8
kimseyle görüşmek istememek
bunun psikoloji mantığımda yeri var mıdır? bilmiyorum. işte az önce ilkokul ve lise arkadaşım mesaj attı ve beni yine tarifi biraz ilginç olan his sardı. bir kere görüşmek istemiyorum kendisiyle ve bunun yanında üzerimde bir baskı varolmaya başlıyor. bu bunun gibi diğer ve diğer tanıdıklarım için de geçerli, yeni tanışma aşamasında kişiler için de geçerli. bu biraz üzücü bir durum.

bunun neden böyle olduğuny. bu tepkiyi neden verdiğimi biliyorum fakat bura da açıklayarak kendimi küçük düsürmeyeceğim.

çözüm için önerilere açığım.
 • 2
  filozofunsakali 9 ay önce
  bende ilköğretim ve liseden kimseyle görüşmüyorum ki geçen sene mezun oldum liseden. yolda görsem selam vermeyeceğim belki hatırlamayacağım insanlar. 1 tane dosttan öte bir dostum var ne yalan söyleyeyim iki kişi iyiyiz. ha bu bir sorun mu benim veya benzeri durumdaki olan biri için? tabi ki değil. kimi 100 kişi olalım eğlencenin dibine vuralım der kimi yalnız olmayı tek dostla hayatını sürdürebilmeyi ister tamamen çevrenin sende bıraktığı etkiden kaynaklanıyor. ikimizde insan sevmiyoruz o yüzden bence. bu baskının meydana çıkma sebebini ise senin gezmek istediğini ama tek gezip tozmak istemediğinden oluştuğunu varsayıyorum ya da benzeri bir durumdan. telefonu alıp mesaj atacak kimse aklına gelmiyorsa ya da atanları sevmiyorsan çevrendeki insanlar seninle zıt insanlar demek oluyor tek diyeceğim bir ortama girip kaynaşmandır gerçi bende işe yaramamıştı. velhasıl-ı kelam seninde genç biri olduğunu varsayıyorum önümüzde daha çok yol var takma kafana. üniversite ya da benzeri bizim yaş grubumuzdan oluşan mekanlara katılarak bu işin çözüme varabileceğini umut ediyorum bizim gibiler için.
  1
  hikayeci 9 ay önce
  bence isminin hakkını vermişsin :-d
  1
  filozofunsakali 9 ay önce
  eyvalalh sağ olasın :d
 • 0
  yondaimehokagesama 9 ay önce
  insanlar yavşak çıkarcı pislik
  ama başkasıyla görüşmeden de olmaz
  beyin bu çelişki yüzünden deprsyona giriyor
  hiçbirşey tek yapınca 2 kişi yapmaktan daha zevkli değildir ama yapacak adam gibi adam da yok
 • 0
  halicarnas 9 ay önce
  herkesle görüşmek istemenden iyidir, yapmak istediğin değil ama yapman gereken şeylere odaklan, görüşeceğin insanlar zaman içinde zaten belirecektir,sağlam dostluklar edinince anlarsın.
 • 0
  domocono 9 ay önce
  asosyal piç
 • 0
  elsalvador 9 ay önce
  sıkıntı büyük bilader


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...