1
yahudi süper kahramanlar
düşündüğünüz gibi değil; uçmuyorlar, ölümsüz değiller ve süper güçleri yok ama çocuklar için ilham kaynağı olacakları kesin.
genellikle yahudi ve süper kahraman aynı cümlede geçtiğinde insanların aklına marvel’in harika kadınını canlandıran israilli gal gadot gelir. ancak milton maltz adında ohio’lu bir hayırsever işadamı bu eğilimi değiştirmek niyetinde.
yahudi halkları müzesi 2019’a hazırlanıyor.
tel aviv’deki beit hatfutsot- yahudi halkları müzesi tam 100 milyon dolarlık bir restorasyona girdi.
yenilenmesi düşünülen kısımlarından biri ise maltz’ın özellikle dikkatini çekti: “kahramanlar – yahudi halkının öncüleri” adındaki çocuklara özel sunumların yer alacağı galeri, inanılmaz güçleri, hızları ve zekalarıyla ön plana çıkan tam 140 efsanevi yahudi karaktere ev sahipliği yapacak. kısaca kendi mütevazi, insana özgü özellikleriyle dikkat çeken ‘süper kahramanlar’ın dünyayı kurtarmasalar da, bilim, kültür, spor ve politikaya damga vuruşlarının hikayeleri bir bir ele alınacak.
çocukların süpermen, batman ve benzeri kahramanları filmlerde, çizgi romanlarda ve genel olarak medyada izlemekten keyif aldıklarını belirten maltz aynı yaklaşımı kullanıp yahudi kültürüne odaklanacaklarını belirtti ve çocukların zaten aşina oldukları bir janrı kullanmanın avantajından bahsetti.
 • 1
  toss 1 yıl önce
  adamların süper kahramanı bilim adamı mı? valla helal olsun.
  0
  imambayildi 1 yıl önce
  :d


 • süper kahramanlar

  Burda Süper Kahramanlar ile ilgili herşeyi paylaşabilirsiniz

  0 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  imambayildi

 • sadece süper kahraman resimleri paylaşın.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...