"bilal 'e anlatır gibi" anlatıyorum

  4
  ferdiucuncu 4.6.2018 23:10
  son zamanlarda twitter da çok dolaşan ve az önce burada gördüğüm şu yazıya ufak bir cevap vermek istiyorum.

  15 temmuzda reis'i taşıyan uçak cezalı - satılacak
  yayını kesilemeyen trt cezalı - satılacak
  15 temmuz kahramanı metin temel cezalı - apoletlerı sökülecek
  uluslararası arenada feto nun panzehiri tıka cezalı - kapatılacak
  bariz bir şekilde 15 temmuz'un intikamını alacağız diyorlar.


  bak tane tane anlatıyorum

  1- zaten cumhurbaşkanını taşıyan uçağın pilotunu halk bankasına para yatırdığı gerekçesi ile göndermediler mi ?
  daha uçağı satıp neyin intikamı alınacak.

  2- trt payı diye bir şey duydun mu ? mutlaka duydun trt ye tıkır tıkır halk üzerinden para akıyor trt erdoğan 'ı 67 saat ekrana çıkartıyor akşener 'i 5 dakika ince 'ye de diyor ki kanuni olarak gel 10 dakika konuş bu hadsizlik adaylara değil millete yapılmıştır nitekim satılıp özelleştirilmesi gibi bir konuda zaten bir seçmen tarafından tepki şeklinde internet üzerinden yayılmıştır ki ülkede devlete ait fabrika kalmadı üretim kalmadı çiftçi kalmadı trt de özelleşse artık çok koymaz en azından trt payı ödemeyiz.

  3 - 15 temmuz da yaptığı kahramanlığı millet için demokrasi için yaptı, demokratik bir ülkede asker ulu orta siyasete alet olursa bir siyasi güç askeriyeyi elinde tutarsa istediği zaman darbe de yapar, sivil vatandaşa kurşunda sıktırır bunun tek örneği 15 temmuz değildir bu millet trafikte sivillere saldıran polisler korumalar da gördü düşün bakalım "er ler neden oy kullanmaz ?", asker siyaset in oyuncağı olmamalı çünkü gerektiğinde siyasi liderlerin de karşısında durabilmeliler yalakalık yapamazlar.

  son madde ile ilgili kim ne demiş haberim yok internette bulamadım, siz nerden duydunuz bilmiyorum rica ediyorum konu ile ilgili kaynak varsa paylaşın.
 • 1
  champ 4.6.2018 23:20
  anlamazlar ki 😂
  1
  ferdiucuncu 4.6.2018 23:23
  anlamazlar diyip kestirip atınca vicdanım rahat etmiyor, en azından anlatayım da varsın anlamasınlar 12 eylül de ayağına zincir vurulan gençler geliyor aklıma, asılan gencecik fidanlar geliyor ben anlatayım da varsın anlamasınlar biz anlattık deriz hiç değilse.
 • 1
  meltemtokatli 5.6.2018 15:50
  asla anlamazlar
  0
  ferdiucuncu 5.6.2018 15:54
  olsun ben anlatmaya devam edeceğim onlar anlamasada olur