0
telefon bataryasının içine ettiyseniz düzeltme tavsiyeleri...
arkadaşlar özellikle akıllı telefonların çıkması ile şarj durumu gerçekten berbatlaştı...

eskiden 3310u olan bir insan uzun bir yolculuğa çıksa bile şarj aletini yanına almazdı nedeni ise 3310'un en az 12 gün şarjının dayanması.

ekranlar büyüdükçe bataryalar inceldikçe şarj çok daha hızlı bitmeye başladı, 2 gün dayanan şarjlar marifet haline gelmeye başladı.

tabi oyun oynarken bir saat içinde biten şarjların çözümünü toplumca şarjdayken oyun oynamak ile çözdük.

ancak bir süre sonra telefon kapalıyken bile şarjların %100 iken %80,%70'lere düşmesi kaçınılmaz oluyor.

öncelikle bu durumun neden olduğuna bir açıklık getirmek istiyorum. şarjdayken oyun oynadığınız zaman telefon kendisini şarja odaklar ve oyunu görmediği bir noktaya atar. şarj ilerler ancak bataryanın beynini kandırmış olursunuz. bir süre sonra matarya fullenir ve siz oyun oynadığınız için slında batarya halen şarja taktığınız sayıdaki gibidir. bir süre bu olayı tekrarladıktan sonra batarya bug tarzı bir olaya girer ve bu durumu oluşturur.


bunun çözümünü size söylemek istiyorum.

öncelikle telefonun şarjını telefon açıkken %100'e kadar doldurun. ardından %0 olana kadar tüm şarjı harcayın ve telefonun kapanmasını sağlayın. telefon kapandıktan sonra tekrar açın büyük ihtimal ile bir hata sonucu %50 vs. şarjınız olacaktır bu şarj zaten hızla biter oynamaya devam edin ve şarjı bitirin.

ardından telefonun kapanmasını bekleyin. kapanınca tekrar açın ve şarjın %1,%0 olduğunu kontrol edin bu işlemi şarj halen var ise tekrarlayarak telefonu açınca %0 olması durumuna kadar tekrarlayın.

telefon şarjı %0 olduktan sonra tekrar açın ve %15'e kadar şarj edin. o %15 şajıda bitirdikten sonra yine telefonun kapanmasını bekleyin ve tekrar açarak %0'mı yoksa daha yüksek mi olduğunu kontrol edin. (neden %15 diye soranlar olursa telefonun kayıt noktaları %15'e inene kadardır. %15'ten sonra şarj hızla kayba uğrar bunu çözmek amaçlı bir çeşit onarma.)

telefonun şarjı %0 olana kadar yine tekrar edin ve %0 yazısını görünce telefonu kapatın (tüm kapatma kelimeleri telefonun tamamen kapanması yönünde yani tuşların işlememesi)
telefon kapandıktan sonra turbo şarj yerine normal orjinal şarjlara takın eğer evinizde direk bataryayı şarj eden (bataryanın dişlere oturtularak şarj edildiği) şarj cihazları varsa onları kullanın.

telefonun şarjı %100 olmasını bekleyin ve açın telefonun %100 şarj olduğuna eminseniz tabii.

telefon açıldıktan sonra şarj %95 ve altında ise tekrar şarja takın ve tam 12 saat şarjda bekletin.

ardından telefonla normal oyun oynayın ve şarjı bittiğinde aynı işlem ile tekrar doldurun.

oyun oynamanız zorunlu değil yani normal bitirebiliyorsanızda bitirin.

şarj 0 olduktan sonra tekrar %100'e fulleyin ve bu reklam gibi olacak ama clean master uygulamasını indirin.

telefon tüm kalıntıları temizler. gereksiz uygulamaları sildikten sonra o uyuglamaların kalıntıları her zaman durur bu uygulama yüklüyken gereksiz oyunları vs silin ve kalıntı dosyaları cm temizler. ondan sonra cm'yi istey silin ister dursun. 2 ayda 1 bunu tekrarlarsanız telefonunuz için iyi olacaktır cm gerçekten iyi uygulama ama reklamları ile telefonu açarken bile işgal ediyor maalesef. tüm işleminiz bittikten sonra şarjınızı tekrar fulleyin ve 1. el gibi bataryanıza kavuşun.

eğer çözümler sonucunda batarya çalışmıyor veya hala aynı durumda ise sıkıntı bataryanın kullanım süresindedir.

bataryayı değiştirmek tek çözüm olacaktır.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...