9

süveyda'ya güncelerim / 1 ekim 2018

gardenyam,

ayrılık çiçeğim. hatırlarsan iki günce seninle bir dakikamı anlattım. öyle yavan ve sade kaldı ki, kalbim rezil rüsva oldu düşüncelerim karşısında. sana sözüm olsun "seninle bir dakika" adı altında yüz satırlık bir eser yazacağım. hatta yüz görümlüğü olarak aşağı bir kaç satır bırakıyorum.


günaydın.
sabahın bir vaktindeyim.
kırlangıç sesleri içime doldu.
sensiz bir sabaha uyandım
ve gün aydı.


başlangıcı böyle olacak. bu beş satır ve üstüne doksan beş satır daha. bir güne yazarım herhalde. ama yazdığım hiç bir şeyi silmeden; yalansız, dolansız. aklıma ilk geleni işleyeceğim, ki senin hakkında ne düşündüğümü bilesin.

geçen haberlerde gördüm. fırtına geliyormuş. her yer darma duman olacakmış. bana ne? ben seni almışım göze, bir fırtına beni etkilemez. biz tutulduk bir dumana, gidiyoruz ey rüzgar! sende bize eşlik et.

sıra sana, yazımın en güzel kısmına geldi. burada tıkanıyorum hep. utanıyorum senden, gözlerinden. kağıda bakarken sanki senle bakışıyormuşum hissine kapılıyorum. yazıp yazıp siliyorum. ya yanlış bir şey yazarsam? ben bir daha bu kağıda nasıl bakarım? sana hasretim var ve gözlerimden bir yol. kirpiklerimi çiğneyerek gel, suratımı ezerek. gel ki gönlüm olsun.

özlem ve hasret...
benimle kal...

 • 0
  yarmalenko 3 ay önce
  eksi vermişlerdi artıladım reiz.
  0
  ghostrider 3 ay önce
  bu başlıkta aldığım en hızlı etkileşim.
  teşekkürler.
  0
  hedap 3 ay önce
  yedirmeyiz
  0
  ghostrider 3 ay önce
  sddsfs eyvallah.
10 saat önce 10 saat önce dün dün dün dün dün dün
 • karalama

  Herhangi bir yazı kısıtlaması olmayan bu bölümde; deneme, şiir, makale ve bilumum metin türlerinde istediğinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

  25 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  darkier
  ultraviolence

 • bu bölüm #mizah bölümünün alt bölümüdür.

 • yazılanların size ait olması kâfidir. 

12. @horseman | vale