1

12 yaşındaki kıza tecavüz eden üç saldırgan serbest bırakıldı adliye çıkışında parmak salladı ! ‘sana yarın yok ’

12 yaşındaki kıza tecavüz eden üç saldırgan serbest bırakıldı adliye çıkışında parmak salladı ! ‘sana yarın yok ’

ankara’da 12 yaşındaki kıza tecavüz edenler, olay tarihinde yaşları küçük diye serbest bırakıldı. 2 suç ortağıyla birlikte tutuksuz yargılanan e.k, mağdur çocuğun üzerine araba sürerek, kaçırma girişiminde de bulundu. e.f.k. ise avukat hüsniye şimşek’i, adliye çıkışında “seninle hesaplaşacağız” diye tehdit etti.
hürriyet’ten ismail saymaz’ın haberine göre, avukat şimşek, “bir sonraki adımları, mağduru öldürmeye varacak” diyerek sanıkların tutuklanmasını istedi. mahkeme reddetti.
tecavüz etti

dava dosyasına göre ankara’da yaşayan, bugün 15 yaşındaki s. adlı kız çocuğu 2017 yılında devam ettiği spor salonunda e.f.a. ile tanışıp arkadaş oldu. o tarihte 16 yaşında olan e.f.a., küçük s.’yi a.s.k. adlı arkadaşının evine götürdü ve s.’ye tecavüz etti. e.f.a., iki hafta sonra, özür dileme bahanesiyle s.’yi arabaya bindirdi. arabada, 16 yaşındaki e.k. de vardı. 2 saldırgan araçla türközü’nde ıssız bir mevkiye götürdükleri s.’yi istismar etti. s’nin şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı. ifadesi alınan zanlılar “çocuk oldukları” gerekçesiyle tutuksuz yargılanmak üzere, adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.

kaçırmaya kalktı
ardından da ankara 1. çocuk mahkemesi’nde, çocuğun cinsel istismarı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından dava açıldı. sanıklardan e.k., 16 şubat 2019’da s.’nin üzerine araba sürerek, çocuğu kaçırmaya çalıştı. e.k’ye basit yaralama suçundan da dava açıldı. tecavüz mağduru s.’nin avukatı hüsniye şimşek, mahkemeye başvurarak, saldırganların tutuklanmasını istedi. şimşek, dilekçesinde, e.k.’nin kabarık bir sicil kaydının olduğunu ve savcılıkta “kralı gelse bana bir şey yapamaz” dediğini anlattı.

öldürecekler
şimşek, sanıklardan ikisinin sabit ikametgahının bile olmadığını vurgulayarak, şöyle devam etti: “adeta ödüllendirilerek serbest bırakılan sanıkların bir sonraki adımı, mağduru öldürmeye varacaktır. toplum vicdanı, müvekkilim korumasız bırakılırken, suç makinası olan sanıkların cesaretlendirilmelerini kabul etmeyecektir. çocuğu korumak devletin ve yargının görevidir.”

hesaplaşacağım
şimşek’in talebi kabul edilmedi. 10 temmuz’da görülen son duruşma çıkışında sanıklar, şimşek’i tehdit etti. tekrar şikayetçi olan şimşek, ifadesinde, e.f.a.’nın adliye önünde kendisine parmak sallayarak, hakaret ettiğini ve “seninle hesaplaşacağım. sana yarın yok” dediğini belirtti.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.

 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  603 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.