18

yalnızlık

yalnızlık bir kafesin içinde olduğunu sanmak mı yoksa milyarlarca insanın içinde kendinden bir parça bulamamak mı?
 • 1
  berkay583 15 gün önce
  yalnızlığı insan kendisi ister aslında kendi içindeki beni çıkarmayıp sorunlarını düzeltmek istememesidir bir amaç belirlemediğin sürece bir şey elde edemezsin biryerden başlamak lazım yani
  0
  berkaydemir06 15 gün önce
  vay be bi berkay daha varmış adaş çıktık 😃🤣
  1
  berkay583 15 gün önce
  denk gedi işte 😂
  0
  berkaydemir06 15 gün önce
  öyle walla 😃
 • 0
  feridun 15 gün önce
  hem öyle, hem böyle; sorun değil!
 • 0
  ufuktakiyakamoz 15 gün önce
  yalnızlık çok saçma lan! bunca insanın varlığın içinde nasıl yalnız kalıyoruz ,mal mıyız biz?
 • 0
  furis 15 gün önce
  yalnızlığın tanımını defalarca yapmaya çalıştığımda bu tanımı yaparken bile yalnız olduğumu anlayınca dedim tamam yalnızlık budur.
 • 0
  puv_94 14 gün önce
  yalnızlık tek olmak değildir hiç olmaktır. kendini kaybetmişsin demektir yoksun demektir yaşayan ölü demektir... diye gider bu.

  ama şöyle acı bir gerçek var ki bu zamanda yalnızlık daha şerefli be. sahte insanlar arasında çevreci malı oynamaktansa yalnızlık daha şerefli...
 • 0
  ___koray_____ 14 gün önce
  yalnızlık dünyanın en yalın halidir.
 • 0
  helianthus 14 gün önce
  yalnızlık dünyadan ve üzerinde yaşayan insanlardan umudu kesmiş olmak demektir. öyle bir şeydir ki bazen günler boyu kimseyle konuşmamış olursun. telefon rehberinde kayıtlı bir sürü insan vardır, aramak ister sonra söyleyecek bir şey olmadığı için vazgeçersin. birileri dışarı bir yere çağıracak diye ödün kopar, bilirsin ki gitsen insanlar abuk subuk tavırlarıyla canını sıkacak saçma sapan konuşup sinirini bozacaklar. bahaneler uydurursun. hasta olursun, meşgul olursun. yalnızlık tekillik hali değildir yalnızca. bu hali sürdürme isteğidir. insanları uzaktan sevmektir. insanı insan yapan her şeyden tiksinmek ama bir yandan da insan olmaya çalışmaktır.
 • 0
  alesta 13 gün önce
  tanrıya mahsus olması gerektiği düşünülen fiziki ve duygusal boşluk hissi. ve bazen de bir ihtiyaç.