konuşanlar

  8
  caytiryakisi 19.12.2020 15:49
  acun ılıcalı'nın (pi: exxen) platformuyla anlaşan hasan can kaya'nın "konuşanlar" programının tüm bölümleri youtube'dan kaldırıldı.
 • 1
  reelsamurai 20.12.2020 17:26
  kendi sıçma hikayesini yaşamış işte
 • 0
  illedeo 20.12.2020 18:07
  kendini tekrarlıyordu zaten bence kimse onun için gitmez uygulamaya.
 • 0
  666o999 21.12.2020 06:09
  artık içeri doğru sıçıyor. youtube da ondan gözükmüyor... patronu var, malum...
 • 1
  orr 21.12.2020 06:38
  ilk bölümleri seyrederken 'a, ne hoş, farklı bir konsept ve eğlenceli' türünden kendi kendime mülahazada bulunmuştum. zamanla bölümleri takip etmekte zorlandığımı fark ettim. üzerine exxen hadisesi patlayınca, seyretmek için motivasyon kaybına uğrayıp takip etmeyi bıraktım.

  başlarda sanırım izleyenlerin çoğu şunu düşünüyordu: 'a, bizden biri bu, hikayeler ve saçma şakalar aslında arkadaşlar arasında yaptığımız cinsten.' elbette ücretsiz bir platform üzerinde izlemenin vazgeçilmesi güç zevki karantinalı haftasonları, sokağa çıkma yasağı olan akşam saatleri itibariyle bir tercih etme imkanı sunuyordu.

  hasan can' a tercihleri konusunda insanlar kızıyor. fazla sempati yerini empati yapmaya bırakmaya gelince 'en azından acun olmasaydı yolundan gittiğin şahıs' denilesi olsa bile bir tercih yaptı ve bunun yükümlülüğünden ötürü izletilerini kaldırmak zorundaydı.

  exxen projesi yıllardır acun'un programlarıyla hipnotize olmuşlar için bir ayrıcalık katabilir. 'bakın, ben aldım exxen hesabını ve bir sürü güzel içeriği var' diyebilirler. netflix özelinde ilk başlarda böyle yorumlara canlı şahit olmuştum. sonuçta serbest bir piyasa var. sosyal medya ve içerikleri bu türden tercihler yapacak proje sahipleriyle dolu. tercih bize kalıyor.

  konuşanlar'ı youtube üzerinden seyretmek bir nebze keyifli geliyordu ve o kadar! bizim konuşacağımız o kadar çok mevzu var ki, çözülmesi gereken o kadar çok sıkıntı ve problemlerle hayatımız örüntülü ki; saçma sıçış hikayelerine, fantezilere bile gülecek sabrımız kalmadığından hem kendimize hem de topluma özgü sorunlarımız hayatımızı yıpratmaya devam ediyor.

  asıl konuşanların, konuşulacak olanın günü gelene kadar biz 'suskunlar' olarak kalalım bari..
 • 1
  gamzeszgin 21.12.2020 23:15
  çok büyük risk aldığını düşünüyorum. bir kitle yarattığı platformu hızlıca bıraktı. hayırlısı olsun. umarım aklındaki her projeyi başarıyla gerçekleştirebilir.