-6
parktan sincap düşürme rehberi
Evet arkadaşlar geldik bir rehberimize daha (bu tribe de hastayım).Parkta simidinizi yiyor,kitabınızı okuyor,çocukları izliyor-;)- yada dinleniyorsunuz...Peki nasıl sincap düşüreceksiniz?

Hepimizin tanıdığı gibi sincaplar sempatik ve seksi hayvanlardır.Birçok canlının olduğu gibi onların da zayıf noktaları mevcut.İşte bu rehberde,bu hoş vücut hatlarına sahip,babunların bile gıpta ile baktığı,keyifçi hayvanları nasıl elde edeceğimizi öğreneceğiz...

Kim bu omurgalı memeliler!
Vücut boyları ortalama 20cm ve kuyruk boyları ortalama 18cmdir.Otoburdurlar ve seks konusunda renkli bir hayatları vardır.Akrobasi konusunda da sekste oldukları kadar yeteneklidirler. Vücut yapıları hoptik atmaya müsaittir. Gövde ve kol-bacak gibi uzuvlarının arasında deri perde bulunur ki öpmekten en çok zevk alacağınız yer burasıdır. En az 3 çocuk yaparlar ;) 40 gün gebelik süreçleri vardır.

Seksi istilacılar!
Yaşam alanlarının neredeyse sınırı yoktur.Ağaç olan birçok yerde çoğalabilirler.Meşe,ceviz ve gürgen ağaçlarını severler ve bu ağaçların da üremelerine katkıda bulunurlar. Özellikle parklar,koruluklar gibi bol ağaçlı yerleri mesken tutarlar.Seks müptelası atletik yaratıklar oldukları için de hızla istila etmeye müsait yapıları vardır.

Vur kadehi usta ;(
Erkek sincaplar genelde fındık,fıstık tarzı atıştırmalara bayılırlar.0-3 aylık sincaplar evcilleştirilmeye de çok müsaitlerdir.Tüm bu özellikler onları rakı masalarında dert dinlemek, ağlayacak bir omuz olmak,okeyde yancı olmak gibi zor misyonlara uygun kılar.Had safhada keyifçi olan bu canlıların zayıf yönü de bu işte.Taarruz edeceğimiz bir diğer özellik ise meraklı olmaları. Hazırlığımızı da bu bilgilere göre yapacağız.

***Operasyonel Etkinlik***
Artık hedefimizi ve onun zayıflıklarını biliyoruz.Şunu asla unutmayın ki sincaplar seksi,atletik ve çocuksu olmalarının yanında şeytani derecede zeki hayvanlardır.Bu yüzden planımızda asla bir açık olmamalı.Hava koşulları, rüzgar, diğer potansiyel avcılar ve tuzaklama uygun olmalı ki iyi sonuç alalım.

**Hava koşullari; Sincaplar kış uykusuna yatmazlar.Fakat kışın miskin olurlar.Bu yüzden kış ayları taarruz için ideal aylardır.

**Rüzgar; Koku alma duyuları son derece hassas olan bu hayvanlar doğru pozisyonda durmazsanız sizi fark edebilirler.Rüzgarın sağdan estiğini varsayarsak pozisyonlama aşağıdaki gibi olmalıdır;
Siz. Yuva. Tuzak. <-Rüzgar
Yuvadaki sincap tuzaktaki yemin cezbedici kokusunu almalı fakat sizin o terli,paspal ve mantarsı kokunuzu almamalı.Sincabın hassas koku reseptörlerini harekete geçirecek en ufak bir koku molekülü planı suya düşürür.Unutmayin çocuksu oldukları kadar şeytani yaratıklar bunlar.

**Diğer potansiyel avcilar;Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi bu şeytani zekaya sahip canlılar,sizi fark etmeseler bile,ortalıkta avcı kisvesine bürünmüş tehditler varsa risk almayacaklar ve tuzağa düşmeyeceklerdir.Bu yüzden ortam koşullarının sessiz,sakin,ıssız ve karanlık olmasına özen gösterilmelidir.

**Tuzaklama;Aşağıdaki alt başlıklarda işe yarayan birkaç tuzaklamayı siz sinsi kardeşlerim derledim.

*Modifiye Edilmiş Kara Kutu; Öncelikle bir fare kapanı alın.Dişleri varsa sökün, unutmayın onu canlı ele geçirmemiz gerek ;) Sonra söktüğünüz dişlerin yerinde yükseltim yoksa ufak bir çıta çakarak minik bir yükseltim hazırlayın.Şimdi ters taraftaki tetik mekanizmasına bakın V şeklinde tutmaçlar yoksa 2 adet ufak çivi ile çakın,çivilerin konumları V'nin her iki dış yanında olmalı.Bu modifiyenin amacı,sincap ağırlığını verip tetiği aktif ettiğinde, tetiğin daha geç atmasını sağlamak yani tetiğin yanındaki yaylarda bulunan potansiyel enerji,daha hızlı kinetik enerjiye dönecek.Güçlü bir tetik sistemiyle sincap hareketsiz kalacaktir.Ön taraftaki yükseltimin sebebi ise bu şeytani ve çocuksu memelinin yakalandıktan sonraki hareket kabiliyetini kısıtlamak.Atletik omurgalılar oldukları için tuzaklar zaman zaman güçsüz gelebiliyor bu dahilere karşı.Bu tuzağın ilk kısmıydı...Kapanımızı modifiye ettik.

Şimdi kapanı içine alacak büyüklükte dikdörtgen bir kutuya ihtiyacımız var.Kutunun kısa kenarlarindan biri açık olmalı.Buraya yukarıdan aşağıya çıkarılıp takılabilen giyotin kapı yapacağız.Kapıyı kenardan bir parmak içerde,erkek-dişi geçmeli olacak şekilde ahşabı keserek yapabilirsiniz. Kapı yaptıktan sonra öne doğru açılması engellemek için bir tel yapıp dıştan kenarlara gerebilirsiniz. Olurda tuzak zayıf kalırsa,bu şeytani ve çocuksu memeli tuzakla beraber kapıdan kaçamamalı.Kapıya 4cm çapında bir delik açmanız gerekecek. Küçük dostumuz içeriye buradan girecek ve hemen deliğin dibine koyduğunuz kapana basacak,çünkü rüzgar yönüne koyduğunuz kapandaki fıstık ezmesi ve kavrulmuş fındikların kokusunu çoktan aldı,kış ayının miskinliği ile deli gibi arzulayacak. Fakat tetik harekete geçecek ve modifiye ettiğimiz kapan güçlü bir şekilde atacak.Hareket alanı kısıtlı ve zaten sincap kapanda olduğundan mukavemet gösteremeyecek.Siz bu sırada olan biteni rüzgar yönünun tersinde izliyor olacaksınız ve tek yapmanız gereken kapağı yukarı doğru açmak olacak.Artık bu memeli dehayı nasıl alt ettiğinizle gurur duyabilirsiniz ;)

*Biraz Sakinleş;En eski yöntem olan eğik kutunun altına yem koyup,kutuyu desteklediğiniz ip bağlı çubuğu çekerek rakibi hapsettiğimiz bu ilkel yöntemi,kimya ve psikoloji ile harmanlıyoruz.Öncelikle kutu saydam olmalı ve birçok açmalıyız zira seksi dostumuz burda bir süre hapis hayatı yaşayacak.Daha sonra kutunun düşeceği yere muhtelif gida malzemesi ve su koymalıyız.Tabiki daha önceden suya kattığımız uyku ilacı hayati önem taşıyor.Fakat çok fazla katmamaya gayret edin.Unutmayın bu küçük seksi şey bize canlı lazım ;) Şimdi sopayı da hazırladıktan sonra rüzgar yönünün tersinde pozisyon alıp,ip tatlı gergin şekilde beklemeye başlayın.Sincap meraklı ve aç bir şekilde yaklaşacak,kutuya girecek.Siz bu sırada insanüstü reflekslerinizle ipe asılıp kutuyu düşüreceksiniz.Artık sincap hapis durumunda ve olayın şokuyla muhtemelen duvarlara kafa atıyor.Bir süre sonra yorulacaktır. Yorgunluk yerini sakinliğe bırakacaktır. Bu biraz sürebilir. Önemli bir noktadan bahsedeyim hemen, sincabın sakinleşmesi için saydam kutudan dışarıda bir tehdit olmadığını görmesi gerek.Ayrıca ilk panikle suyu dökerse planımız başarısız olur.Bu yüzden ağır ve mümkünse sabitlediğiniz bir kap kullanın.Şartlar olağansa sincap sakinleşecektir. Biraz önceki şokla harcadığı efor ona yiyecek ve su içme isteği olarak geri dönecek.Kimyasallı suyu ictiginde ise uykuya dalacaktır.Suya çok kimyasal katmamaya özen gösterin çünkü kokusundan anlayabilir yada aşırı dozdan ölebilir.Unutmayın şeytani ve çocuksu olabilirler aynı zamanda seksi ve dirayetsizler ;) Sizin yapmanız gereken sadece sincap kutuya girince ipi çekmek ve yarım saat kestirmek.Bir omurgalıyı dehayı daha keskin zekamızla alt ettik ;)

*Tek Bacak Booby Tuzağı;En ilkel yöntem ve favori yontemimdir. Kızılderililerden Amazon kabilelerine kadar birçok topluluk tarafından kullanılmıştır.Mantığı şudur ; bastığınızda tetik atar ve ip bacağını sıkarak sizi baş aşağı şekilde kaldırır.Yapımına geçelim.Esnek bir çubuk bulun 1,5m iyidir.Sağlam bir şekilde bir ucunu toprağa saplayin.Sonra eğerek yerde tekabul ettiği noktayı işaretleyin.2 kısa ucu sivri çubuk hazırlayı.Sivri olmayan ucun ilk sapladığımız çubuğa BAKMAYAN tarafında 1cm çıkıntı bırakın.Daha sonra bir ip ve çubuk ayarlayın.Çubuğun bitime yakın bir yerinden yuvarlak hat çizin.İpi buraya dolayacağız.Diğer ucunu ise saplama gibi sivriltin ve 2cm yukarısına ] şeklinde gedik açin.Şimdi elimizde yere saplı 2 çubuk ve bu ipli kısım var.Bir çubuk daha ayarlayın ve 2 çubuğun dış kısımlarındaki çıkıntınin altina tutturun.Elinizde yere saplı n şeklinde 3 çubuk oldu.İple bağladığımız diğer çubuk ise bu "n" saplamalarınin arka tarafından, açtığımız ] gedik sayesinde tutturulacak.Tetik "]"."n" nin işlevi ise tetiği gergide tutmak.Tetik çubuğunun altını sivriltmiştik.Oraya bir besin saplayalım, fıstik ezmeli ekmek olabilir.Şimdi...Burasi önemli.Bir ip daha hazırlayın bir ucunu kasa yapın.Diğer ucunu kasanın içinden geçirin ve tetik çubuğunun beline açtığımız hatta dolayın.Kasa dediğim şey ,ipin ucunu yuvarlak yapmak.Düzeneğimiz bu şekilde tamamlandı.Peki nasıl çalışacak?

Şeytani ve çocuksu hedefimiz,rüzgarla gelen fıstik ezmesi kokusunu alacak.Tabi bu sırada siz uzaklarda olun,çünkü hayvanın o peşmurde,kokuşmuş ve küflü kokunuzu almasını istemeyiz.Ne yönden yaklaşırsa yaklaşsın.Besin için mutlaka kasa yaptığımız ipin içine girmek zorunda. Birkaç ısırık aldıktan sonra tetiği oynatacak ve tetik gediği "n" saplamalarından kurtulacak.Bu sırada kasa ipi muhtemelen belinden onu yakalayacak ve 50gramlık vücut ağırlığı neticesinde sürekli kapali kalacak.
Evet...Artık yere sapladığınız 1.5m çubukta dans eden kızgın bir sincabınız var.Muhtemelen sakinleşmeyecek.Ona göre dikkatle yaklaşın unutmayın çocuksu oldukları kadar sinsi ve şeytaniler ;))))

NOT:Alıntı değildir serii eksileyebilirsiniz ;)
 • 0
  quentra 1 yıl önce
  Özetleme şansın var mı
  1
  cocuk_kaciran 1 yıl önce
  Gerçek bir sincap avcısı,başarının detaylarda saklı olduğunu bilmelidir.
  2
  quentra 1 yıl önce
  Şimdi daha iyi anladım teşekkür ederim
 • 2
  keyiftuccari 1 yıl önce
  Eksiliceksiniz ama ben sevmeye başladım bu çocuğu.

  Not.okumadim ama komiktir

  1
  cocuk_kaciran 1 yıl önce
  -8 reserved.


 • karışık

  Karışık

  41 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...