9

yazacağım kitabın girişi nasıl olmuş?

vaktinizi ayırıp okursanız çok iyi olur.
yorumlarınız değerlidir...
zahmet edip okuyan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.sevgi


sevgi bir değişkendir. kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. en temel anlamıyla sevdiğiniz bir şeye duyduğunuz his. benim içinse muhtemel aşkı yakalamak için gelişen olaylar silsilesi.
evet sevgi bir olaydır. sevgi bir olay olmasaydı ayrılıkların sonunda büyük yıkımlar olmazdı. bu yıkımlar kimi zaman yeni bir başlangıcı kimi zamansa bir sonun hazırlayıcısı olabilir. insan kendi sonunu kendi hazırlar diye bir söz vardır. bu yalanların en büyüğüdür. sen tek başına bir son yazmazsın, bu sona bazen çevrende bulunan insanlar neden olabilir. sevdiğimiz insanlardır aslında sonumuzu hazırlayan ve sevdiğimiz insanlardır yeni bir başlangıç yapmanızı sağlayan. sevgi olayı karşılıklı veya karşılıksız olabilir. karşılıklı olan sevgi kapıyı açan anahtara benzer. eğer kapıyı açan bir anahtarınız yoksa dışarıda kalırsınız, anahtarı sokacak kapınız yoksa yalnız kalırsınız. karşılıksız sevgi platoniktir. bazense yalnızlık korkusunu yenmektir. neden böyle bir şey dedim peki. çünkü bazı insanlar yalnız kalmaktan korktuğu için sevmediği birine bağlanabilir. bu bazen bir yıkımla bazen çok düşük bir ihtimalde olsa sevgiyle bitebilir. aslında yıkımlar ve ayrılıklar bağışıklık sistemine benzer. bağışıklık sistemimiz hastalıklı bir hücreyi vücuttan attıktan sonra o hücre vücudumuza bir daha girerse bağışıklık sistemimiz bu hastalıklı hücreye bağışıklık kazandığı için kolaylıkla vücuttan atacaktır. işte ayrılık ve yıkımlar tam olarak buna benzer. ilk ayrılığınız sizi çok üzebilir ama bir sonraki ayrılıklar ilki kadar üzücü olmayacak çünkü kalbiniz ve beyniniz artık buna uyum sağlayacaktır.
zaman ve sevgiyi ele alalım. zaman geçer büyürsün hiç bilmediğini, duymadığın, görmediğin duyguları tatmaya başlarsın. seversin belki, belki de aşık olursun. duygularına yenik düşersin ve kaybedersin. yara alırsın sonra. yaralarının kapanması için zamanın geçmesini beklersin. zaman geçer ama o yara kapanmaz çünkü o yara kalbindedir. kalbindeki yarayı kapatmak için zamanı akışına bırakma. zamanı kullanarak yeni bir sevgi bul. çünkü yarayı saran zaman değil sevgidir. insan aldanır, kanar. bir çok kez kanar ama en sonunda sevgiyi bulur. peki o buldukları sevgi en sevdikleri sevgi kadar sevgili mi?
sevgi ne kadar büyükse, çekeceğiniz acı aynı oranda artar. bu acıya sebep olanlar sırasıyla kalp ve beyin. sevgi ilk kalpte başlar. önce seversin sadece. sadece onu mutlu etmek için yaşarsın. o mutlu olduğu zaman nedendir bilenmez ama sende mutlu olursun. evlilik planları falan yapmaya başlarsın. işte tam o anda beynin devreye girer. hesaplamalar yaparsın. dünyanın en iyi matematik profesörü bile senin hesaplamalarına karşın bir şey yapamaz. en sonunda beynin kalbini yener. kendi kendine “ben bu işin altından nasıl kalkacağım. ya param olmadığı için beni sevmezse.” diye iç geçirir. hiçbir şey fayda etmez iki sevgili ayrılır. birbirlerini çok seven iki aşık, hayatının geri kanlında çok acı çekecekler. velhasıl kelam seviyorsan ayrılığın acısına katlanacaksın.
14 saat önce 14 saat önce 14 saat önce dün dün
 • puivesor

  Puiv üyelerine sorular sorulan bölüm.

  582 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  magic
  banabubade

 • bu bölüm #sor bölümünün alt bölümüdür.
  • soracağınız soruyu başlığa tam olarak yazın
  • soruyu yarım bırakıp içerikten devam etmeyin
  • soru cümlesi olmayan başlıklar açmayın
  • belli bir konudaki soruyu ilgili bölüme sorun (örnek: tarih)
  • kural dışı açılan başlıklar değiştirilecektir.