kara delikler hakkında araştırma

  14
  dusunenfasulye 19.7.2018 16:37
  karadelikler bazen "gökyüzündeki dev vakum temizleyiciler" olarak tanımlanıyor, etraflarındaki herşeyi içlerine emiyorlar deniliyor ama bu tanımlama son derece yanlış. öncelikle karadelikler emebildikleri bilgiyi yayınlıyorlar, dolayısıyla onlarla ilgili daha iyi bir vizüalizasyon şöyle olabilir: bir kanaldan hareketsizliğe (sadeliğe) akan bir su gibi kıvrımlanan bir girdap veya hortum oluşturuyor ve enerji biraz öteden tekrar bir disk şeklinde fırlıyor; bu diskin merkezinden iki zıt kutuplu halka şeklindeki vorteks dinamiğinin ekvatoru boyunca uzanıyor. (bir halka ve biraz ötesinde ikinci bir halkayla onları birbirine bağlayan hareketsizlik gibi). nassim haramein

  kara delikleri araştırırken oluşturdukları enerji alanının insan vücüdunun oluşturduğu morfogenetik alana benzerliği dikkatimi çekti.bu yüzden birazda morfogenetik alandan bahsedeceğim.

  morfogenetik alan, bilimde "torus enerji modeli" olarak tanımlanan enerji taslağıdır. torus, atomlardan galaksilere tüm evrende fiziksel ölçekte temel bir konfigürasyon olarak bulunan bir ortak modeldir.

  morfogenetik alan, bedenin etrafındaki enerji alanını tanımlamak için kullandığımız bir terimdir ve sinir sisteminin elektriksel enerjisinin bir uzantısıdır. tıpkı bütün elektrik sistemlerinin kendilerini saran birer elektro manyetik alana sahip oluşları gibi, beyinde de fiziksel bedenden öteye uzanan bir elektrik jeneratörüdür. pekçok toplum ve disiplin bu alanı farketmiş ve ona başka isimler de vermiştir. insanlar auralardan, şakralardan, yaşam gücünden veya chi'den bahsettiklerinde muhtemelen hep bu aynı enerji alanını kastediyorlar.

  bu ismi seçmemizin nedeni, beslenme ve enerjilerle şifa tekniğimizdir. morphogenetic (morfogenetik) kelimesi bölündüğünde "morph" değişim, "genic" meydana getirmek anlamlarına gelir. bu bizim herhangi bir sağlık konusuyla ilgilenirken kesin hedefimizdir; bu enerji alanlarını hastanın sağlık durumunda bir değişim meydana getirmek için kullanmak. bu da bedenin hücresel düzeyde ihtiyacı olan besini almasını sağlayarak gerçekleştiriliyor.

  prosedürümüzde büyük oranda hücre enerji alanından alınan bilgiye güveniriz ve bu bizi hastanın beslenme kurallarını geliştirmede yönlendirir.

  morfogenetik alan tekniği geliştirmede yardımcı olan frank springob, dc ve autumn smith, ntp, prof. dr. nick lamothe, bedenin hücrelerinde bulunan nükleik proteinlerin pekçoğunun soyut enerjilerini birleştirdi.

  bu enerjiler hem normal hem de normalüstü enerjileri temsil ediyordu. bunun yapılma nedeni de morfogenetik alanla ileitşim kurmak için gereken enerjiyi yükseltmekti.

  hücresel iletişim en nihai hedeftir. hücre seviyesinde beslenme ihtiyaçlarımızı yönlendirdiğimizde, sağlığımızda büyük bir değişim yaratırız. herşeyden öte, sağlıklı dokular için sağlıklı hücreler gereklidir. sağlıklı dokular da sağlıklı organlar için gereklidir. sağlıklı organlar da sağlıklı bir organizmayı oluşturur.

  üç yıl önce bu yeni prosedürü gelişmiş bir beslenmeye dönük şifa alanında ilk kullandığımızda şu anda erişilebilir olan geniş bilginin büyüklüğüne hazır değildik. merkezimizde hemen her gün yeni beslenme kuralları keşfediliyordu.

  bu da bizi ileri gitmek ve görünmeyen enerjileri tabakalandırmak kavramı ile ilgili daha da ileri deneyler yapmak konusunda teşvik etti. ilerledikçe, morfogenetik alan'ın sınırlarını ölçmek için bir yol bulduk. bu da daha büyük alanları yaratan enerji kombinasyonları bulmamızı sağladı. morfogenetik alanı hastalara somut olarak gösterebilme imkanına sahibiz, böylelikle onlar kendi alanlarının beslenme biçimlerindeki gelişme sayesinde büyüdüğünü ve dengelendiğini izleyebiliyorlar.

  artık bu yeni enerji alanının tavsiye edilen beslenme ve diyet değişikliklerinin doğruluğunu yansıttığına inanıyoruz.

  su hücreleri de rezonans alanı kuruyor ve dna dan bilgi aktarıyor.fizik bedenimizin hemen hemen %75’ı sudan oluşmuştur; tıpkı içindeki her insan varlığının birer mikrokozmik imaj olduğu dünya gezegeninin de olduğu gibi. su, hücrelerimizin birbiriyle iletişim kurduğu bir rezonans alanı olarak hizmet eder; dna’dan veri aktarır ve dalgalar aracılığıyla tüm bilgi maddesini iletir. su, hücrelerin elektriksel aktivitesi için bir iletkendir ve hücrelerin elektromanyetik akımlarının geçiş anayoludur.duygularımız; fizik dışı, mekan dışı bir enerji formu vasıtasıyla doğrudan fiziksel dna'mızı etkiler.giderek artan bir kanıtlar silsilesi, görünür dünyamızın olaylarının; örneğin başarısız bir ilişki, bozulan anlaşmalar, hastalık ve geçmişimizdeki çatışmalar gibi, yaşadığımız anın sevinçleri, huzuru ve şifası gibi; ve bunlar max planck'ın "tüm maddenin matriksi" adını verdiği olaylardan ortaya çıkar. enerjinin bu alışılmadık formu, insani duygularla birleştiğinde yaşamlarımızın gerçekliği olarak yansıyan koşulları yaratmış oluruz.

  ayrıca inceleyiniz: (pi: gezegenimizin üzerimizde bir etkisi varsa, bu etkileşimi pozitif yapmanın bir yolu var mıdır...) bu yazısı ile beni meraklandıran (pi: @ersals) 'e teşekkür ederim...

  bu yazıyı yazmama vesile olan arkadaşım;
  (pi: @kleptomancy) umarım merakını gidermiş olmuşumdur dostum...
 • 2
  saltarz 19.7.2018 16:43
  faydalı bir yazı olmuş
  1
  dusunenfasulye 19.7.2018 16:49
  teşekkürler..
 • 2
  ersals 19.7.2018 16:53
  ben teşekkür ederim..
  ortak bilince pozitif etki etme konusunda da tebrik ederim...

  1
  dusunenfasulye 19.7.2018 16:56
  biraz uzun bir yazı oldu ama inşallah okuyanlar çıkar :)
  1
  ersals 19.7.2018 17:01
  pozitif etki için faaliyet gösterme, organizma olarak görevimiz.
  sonrası bireylerin kendi tekamül serüveni.

  hiçkimse ilgilenmese bile, kişinin pozitif elektromanyetik yayını, onu alabilecek bilinçlere ulaşır.
  kişiyi yükselten de bu yayını yapıyor olması. frekans yükseldikçe yürür.

  yazı benim ilgi alanım içinde olduğu için ayrı bir özenle okudum :)
  0
  dusunenfasulye 19.7.2018 17:08
  ben de pek fazla ilgilendiğim bir konu değildi aslında.
  bir yorumda karadelikler hakkında yazı yazmamı istemişti bende yazayım dedim. dün bir tartışmamızda da morfogenetik alanlar çıktı.ikisi arasındaki benzerlikler dikkatimi çekti açıkcası..
 • 0
  kleptomancy 19.7.2018 17:13
  tesadüfe bak ki daha geçen gece torus enerji modeli hakkındaki olası teorilerle ilgili ingilizce bir makale okumuştum. zar zor çevirdim fakat epey yararlıydı. sanırım bbc'deydi. beni arafta bırakan çoğu bilgiyi, güzel ve sade bir dille anlatmışsın, eline sağlık. torus enerji modeli aklımı biraz daha kurcalasaydı, sanırım neil degrasse'ye mail atacaktım :d. yazı için ve etiket için teşekkür ederim tekrar.
  1
  dusunenfasulye 19.7.2018 17:18
  torus enerji modeliyle ilgili bir yazı da senden bekliyorum ozaman :) borçlusun dostum :)
  beğenmene sevindim.umarım merakını az da olsa giderebilmişimdir. kalanını araştırmak gerek aslında
  0
  kleptomancy 19.7.2018 17:23
  denerim ancak seninki kadar leziz bir şey bekleme eheh:)
  1
  dusunenfasulye 19.7.2018 17:26
  maksat başkalarına bir şey katabilmek ve öğrendiğini pekiştirmek..
  sabırsızlıkla bekliyorum..
 • -2
  nocureformyillness 19.7.2018 19:54
  ben de bir bilgi paylaşayım da bir katkım olsun.
  efenim kara delikler karadır.
  yorumlamam bu kadar.