nasıl kalın ve tiz ses çıkarırım???

  8
  mitchisbitch 4.3.2018 20:07
  öncelikle (pi: #artistik) bölümüne abone olursanız beni çok mutlu edersiniz. bölüm tamamen bana ait . sormak istediğiniz soruları eğer herkesin merak ettiğini düşünüyorsanız oraya da yazabilirsiniz. elimden geldiği kadar erken cevaplamaları çalışıyorum sorularınızı. evettt şimdi gelelim asıl konuya. en son antrenmanlardan bahsetmiştim. şimdi de herkesin çok merak ettiği 2 soruyu cevaplamaya çalışacağım.

  1- pes (kalın) sesleri cikaramiyorum nasıl cikarabilirim?
  öncelikle arkadaşım ses rengine bakmamız gerekiyor çünkü her ses rengi farklı kalın notaya kadar gidebilir. mesela tenor bir birey için en kalın ses ( genel olarak) a3 civaridir. bunu eğitim alarak maksimum 3 nota altına düşebilirsiniz . o yüzden üstüne gitmek yerine sesinizi zorlamayın ve olduğu gibi sevin çünkü sizin sesinize sahip başka biri bu dünyada yok :)

  2- ince sesleri çıkaramıyorum.
  arkadaşlar burada olay biraz daha farklı. şimdi normal konuştuğumuzda boğazınız titrer ve fazla konusursaniz boğazınızda bir ağrı hissedersiniz değil mi? tiz (ince) sesler de boğazdaki sesi kafaya taşımakla çıkar. peki nasıl olur nasıl yaparım derseniz size ancak ya görüntülü konuşma ile yada yüz yüze iken anlatabilirim bunu.


  duyuru!!!!!
  arkadaşlar bir günlük yazmayı düşünüyorum buraya önceden de demiştim isim önerirsiniz güzel olur.
  günlüğü (pi: #artistik) bölümüne atacağım takipte kalın :)
 • 1
  pentaigo 4.3.2018 20:12 ~ 20:12
  sana güveniyoruz biç. bu bölüm tutar (bass arkadaşlar ulaşın bana bi topluluk yaratalım :d)
  0
  mitchisbitch 4.3.2018 22:12
  sorduk lari sorular bunlardı. diğer içerikte çok açıklama yoktu ama bu daha az tutmuş ksjejdjd
  değişik bir topluluk :)