanıtı olduğunu iddia edebilir. sadece ifadenin bu çağda bu kadar zor olmaması gerektiğine vurgu yaptım ben.
  ıı. paragraf cevabım: iyilik yapma karşılığında hurilere inananlara nazaran daha ılımlı ve sapkın olmayan bir yaklaşımdır bu türde düşünenleri severim, senin sevmediğin belli.
  ııı. paragraf cevabım: ilk üç cümlene hak veriyorum. son cümledeki nobel ödüllü bilim insanlarının dini beni ırgalamaz zira yine diyorum adamın kendisini ifade edememesi ve sözlerle linç edilmesi üzerinde durduğum nokta.
  ıv. paragrafa cevabım: dediklerine kısmen katılıyorum. ve yine diyorum ki kendini yanlış ya da eksik ifade eden kimseye bu şekilde saldırılmaz. cahil oldukları konusunda hemfikiriz puvocan.
  0
  suti34 9 ay önce
  iyilik yapan inançlı insanlar sadece huriler için mi yapıyor
  0
  1024byte 9 ay önce
  genelleme yoktur. sadece bu düşüncede olanlar atfedildi.
 • 2
  saflis 9 ay önce
  spiker saldırıyor,oğlan korkmuş.neden anlatmıyorsun da saldırıyorsun?böyle muamele gören biri hep korkak kalmaz.bu muameleyi gördükçe o da saldırganlaşır.kutuplaşma,ayrışma,kaos böyle doğuyor.ayrıca meseleyi müslüman-ateist zemininde değerlendirmemek lazım bence.benzerini yapan ateist de vardır muhtemelen.insanca hareket etmeyi öğrenmediysen neye inandığın çok farketmiyor.
 • 0
  specular 9 ay önce
  spikerin yaptığı düpe düz orospu çocukluğu, bunları gören insanlar ateist oluyor karakterini siktiğim.
  0
  1024byte 9 ay önce
  ateizm bu tipten insanların yaptığı hatalardan doğmadı. derin düşünce şeklidir. sorgulamadır. spikerin yaptığı cahilliktir.
 • 0
  suti34 9 ay önce
  video tam mı sanki spiker atara kalktığında ki yer ve hemen öncesi arasında biraz daha konuşma var kesik kesik gibi görüntüler
  1
  1024byte 9 ay önce
  tam veya eksik olması bir şey ifade etmez. saldırı var mı? evet var. genç korkuyor mu? evet korkuyor. ifade etmeye tecavüz var mı? evet o da var. bu kadar evet varsa video eksik tam bir şey ifade etmiyor(kanımca)
  0
  suti34 9 ay önce
  yok ben videonun tamamını merak ediyorum kim haklı kim haksız demedim
  1
  1024byte 9 ay önce
  valla puvocan bilmiyorum. gerçi video arapça ve biz de altyazı üzerinden yorum yapıyoruz ama hadi hayırlısı
  0
  suti34 9 ay önce
  o da doğru
5 saat önce 22 saat önce dün dün dün
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  592 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.