idlib'de 5 asker şehit oldu

  2
  systemfailed 10.2.2020 15:54
  millî savunma bakanlığı, suriye'nin kuzeybatısında bulunan idlib'de suriye ordusu'nun ateşiyle 5 askerin şehit olduğunu açıkladı. reuters ajansı da suriye ordusu güçlerinin taftanaz'daki gözlem noktasına saldırdığını belirtti.

  bakanlık'tan yapılan açıklamada 5 askerin şehit olduğu, 5 askerin de yaralandığı belirtildi. msb'nin açıklamasında "bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize allah’tan rahmet, kederli ailelerine, türk silahlı kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz" ifadeleri yer aldı.
 • 1
  maxime 10.2.2020 16:20
  allah rahmet eylesin. idlib'de bizim askerimizin ne işi var, yazık oluyor gencecik insanlara. yarın bir gün rusya ile ters düşeceğiz ve bu şehitlerimizin aileleri iyi kahrolacaklar, bizim evlatlarımız neden şehit oldu diye.
 • 0
  egeli 15.2.2020 12:21
  allah rahmet eylesin. bitsin artık anaların ağlaması